Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 29 marca 2024, o 06:43

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o nadwoziu i wnętrzu SERYJNYCH aut.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 sierpnia 2010, o 21:38 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
sjR napisał(a):
calosc po wyczyszczeniu zalalem silikonem.

Silikon zawiera ocet, a ten z kolei sprawia ze jeszcze szybciej rdzewieje.



Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sierpnia 2010, o 09:49 
Art napisał(a):
ja ostatnio tez je demontowałem, o dziwo rdzy nie było, z powrotem też wszystkie spinki idealnie nie weszły, więc pojechałem do samochodowego i Pan polecił taśmę dwustronną 3M, trzyma się pieruńsko, nawet znaczek Turbo-burbo z tylnej klapy nie odpada po myjce ciśnieniowej.


Ja podobnie odstajace części listwy podkleiłem taśmą dwustronną i nie jest źle :D


Góra
  
 
PostNapisane: 21 grudnia 2010, o 20:57 
powiem tak - przedstawiam alternatywny sposób naprawy listwy dla tych co po zimę będą gnać do serwisu i kupować nowe listwy za ciężkie dolary

1. usunąć zardzewiałą metalowa listwę może być tak wyżej napisane wyciąć o ile się da zostawić te plastikowe wypustki choć jedną
2. kupić nowe zaciski mocujące chyba ze stare się nadają
3 posmarować je poxipolem i przykleić na sztukę do listwy chodzi o to żeby je wycentrować i wyrównać z otworami montażowymi
4. za pomocą spawarki do plastiku przyspawać uchwyty do listwy jak ktoś niema można oddać do firmy (i tak wyjdzie go taniej niz kupno nowych i malowanie) albo kupić sobie na allegro za 120 pln spawarkę zawsze się potem przyda w domu do różności
5 wcisnąć jak zwykle w te nieszczęsne dziury nie ma co się cackać blacha sie nie wygnie a spaw jak dobrze zrobiony nie puści
6 koniec ja tak zrobiłem i na wieki wieków amen załączam foto po naprawie przed montażem


Obrazek


Góra
  
 
PostNapisane: 21 grudnia 2010, o 21:37 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
ja robilem tak samo, ale uzylem kleju do szyb zamiast poxipolu.
polecam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 marca 2011, o 15:58 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
Ponieważ 1szy sposób omówiony przeze mnie średnio daje radę (pojawia się nadal korozja i listwy po roku znów zaczynają odstawać) pojawiło się alternatywne rozwiązanie.
1. Zdemontowałem listwę i spinki.
2. Wyciąłem cały plastik wzdłuż szyn nocujących spinki
3. Oczyściłem wszystko czymś a'la szczotką drucianą nakładaną na wiertarkę
4. Całość pokryłem 3 warstwami farby Hammerite
5. Ze skrajnych spinek odciąłem zaczepy mocujące i wkleiłem je na klej do szyb
Całość prezentuje się tak:
Obrazek
Mam nadzieję, że teraz problem z listwami się skończy.
pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 października 2011, o 22:10 
Sosmos napisał(a):
Ja też postanowiłem się zając odstającymi listwami bocznymi, zdemontowałem oczyściłem założyłem i dalej odstawały zdemontowałem i kombinowałem na rożne sposoby lecz niestety skończyło się na jednym, bolesnym rozwiązaniu - zakup nowych

Niestety wszystko zależy jak ta listwa jest skorodowana jedne można uratować a nie których nie w moim przypadku tak było. Prowadnice na których są zapinki były pogięte i skorodowane nie mówiąc o listwę która się powyginała najgorzej z prawej strony ::beczy

Wiec pozostaje czekać około 1,5 tyg na nowe listwy + malowanie i hmm powinno być elegancko teraz ;)

Mam to samo.;/ Możesz mi powiedziec jaka cena nowej listwy?


Góra
  
 
PostNapisane: 2 października 2011, o 22:22 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
320 PLN w aso


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 października 2011, o 09:10 
;D dzieki za cene :) no to pokombinuje;p


Góra
  
 
PostNapisane: 30 czerwca 2012, o 19:21 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 listopada 2008, o 23:33
Silnik: Z18XE
Wlasnie zaczalem sie zastanawiac nad nowymi listwami, zobaczylem cene i jednak stwierdzam a niech odstaja. Juz nawet przykleilem jedna na klej do szyb ale widze, ze z biegiem czasu boki listwy zaczynaja odstawac.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lipca 2012, o 08:18 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 listopada 2008, o 23:33
Silnik: Z18XE
Mialem chwile wolnego czasu wiec postanowilem pokombinowac ze stara listwa. Problem wiadomo jaki, odstaje na bokach bo jest rdza w srodku.
Zerwalem caly ten plastik/gume w srodku, nie spodziewalem sie ze mozna to po prostu reka oderwac od calej listwy lol. To co zobaczylem w srodku to masakra, wrzucam fote juz po lekkim przeczyszczeniu ale tak czy siak widac co tam sie dzieje.

Obrazek

Na chwile obecna plan jest taki, ze wezme papier scierny i wyczyszcze dokladnie srodek listwy. Poczekam sobie troche czasu az listwa, ktora aktualnie jest na samochodzie bedzie odstawac w stopniu duzym (jest przyklejona na klej do szyb wiec nie chce mi sie jej ruszac :P) i wtedy ja zdemontuje. Spinek juz dawno nie mam, szkoda mi 44zl na 4 sztuki wiec wezme dwa cienkie paski tasmy dwustronnej 3m i ja po prostu przykleje przy samych krawedziach listwy.

Stwierdzam tyle, ze te listwy to jest naprawde ::klnie badziewie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lipca 2012, o 09:07 
hay napisał(a):
wezme dwa cienkie paski tasmy dwustronnej 3m i ja po prostu przykleje przy samych krawedziach listwy


Nie jest skuteczny ten sposób, szkoda Twojego czasu


Góra
  
 
PostNapisane: 2 lipca 2012, o 09:19 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 listopada 2008, o 23:33
Silnik: Z18XE
Jakis lepszy pomysl? :P Myslalem, ze porzadna dwustronna tasma bedzie to trzymac jak trzeba.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lipca 2012, o 09:42 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 października 2008, o 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Artur
Silnik: Y22DTR
mi w poprzedniej bercie trzymało bardzo dobrze na taśmę, z tego co wiem to obecny właściciel to niedawno poprawiał, więc wytrzymało ponad 1,5 roku.

cheers,
Art

_________________
"top down" non stop ::love


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lipca 2012, o 11:37 
hay napisał(a):
przykleje przy samych krawedziach listwy


Krawędzie są zbyt wąskie i jest zbyt mała powierzchnia styku taśmy. Nie mówię NIE taśmom dwustronnym, ale nie przy krawędziach listwy...
Ja tak samo zrobiłem, myślałem, że starczy, ale nie byłem zadowolony, po dość krótkim czasie zaczęła listwa odchodzić od taśmy, teraz mam przyklejone na coś w styku "silikon uszczelniająco-klejący" i jest ok, a listwy miałem w podobnym stanie do Twoich


Góra
  
 
PostNapisane: 30 lipca 2012, o 22:15 
Ja osobiście też miałem problem z odstajacymi listwami. I nie dalo sie wyprostowac prowadnic (na których trzymają sie zaczepy) bo też były dość skorodowane i wcześniej nieudolnie klejone do nich zaczepy..
A wiec zdjałem zaczepy ,podgrzałem delikatnie listwy nagrzewnica, żeby je podprostować- i przykleilem je bezposrednio do karoserji na klej do szyb... Jak na razie 3-ci miesiac i trzymaja sie elegancko..
Obrazek


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL