Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 20:36

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o nadwoziu i wnętrzu SERYJNYCH aut.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 marca 2006, o 20:04 
Witam wszystkich kupiłem ostatnio kierownicę do qp chciałem ją wymienić i wszystko szło super do momentu kiedy przyszło odłączyć airbag. Nie mam pojęcia jak to zrobić pewnie jest to łatwe ale nie chę robić czegoś na siłę bo wyłapię poduchą w twarz i będzie. Pomóżcie


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2006, o 20:36 
Napierw odepnij akumulator, bo inaczej wyskoczy ci błąd poduszek i będziesz musiał się udać do serwisu na wykasowanie błędu ,nastepnie torxem (nie pamiętam jaka wielkość) odkręcasz dwie śruby z tyłu kierownicy, potem sciągasz airbag i do niego jest podłączony taki żółty kabelek aby go sciągnąć muszisz najpierw podważyć subokrętem albo paznokciem zawleczke(zaznacvzyłem ci ją na focie) potem już ściągasz ten kabelek i po sprawie :D
Obrazek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2006, o 20:38 
Witam jeszcze jedno pytanie odłączyłem akumulator przed wymianą tej kiery i teraz szyba w drzwiach kierowcy nie opuszcza się po otwarciu a po stronie pasażera jest ok co się stało.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2006, o 20:56 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Gdybys nie byl leniwy i uzyl funkcji SZUKAJ, to znalazlys to;

Cytuj:
Jak juz podlaczysz akumulator to
wsiadasz do auta,
zamykasz drzwi,
przekrecasz kluczyk w stacyjce na pozycje 2,
opuszczasz lewa szybe naciskajac caly czas na "guzik"
jak dojedzie do dolu to trzymasz jeszcze 2-3 sekundy
puszczasz "guzik"
teraz jedziesz z szyba do gory, rowniez trzymajac caly czas "guzik" i jak dojedziesz do samej gory to rowniez trzymasz jeszcze przez 2-3 sekundy.
Gotowe.

Teraz jak nacisniesz przez krotka chwile na guzik "w dol" to szyba zacznie samoczynnie jechac ku dolowi, bez trzymania guzika.

W tej calej procedurze chodzi o to zeby elektronika "nauczyla" sie gzie jest dolny ostateczny punk i gdzie gorny, nic innego.

Wyjasnione jasno, czy jeszcze masz pytania ?




SirAdam


PS. acha, to samo robisz potem z prawa szyba - ale to chyba wiadome, no nie ?



Juz nie raz bylo to walkowane na forum. :P






SirAdam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2006, o 21:08 
kamilb dzięki za fajną fotę doszedłem do tej zawleczki podważyłem ją a ta wtyczka dalej trzyma się dość mocno ją też trzeba czymś podważyć albo przesunąć lub coś w tym rodzaju?

[ Dodano: 2006-03-25, 21:17 ]
SirAdam nie denerwuj się leniwy raczej nie jestem a o funkcji już będę pamiętał. Może źle zadałem pytanie z tą szybą pisząc że się nie opuszcza miałem na myśli ten 3-4 mm opad szyby po otwarciu drzwi a po zamknięciu szyba sama się podnosi i to właśnie nie trybi w drzwiach kierowcy SirAdam czy to co napisałeś wyżej poprawi ten błąd?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2006, o 22:51 
Ja u siebie ostatnim razem kiere sciągałem jakiś rok temu ale nie przypominam sobie żeby po otwarciu tej zawleczki jakoś trudno to schodziło, napewno nie musiałem używać żadnych narzędzi tylko ręcznie :mrgreen:


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL