Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 8 maja 2024, o 15:32

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o nadwoziu i wnętrzu SERYJNYCH aut.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 stycznia 2011, o 11:37 
W moim przypadku wyregulowałem trzpień i jest wszystko w porządku. Trzpień na którym zamykają się drzwi był zbyt wysoko i były zbyt mocne naprężenie. Tak jak pisałem wyżej. W tej chwili nie pukania przy szybie. Jak oprę rękę to słyszę minimalne trzaski w boczku przyczyną jest to że nie potrzebnie zasylikonowałem spinki na stałe do boczków bo przy zakładaniu i cały czas wypadały. Z tego co wiem spinki powinny być montowane na cinką gąbkę. Zresztą brakuje mi po 2 spinek na boczek. W niedługim czasie rozbiorę to i zrobię jak powinno być. Napiszę co i jak.


Góra
  
 
PostNapisane: 27 stycznia 2011, o 20:57 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 listopada 2008, o 23:33
Silnik: Z18XE
Tez to u siebie przerabialem, kwestia regulacji tego trzpienia. Minimalnie opuscic i bedzie ok.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 stycznia 2011, o 16:14 
Dokładnie jak minimalnie jest zbyt wysoko ten trzpień to po zamknięciu drzwi unoszą się lekko do góry następuje napór na drzwi. Przy jeździe słychać stukanie.


Góra
  
 
PostNapisane: 14 lutego 2011, o 20:37 
Witam.W moim przypadku oczywiście styropian w boczku pukał,ale także plastik mocujący przewody wewnątrz drzwi.Znajduje się wewnątrz w połowie drogi od głośnika do wylotu szyby:).Proszę się przyjrzeć jest tam taki punkt od zgrzewu doskonale widoczny na karoserii i dokładnie po drugiej stronie blachy powinien być przymocowany zaczep. Może się przyda ta sugestia u mnie pomogło.Pozdrawiam.


Góra
  
 
PostNapisane: 20 kwietnia 2011, o 09:03 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwietnia 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Łukasz
Silnik: X18XE1
sokal napisał(a):
a'propos stukania, u mie problem w drzwiach kierowcy nie ustępuje po opuszczeniu szyby, rozebrałem boczek i nadal puka. Jest to jakby skrzypienie uszczelek, tak jakby drzwi miały luz po zamknięciu, Stukanie występuje podczas przyspieszania, hamowania i na zakrętach - wtedy gdy na drzwi działają naprężenia. Czy miał ktoś taką sytuację, czy jest jakaś regulacja tego? może na zamku?

Zagadka rozwiązana ! Problem leżał w wytartej plastikowej osłonce na ryglu zamka (tym przy słupku). Naklejenie kawałka izolacji tymczasowo rozwiązało problem. Tymczasowo bo pewnie niedługo i to się wytrze, poza tym nie wygląda to zbyt profesjonalnie. Mam pytanie - czy można tę osłonkę jakoś wymienić czy zostaje kupno nowego rygla w ASO?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwietnia 2011, o 10:53 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 listopada 2008, o 23:33
Silnik: Z18XE
Chyba tylko nowy rygiel. Ja mam identyczna sytuacje u siebie, wytarla sie ta plastikowa oslonka, psikam raz na dwa miesace WD40 na ten plastik i mam problem z glowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sierpnia 2014, o 14:52 
Odgrzeje temat,

A co jeśli po maksymalnym opuszczeniu szyby stuka na wybojach? Tak jakby była to sama szyba.
Można to jakoś naprawić?

Pozdro
Rybson


Góra
  
 
PostNapisane: 16 sierpnia 2014, o 14:47 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 listopada 2008, o 23:33
Silnik: Z18XE
Chyba standardowa odpowiedz: zdejmij boczek, opusc szybe i zobacz co tam jest luzne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sierpnia 2014, o 11:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 marca 2014, o 15:52
Lokalizacja: Gdynia
Silnik: Z22SE
W astrze G 3d jak miałem kiedyś podłożyłem kawałek gumy pod ogranicznik przy części która mocowana jest do słupka A stukanie ustało.
Ten ogranicznik jest tak dziwnie zrobiony że ma za dużo luzu i jak drzwi pracują przeskakuje sobie miedzy dolnym a górnym położeniem


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL