Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 16 kwietnia 2024, o 12:26

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o nadwoziu i wnętrzu SERYJNYCH aut.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 stycznia 2006, o 22:58 
pewnie nie tylko mnie to dotyczy więc może ktoś juz znalazł na to sposób- chodzi o otwieranie przymarzniętych drzwi a w tym opuszczającej sie delikatnie szyby przy otwieraniu, która przy siarczystym mrozie na tyle mocno przymarza, że sie nie opuszcza- boje się troche, że silniczek wreszcie tego nie wytrzyma i stad moje pytanie-czy macie jakiś patent na posmarowanie uszczelki i tego fragmentu przy lusteru, w którym szyba chyba najbardziej przymarza-odrazu mówie, że próby z sprayem silikonowym czy wd40 zakończyły sie fiaskiem :cry:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2006, o 23:31 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2004, o 09:33
Lokalizacja: Katowice
ja od nowosci smaruje uszczelke smarem silikonowym uzywanym do smarowania szlifow w szklanej aparaturze laboratoryjnej :) super gesty...i jest ok.
Podobnie postepuje z uszczelkami drzwiowymi w innych autach.

_________________
Opel Z-series Consultant
Z20LET Z20LEL Z20LER Z20LEH


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2006, o 23:40 
ok-thx za info - ale smarujesz samą uszczelke czy też tam przy lusterku- nie wiem jak to nazwać ale chyba jasna sprawa- bo wydaje mi sie że to najbardziej trzyma szybe


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2006, o 23:54 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2004, o 09:33
Lokalizacja: Katowice
smaruje calosc po obwodzie :)

_________________
Opel Z-series Consultant
Z20LET Z20LEL Z20LER Z20LEH


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2006, o 01:11 
Ja w Calibrze nasmarowałem uszczelki preparatem o nazwie "uszczelka" i zapomniałem o jakimkolwiek przymarzaniu szyby do uszczelki. Koszt około 7 zł w supermarkecie.

Pozdrawiam!!!!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2006, o 10:41 
kola napisał(a):
Ja w Calibrze nasmarowałem uszczelki preparatem o nazwie "uszczelka" i zapomniałem o jakimkolwiek przymarzaniu szyby do uszczelki. Koszt około 7 zł w supermarkecie.

Pozdrawiam!!!!


ok-u mnie od uszczelki samochodu szyba też odchodzi i drzwi się otwierają-tylko szyba przymarza do drzwi i silniczek nie jest w stanie opuścic szybę. ps. te preparaty tez przerobiłem i w poprzednich aukach spisywały sie na medal- natomiast tutaj to chyba uszczelke w środku drzwi musze natrzeć- albo kupić garaż ogrzewany ale z tym to gorzej :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2006, o 22:06 
Ja też używam smaru silikonowego. Na stacjach Shella można kupić chyba za 12 zetów taki w czarnej buteleczce. Super się sprawdza zarówno do szyba jak i do uszczelek drzwiowych, które też lubią przymarznąc.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2006, o 22:29 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
A ten smar nie brudzi szyby?

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2006, o 09:39 
Stacja Orlen: silikon w sprayu koszt 15 zł
Popryskasz, przecierasz, zero śladów na szybie, zero przymarzania :D
W Calibrze się sprawdza :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2006, o 19:22 
Ja tez kupiłem spray(chyba Orlen) silikonowy...
Posmarowałem mocno uszczelki i faktycznie poprawa jest ale całkowicie wyeliminowac problemu sie nia da...
Czasem poprostu bywa tak że samochód jest rozgrzany, szyby i uszczelki też cieplutkie a pada śnieg i jest bardzo zimno...

Stawiam samochód na noc np. u dziewczyny pod blokiem i ten śnieg który oblepia całysamochód topi sie zpoczątku właśnie na szybach między innymi na uszczelkach przez noc potrafi sie zrobić gruba warstwa lody i na to chyba nawet wiadrosilikonu nie pomoże... :?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2006, o 20:28 
Ten silikon faktycznie dziala.
Spryskalem tez uszczelke przy szybie, bo silniczek czasami nie dawal rady podnosic.
I o dziwo po wytarciu pare razy juz wiecej silikon nie zostaje na szybie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2006, o 00:31 
Muszę kupić ten silikon. Wprawdzie w Cali jest wszystko ok. Ale w aucie ojca przymarazają szybki w okolicy lusterek -dzisiaj to testowałem. Chciałem przejechać szybami w dół i w górę, żeby się trochę przetarły i jedna została na dole :/ Siłowałem się z nią z 5 minut, żeby się podniosła do góry :evil:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2006, o 00:57 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2004, o 09:33
Lokalizacja: Katowice
Przy coupe nie ma jeszcze dramatu, bo nie ma ramki drzwiowej...i do uszczelki przylega przedewszystkim szyba.

Schody zaczynaja sie w autach, gdzie jest ramka drzwiowa...i uszczelka przymardza do metalu, albo do drugiej uszczelki...i jest trzymana i dociskana przez drzwi.
Wtedy szarpanie za takie drzwi z przymarznieta uszczelka czesto konczy sie jej rozerwaniem :(

_________________
Opel Z-series Consultant
Z20LET Z20LEL Z20LER Z20LEH


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2006, o 01:13 
Coube napisał(a):
Przy coupe nie ma jeszcze dramatu, bo nie ma ramki drzwiowej...i do uszczelki przylega przedewszystkim szyba.

Schody zaczynaja sie w autach, gdzie jest ramka drzwiowa...i uszczelka przymardza do metalu, albo do drugiej uszczelki...i jest trzymana i dociskana przez drzwi.
Wtedy szarpanie za takie drzwi z przymarznieta uszczelka czesto konczy sie jej rozerwaniem :(


Ja tak mam w aucie taty, ale posmarowałem uszczelki tym preparatym o którym pisałem i otwieram drzwi bez szarpania się z nimi. Problem jest z szybami...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 stycznia 2006, o 17:33 
Spidi napisał(a):
Stawiam samochód na noc np. u dziewczyny pod blokiem i ten śnieg który oblepia całysamochód topi sie


rozwiązanie:
nie zostaj u dziewczyny na całą noc :lol: :wink: :wink:
pozdrawiam


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL