Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 13:48

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o nadwoziu i wnętrzu SERYJNYCH aut.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 stycznia 2011, o 08:27 
ja zawsze kupuje własnie te za około 18zl z reala, 2 razy w roku po sezonach wymieniam i to profilaktycznie bo podejrzewam ze jak bym gumki przetarł to i może rok by pośmigały.Także potwierdzam i polecam.


Góra
  
 
PostNapisane: 18 stycznia 2011, o 10:20 
klasyczne Boscha (nie te Aero) nie powalają, pół roku i do wymiany ...


Góra
  
 
PostNapisane: 24 stycznia 2011, o 20:20 
Zastanawiam sie nad MOTGUM PŁASKIE ASTRA II 100NX TRIBUTE. Czy są lepsze od zwyklych Motgum czy tylko droższe?


Góra
  
 
PostNapisane: 24 stycznia 2011, o 21:13 
kuba napisał(a):
Zastanawiam sie nad MOTGUM PŁASKIE ASTRA II 100NX TRIBUTE. Czy są lepsze od zwyklych Motgum czy tylko droższe?


Tylko droższe przerabiałem temat. Miałem juz różne wycieraczki i najlepsze sa te....najtańsze. Jak sie zniszczą to najmniej boli i kupuje sie innego producenta. Zima weryfikuje stan każdej wycieraczki.


Góra
  
 
PostNapisane: 4 lutego 2011, o 15:22 
Witam
Troszkę odnowie temat.
Od niedawna jestem posiadaczem Bertone i jestem bardzo z niej zadowolony ale przeszkadza mi jedna rzecz i prosił bym o pomoc.
Chodzi mianowicie o ramiona od wycieraczek bo gdy jadę w deszczu mam wrażenie że wycieraczki zbyt nisko (oczywiście u góry) zbierają wodę po stronie kierowcy. Poczytałem tutaj że same wycieraczki powinny mieć 510 mm i 475 mm i ok (nie wspomnę że u mnie są ok 540 mm od strony kierowcy). Ale jaka powinna być długość samych ramion do wycieraczek bo u mnie od strony kierowcy są ramiona 435 mm a od pasażera ok. 465 mm licząc od bolca do samego końca ramiona i sądzę że któryś z poprzednich właścicieli zamienił je pomyłkowo. Ile u Was mają ramiona po stronie kierowcy i pasażera?


Góra
  
 
PostNapisane: 16 lutego 2011, o 17:24 
Czy mógłby ktoś zmierzyć długość ramion wycieraczki po stronie kierowcy i pasażera od miejsca załamania do końca ramiona.
Z góry dziękuje


Góra
  
 
PostNapisane: 20 marca 2011, o 13:47 
Niechcący przekręciłem śrubę na stożku od ramienia wycieraczki. Jak można to wymienić?


Góra
  
 
PostNapisane: 20 marca 2011, o 14:14 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2008, o 20:43
Lokalizacja: 100lica
Silnik: Z20LET
kuba napisał(a):
Niechcący przekręciłem śrubę na stożku od ramienia wycieraczki. Jak można to wymienić?

to teraz szukaj drugiego mechanizmu wycieraczek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 marca 2011, o 00:23 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
Boro napisał(a):
kuba napisał(a):
Niechcący przekręciłem śrubę na stożku od ramienia wycieraczki. Jak można to wymienić?

to teraz szukaj drugiego mechanizmu wycieraczek


ew. zdjac stara nakretke, nagwintowac mniejszym gwinetem i dokrecic odpowiednia sruba.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2011, o 21:08 
wiecie czy ramiona wycieraczek w coupe sa takie same jak w astrze G ??

urwałem dzisiaj przez przypadek lewe ramie przy wymianie wycieraczek ;//// i muszę je teraz dokupić...

gwoli ścisłości - urwane jest zaraz przy mocowaniu śruby ;///


Góra
  
 
PostNapisane: 14 maja 2011, o 22:46 
Luk napisał(a):
wiecie czy ramiona wycieraczek w coupe sa takie same jak w astrze G ??


Raczej nie bo i szyba czołowa jest większa.


Góra
  
 
PostNapisane: 26 maja 2011, o 20:08 
słuchajcie, mam duży problem z wycieraczkami, a podobno przy weekendzie ma coś padać z nieba :(

Podeszło mi trochę do góry to zagięcie (gdzie składa się całe ramię) w ramieniu wyceraczki od strony pasażera. Niestety efekt jest taki, że przy pracy stuka mi o maskę a dodatkowo wycieraczka odstaje od szyby... Czy teraz jedynym rozwiązaniem jest wymiana całego mechanizmu wycieraczek? Dodam, że prawe ramię wycieraczki wcześniej miało straszny luz, mogłem je poruszyć na szybie na ok 10cm w górę i w dół...

Czy taki mechanizm jest w ogóle do dostania w używce? Większość QP jakie widzę na części to angliki... :(

bardzo proszę o szybką odpowiedź, jak ktoś odpisze to prosiłbym o sygnał lub smsa z netu, ze względu na słaby dostęp do internetu.
kontakt: 695 322 292


Góra
  
 
PostNapisane: 24 października 2012, o 12:52 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 grudnia 2007, o 13:51
Lokalizacja: Warszawa - Okęcie
Imię: Tomasz
Silnik: Z22SE
Panowie a jak się ściąga to ramię wycieraczki, żeby je prawidłowo ustawić np...gdy wycieraczka opada na uszczelkę...

_________________
kom: 517715008

Maine Garage: http://www.astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=2890


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 października 2012, o 13:09 
zdejmujesz plastikową zaślepkę z trzpienia na który się wkłada ramię wycieraczki. Po zdjęciu (a w zasadzie uchyleniu do góry) tej zaślepki, masz dojście do śruby. Odkręcasz/luzujesz śrubę, ustawiasz ramię jak trza, przykręcasz z powrotem. Momentów z jakimi dokręcać to Ci nie podam, ale jak za mocno dowalisz, to będą ramiona obcierać o uszczelkę tuż przy trzpieniu (tak jak u mnie :/ )


Góra
  
 
PostNapisane: 24 października 2012, o 13:11 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 grudnia 2007, o 13:51
Lokalizacja: Warszawa - Okęcie
Imię: Tomasz
Silnik: Z22SE
No i właśnie mistrzu miałem do Ciebie dzwonić...dzięki men menie :)))))

_________________
kom: 517715008

Maine Garage: http://www.astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=2890


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL