Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 29 kwietnia 2024, o 09:54

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o nadwoziu i wnętrzu SERYJNYCH aut.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 16 marca 2009, o 15:29 
A co zrobić jak czasem fotel nie chce się przesunąć do przodu po pochyleniu oparcia??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 marca 2009, o 16:40 
BUŁA napisał(a):
A co zrobić jak czasem fotel nie chce się przesunąć do przodu po pochyleniu oparcia??

Pociągnąć za dźwignie przesuwania fotela i go przesunąć razem z pochylonym oparciem


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 marca 2009, o 16:52 
novy33 napisał(a):
BUŁA napisał(a):
A co zrobić jak czasem fotel nie chce się przesunąć do przodu po pochyleniu oparcia??

Pociągnąć za dźwignie przesuwania fotela i go przesunąć razem z pochylonym oparciem


No tak, ale mi chodzi o to ze nieraz fotel nie chce się przesunąć pomimo czynności ktore napisałeś :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 marca 2009, o 17:20 
BUŁA napisał(a):
No tak, ale mi chodzi o to ze nieraz fotel nie chce się przesunąć pomimo czynności ktore napisałeś

w ogole nie chodzi czy tylko czasami?
bo jezeli sporadycznie, to mam podobny problem ;)
z reguly za drugim razem juz zaskakuje.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 marca 2009, o 17:23 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sierpnia 2008, o 14:27
Lokalizacja: Sosnowiec
Imię: Polo
Silnik: Z20LET
Tez tak mam. Fotel kierowcy po pochyleniu nie przesowa sie do przodu... :/ pasazera dziala normalnie.

[ Dodano: Pon 16 Mar, 2009 17:28 ]
BUŁA napisał(a):
A co zrobić jak czasem fotel nie chce się przesunąć do przodu po pochyleniu oparcia??


Tez bym prosil odp na to pytanie :-)

_________________
Można sprzedać żone, ale nie bertone :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 marca 2009, o 19:37 
To widzę że jest to dość częsta dolegliwość w naszych QP u mnie fotel pasażera przesuwa się jak na razie beż zarzutów natomiast fotel kierowcy udało mi się przesunąć tylko raz nie wiem jak to się stało i cały czas byłem przekonany że tylko fotel pasażera można tak przesuwać do przodu :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 marca 2009, o 15:03 
Cytuj:
trzeba szarpac raczke do siebie i wyjdzie z uchwytow w fotelu. Tylko trzeba dosc energicznie szarpac.


Na zaprzyjaźnionym forum Opla znalazłem instrukcje jak wymienic te nieszczesna linke. Wrzucam link i na nasz serwer.

klik


Ostatnio edytowano 17 marca 2009, o 15:04 przez novy33, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
PostNapisane: 24 stycznia 2010, o 15:27 
słuchajcie, mam mega problem. Za godzinę muszę wyjść z domu. Pakowałem auto i otworzyłem oparcie w fotelu kierowcy, przesunąłem fotel do przodu i było wszystko ok. Chcę zamknąć, fotel się przesuwa, ale nie kładzie się oparcie :/ da radę coś na szybko poradzić, tylko na raz, tak żebym pamiętał, żeby nie otwierać oparcia - muszę dzisiaj załatwić pilną sprawę, właśnie samochodem, a w poniedziałek bym oddał do warsztatu...

PLEASE, pilne!

dobra, zaparłem się nogami o podłogę, rękami o kierownicę, coś strzeliło i oparcie wróciło na swoją pozycję, ale i coś pewnie pękło, więc fotel idzie do naprawy niebawem, ale to już w lutym, bo w środę na urlopik śmigam :)


Góra
  
 
PostNapisane: 10 marca 2010, o 23:57 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 listopada 2008, o 23:33
Silnik: Z18XE
Tez mnie dotknal problem zerwanej linki, z jednej strony oparcie sie odblokowywalo a z drugiej nie. W najblizszym czasie rozbiore tapicerke fotela, zdemontuje linke i zlutuje. Podejrzewam, ze tam przy tym haczyku pekla jedna z dwoch.
Dzisiaj testowo zdjalem tapicerke i wyjalem raczke od podnoszenia. Przewalona robota, tylko sobie rece pocialem probujac wyjac ta plastikowa kostke kolo raczki, w ktora wchodza linki.

Jeszcze pytanie do kogos, kto juz sie z tym bawil. Gdy wyciagam raczke od podnoszenia, to widac tam taki prostokatny otwor prowadnicy, w ktory sie wklada raczke i haczyk linki. Czy po wyjeciu raczki ten haczyk powinien pozostac "w gorze" czy spada maksymalnie na dol? U mnie po wyjeciu raczki ten haczyk zapadl sie i za cholere nie moglem go zalozyc na blache od raczki. Za malo miejsca jest w tej szczelinie na taka operacje zeby wlozyc raczke w prowadnice a nastepnie w jakis magiczny sposob w szczelinie miedzy prowadnica podniesc haczyk od linki i nalozyc go jak trzeba.

Wszelkie porady mile widziane, dodam tylko ze specjalnie dzisiaj pojechalem do tapicera liczac na szybka naprawe tego, to gosc mnie zbyl. Nie to nie, zrobie sobie sam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 marca 2010, o 09:14 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwietnia 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Łukasz
Silnik: X18XE1
Szybciej jest odpiąć tapicerkę z tyłu, włożyć rękę, złapać za pancerz linki i podnieść. Szukając magicznego sposobu straciłem 4x więcej czasu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 marca 2010, o 10:16 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 listopada 2008, o 23:33
Silnik: Z18XE
Tak tez zrobie, ale najpierw tak czy siak zdemontuje linke wedlug manuala podanego wyzej. Czy faktycznie lutowanie bedzie trzymac? Wolalbym zrobic to raz a porzadnie a nie otwierac fotela co dwa miesiace i lutowac na nowo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 marca 2010, o 16:52 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
hay napisał(a):
Czy faktycznie lutowanie bedzie trzymac?


naprawa na krótka metę

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 marca 2010, o 21:31 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwietnia 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Łukasz
Silnik: X18XE1
za naprawę linki (wymiana obu linek na podstawie starej) zapłaciłem o ile pamiętam 18 pln. Gra nie warta kombinowania z lutownicą. http://www.linplast.pl/ robiłem tutaj.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 grudnia 2010, o 17:08 
macie juz jakis sposob zeby wyciagnac ta raczke od podnoszenia opracia? dzisiaj z 20 minut walczylem na mrozie i raczka jak siedzi w oparciu tak siedzi, ani z jednego ani z drugiego fotela nie moglem wyciagnac a szarpalem i zapieralem sie masa, nic z tego :/


Góra
  
 
PostNapisane: 6 grudnia 2010, o 11:17 
Offline
Klubowicz
Klubowicz

Dołączył(a): 17 kwietnia 2006, o 23:28
Lokalizacja: Stężyca
Silnik: X18XE1
przyłączam się do pytania prędzej fotel z szyn wyrwę niż ta rączka się podda, próbowałem na wszystkie sposoby i nic.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL