Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 16 kwietnia 2024, o 11:23

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o nadwoziu i wnętrzu SERYJNYCH aut.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 maja 2014, o 13:10 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 grudnia 2007, o 13:51
Lokalizacja: Warszawa - Okęcie
Imię: Tomasz
Silnik: Z22SE
Hmmm no niesądzę by szyba np. się przesunęła ...itp...

uciąć też nie bardzo skoro to wsio normalnie chodziło...ale spróbuję gliceryną...jak nie pomoże cza z innej strony podejść temat :/

_________________
kom: 517715008

Maine Garage: http://www.astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=2890


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 listopada 2014, o 20:00 
Domix4 napisał(a):
Obrazek

Wysłano z Samsung Galaxy S III za pomocą Tapatalk



Panowie
ja nie mam w tych pojedyńczych dziurach śrub. Pusta przestrzeń.
Jak ustawić wysokość szyby?


Góra
  
 
PostNapisane: 10 listopada 2014, o 21:48 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
Rybson napisał(a):
ja nie mam w tych pojedyńczych dziurach śrub. Pusta przestrzeń.


a opuściłeś szybę???

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 listopada 2014, o 23:15 
Tak


Góra
  
 
PostNapisane: 10 listopada 2014, o 23:25 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 października 2009, o 08:23
Silnik: inny
Rybson to popatrz dokładnie <lol>
patrz w dziurę i opuszczaj szybę a wtedy zobaczysz to co się interesuję

_________________
drugstoreviewer.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 listopada 2014, o 11:43 
Mam takie pytanie: przy jakich prędkościach zaczyna Wam szumieć w aucie? tzn. u mnie już od 100km/h już coś słychać, 120 tak jeszcze do zniesienia ale 140 to już daje konkretnie...zastanawiam się czy to norma czy idzie z tym coś zrobić. Jak będzie chwila czasu to pomajstruje z tymi szybami, zobacze czy to coś da..


Góra
  
 
PostNapisane: 11 listopada 2014, o 13:30 
Wydaje mi się, że nie da się określić od jakich prędkości ze względu na różną szerokość opon i ich bieżnik, typ asfaltu itp.
btw. mam trochę głośny wydech ale jadąc z górki przy ok 120 jest cicho.
Musiałbyś się przejechać z kimś, żeby mieć porównanie bo tak to ciężko będzie określić ile dB dla Ciebie to już jest za głośno :)


Góra
  
 
PostNapisane: 11 listopada 2014, o 15:25 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 listopada 2008, o 23:33
Silnik: Z18XE
Jesli chodzi o szumienie przy uszczelkach drzwi to u mnie wystepuje tylko w jednej konfiguracji: uchylony szyberdach i predkosc +- powyzej 100km/h. Jak szyberdach jest zamkniety to nic nie szumi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 marca 2015, o 17:02 
Wiem, odgrzewam kotleta ale potrzebuje pomocy.
W sumie czego się spodziewałem zabierając się za ustawianie szyby, jak zwykle jest gorzej niż było.
Mianowicie przednia szyba zahacza o tylnią. teraz jak ją przesunąć do przodu? U mnie te dwie śruby, które na obrazku są opisane jako że służą do regulacji kąta, faktycznie służą do regulacji kąta. Jak przesunąć szybę w przód?


Góra
  
 
PostNapisane: 22 kwietnia 2015, o 10:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lipca 2014, o 23:28
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Sebastian
Silnik: Z22SE
Ja podpytam o uszczelkę.
Jak dokładnie spasowac uszcelke drzwi tą górną przy wymianie ?
Wiem że przy lusterku jest otwór a w uszczelce taki grzybek ale czy polecacie jakiś silikon jeszcze albo coś ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lipca 2015, o 22:56 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwietnia 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Łukasz
Silnik: X18XE1
Nieco odgrzeję, reguluję szybę, w tylnej części dochodzi wgórę ładnie do uszczelki ale z przodu nie. Tylna śruba działa ale gdy kręcę przednią to nic się nie dzieje. Mogę ustawić, opuszczając tył, tak że krawędź szyby i uszczelki są równoległe ale szyba nie dochodzi po całości. Myślałem że programując szyba dojdzie i będzie git ale tak nie jest. Co robić?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lipca 2015, o 23:14 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sierpnia 2012, o 22:03
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Imię: Dominik
Silnik: Z20LET
Możliwe że przednia śruba jest u Ciebie wykręcona z regulacji ja ostatnio miałem wszystko na wierzchu ze względu przekładania całego osprzętu i szyby do nowych dzwi i widziałem jak to wygląda jak nie pomaga regulacja na podstawie rysunku który wcześniej wrzucałem to trzeba zdjąć tapicerkę opuścić szybę i kręcąc śrubą patrzeć czy regulacja (taki Grzybek) chodzi powinno być widać...

Wysłano z Galaxy Note 3 za pomocą Tapatalk

_________________
Moje Cabrio RedDOT Stage 5.1

Obrazek



JAK COŚ STUKA, TO WIEDZ, ŻE COŚ SIĘ DZIEJE...



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 września 2015, o 19:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sierpnia 2015, o 17:16
Lokalizacja: Bełchatów
Silnik: Z18XE
Witam.

U mnie również zaczyna szumieć przy ponad 100 km/h w okolicach trójkąta z głośnikiem. Jakieś porady na której śrubie się skupić?

I jeszcze drugi temat, przy zamkniętych drzwiach szyba bardzo ciężko się zasuwa, czasami nawet się nie zasunie i odpada na dół. Problem ten znika całkowicie przy otwartych drzwiach. Czy może to być również problem regulacji szyby? Czy należało by się wtedy zająć śrubami w podłużnych dziurach, które służą do ustawienia kąta nachylenia szyby? Bo prawdopodobnie szyba przy zasuwaniu napotyka na zbyt duży opór względem uszczelki i wtedy automatycznie się opuszcza.

Z góry dzięki za porady.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2015, o 14:05 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwietnia 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Łukasz
Silnik: X18XE1
Musisz trochę wykręcić śrubę z przodu, ale może być także nic to nie da bo cały mechanizm się opuścił na nitach, u mnie tak było właśnie, skończyla się regulacja. trzeba było naprawić mocowanie, teraz jest cisza. Jak zdejmiesz boczek to wszystko stanie się jasne. Aby szyba chodzila luźniej trzeba przesmarować prowadnice i mechanizm, ewentualnie jeśli było coś grzebane to ustawić kąt nachylenia na bardziej pionowy, do tego już konieczne jest zdjęci boczka i poluzowanie srub przy mocowaniu szyby na tylnym krańcu. Trudno to wytłumaczyć ale jak zobaczysz jak to jest zrobione to to stanie się oczywiste. Do regulacji załatw kogoś to pomocy to oszczędzisz sporo czasu na wsiadaniu i wysiadaniu z auta.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2015, o 15:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sierpnia 2015, o 17:16
Lokalizacja: Bełchatów
Silnik: Z18XE
Ok, dzięki za pomoc.
Co do szumienia to chyba znalazłem przyczynę i jest to raczej kilku cm odcinek uszczelki, który pękł na tym zgięciu i jest dokładnie w tym miejscu gdzie owe szumienie się odbywa. Myślę to jakoś podkleić, zobaczymy co z tego wyjdzie.
A co do szyby, która zasuwa się ciężko, to może właśnie trzeba przesmarować prowadnice i mechanizm, bo podejrzewam że poprzedni właściciel jej zbyt często nie używał i wyraźnie się zastała, być może po czasie się rozkręci. Spróbuje przesmarować jeszcze gliceryną uszczelki, co by szyba miała lekki poślizg przy podnoszeniu. Trochę nie widzi mi się ściągać tego boczku, bo drzwi na 99% nie były nigdy ruszane a raczej już nie złożę tego jak fabryka :/, ale jeśli nie będzie wyjścia to trudno.
Jak coś zadziałam to napiszę, żeby osoby mające podobny problem wiedziały na czym stoją.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL