Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 29 marca 2024, o 06:50

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o nadwoziu i wnętrzu SERYJNYCH aut.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2006, o 19:51 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
mjaza napisał(a):
Zdaje sie, ze siradam opis wzial od zwyklej astry g, a u nas jak widac jest troche inaczej.



nie, opis byl od kolegi z Astry-Coupe Forum.
Ja sam nie ustawialem tych szyb u mnie, moje "wypociny" w poscie wyzej bazowaly na wypowiedziach tegozesz kolegi ktory u siebie ustawial szyby (w Astrze COUPE)

No coz, jezeli moj opis nie calkowicie sie sprawdzil, to sorry.Ale nie wszystkie wiadomosci ktore posiadam sa przeze mnie sprawdzone "na wlasnej skorze"

No ale teraz dzieki koledze @mjaza mamy juz dokladny opis "operacji" i to w jezyku polskim :D





SirAdam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2006, o 19:58 
Wiadomo, jasna sprawa, ze moze sie trafic czasami jakis blad. I tak wielkie dzieki tobie, ze tamto zamiesciles, bo inaczej, to bym sie za to ustawianie sam z siebie chyba nigdy nie wzial.

Chcialem pokreslic tylko, ze wazne jest aby pamietac, ze pochylenie sie ustawia tymi innymi srubami, bo ich nie widac poki sie szyby nie opusci. I jak sie ustawia to sie czlowiek zastanawia, czemu to .... nie dziala. Przynajmniej ja tak mialem, ze krecilem srubami do ustawienia wzdluz i na upartego pochylalem szybe, a potem sie zastanawialem co zrobic, aby ona tak zostala:)


pozdrawiam,
Maciek

Ps.
Jakby ktos mial jakies pytania zwiazane z tym ustawianiem, to moj mail sie wyswietla.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2006, o 12:44 
No wiec tak,
Poprawa ewidentnie jest, ale nie jest to do konca to o czym bym marzyl. Nadal dochodza dzwieki z tamtej strony, ale zdaje sie, ze to nie z uszczelki. Tak wiec szukal bede nadal. Teraz juz przynajmniej nie wieje.
Niestety mimo pochylenia nie udalo mi sie uzyskac takie ustawienie jak od strony kierowcy. Tak nie ma mozliwosci, aby wlozyc palec miedzy szybe, a uszczelke, a od strony pasazera da sie jednak. No nic moze jak znajde troche czasu to sie bede z tym dalej bawil, ale narazie nie mam jeszcze pomyslu gdzie to moze byc konieczne wyciszenie z tamtej strony.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2006, o 13:57 
Tak myślałem, to nie bedzie takie proste. W nastepnym tygodniu sprubuje u siebie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2006, o 22:48 
Z moich przemyslen teraz wyniki, ze mozliwe, ze za bardzo szybe podnioslem.
I teraz ona wrecz wciska uszczelke w gore, a ledwo dotyke uszczelke boczna. Narazie nie bede tego poprawial. Ale przy ustawianiu pamietajcie, aby za bardzo szyby nie podniesc. Szkoda, ze to tak pozno zauwazylem. Znowu drzwi trzeba bedzie rozebrac......

[ Dodano: 2006-01-11, 22:14 ]
Wiec po paru dniach moge napisac. Ustawienie pomoglo bardzo wiele. Ani juz nie wieje przez ta szybe przy wyzszych predkosciach - narazie testowalem do 180, bo zimowki :evil:
A szum sie okazalo, ze byl z tamtej strony dodatkowo spowodowany czyms innym - brakowalo zatrzaskow pod listwa na dachu, przy samym poczatku dachu i to powodowalo, ze uszczelka przy listwie przy szybie przedniej troche odstawala i przy wyzszych predkosciach musialo to tak szumiec.
Wiec jak komus cos szumi przez szybe to polecam ustawienie, jak juz sie dojdzie do wprawy to rozebranie drzwi 5 minut trwa:)
Ale na poczatku trzeba byc pewnym, ze szum jest od szyby, bo jak widac w couecie wiele innych rzeczy potrafi szumic:)

No i polecam wyciszenie drzwi.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 marca 2006, o 14:57 
mjaza napisał(a):
Dwie sruby, ktore siradam opisal jako sluzace do ustawienia konta nachylenia do tego nie sluza. Sluza do przesuwania szyby wzdluz auta

Wlasnie w sobote rozbieralem dzwi i jednak SirAdam mial racje te sruby od spodu dzwi słuzą do pochylania szyby w pionie, a dokładniej calej szyny po której chodzi szyba. Do pochylenia samej szyby słuzą dwie sruby widoczne po opuszczeniu szyby o ok 20 cm. Kazdy kto rozbierze sam szybko polapie o co w tym chodzi, ale problem w tym ze ustawialem te szyby ok godz, a rezultaty :( , szyba kierowcy ok moze byc ale od pasazera dalej slychac swist.

Wyciszalem tez jedne dzwi matą Dynamat, jest lepiej ale nie tak jak bym chciał. Dalej słychac odgłosy z podwozia, może brakuje jakis zaslepek i dlatego tak slychac? Jak bedzie ciaplej to sprawdzei wycisze drugie dzwi.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 listopada 2006, o 00:40 
Wlasnie za zaczalem sie tym zajmowac u mnie bo mam ten sam problem, wedlug mnie wszysciutko u mnie jest OK a jednak szumy sa. Co chcialem dodoac narazie: Pamietajcie ze kierowca lepiej slyszy szumy dochodzace z drzwi pasazera niz ze swoich :) jak nie wierzycie dajcie komus poprowadzic :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 listopada 2006, o 01:44 
Ja to sie juz poddalem. Szumi sam nie wiem co.... Moze sa jakies firmy, co maja jakies urzadzenia do pomiarow szumow? Tzn. chyba jakies zwykle urzadzenie z sonda do pomiaru glosnosci by wystarczylo. I sie z nim przejechac i po drodze ta sonda po aucie jezdzic i zlokalizowac skad. Moze ktos sie na tym zna???? Bo ja nawet nie wiem gdzie tego mozna by szukac.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 listopada 2006, o 11:09 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lipca 2006, o 08:04
Lokalizacja: Łaziska Górne
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
Wg. mnie to wina braku ramek i pomiędzy szybą drzwi a trójkątną z tyłu jest szczelina w którą wpada opływające powietrze i to tak cholernie szumi...zwłaszcza przy większych prędkościach.

_________________
RPM-SERVICE - serwis ogumienia, regeneracja felg, mechanika, autoklima

www.rpm-service.pl
https://www.facebook.com/pages/RPM-SERVICE/680155875351081

ZAPRASZAM :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 listopada 2006, o 14:16 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
inna propozycja;
mozesz dla proby zaczac pokoli zaklejac te poszczegolne szczeliny tasma do paczek (50mm szerokosci)
Szczeline zakleic i jazda probna, i tak pokolei az dojdziesz do tego gdzie szumi i wtedy pomyslisz nad rozwiazaniem.
A jak juz dojdziesz do tego gdzie, jak i dlaczego to podziel sie tutaj w forum z kolegami Twoimi doswiadczeniami :wink:

Nie zapomnij o uszczelce na przedniej szybie, slyszalem ze tam tez lubi szumiec :wink:





Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lipca 2011, o 10:17 
Odświeżę temat. Od roku mam szum z okolicy szyby/uszczelki drzwi pasażera (uszczelka jest ok) po otwarciu drzwi zauważyłem jednak ze szyba jest luźna ?? od strony kierowcy jest ok, chodź szyba od kierowcy nie dolega po otwarciu do lusterka (jego trójkątnej obudowy tak jak jest to z prawej strony od pasażera) czy to ma jakiś wpływ??

Czy bez rozbierania boczków drzwi się obejdzie bo z autopsji wiem ze jak się coś ruszy i zacznie kombinować to tylko nowe problemy się pojawią ;) ale rok z tym szumem jeździłem raz występował a później kilka dni/tyg było spokoju po deszczu się nasilało i w końcu wypadło by to zrobić :D

Proszę o rade (czy zastosować się do manula i zobaczyć czy pomogło??) a może jakiś inny sposób??


Góra
  
 
PostNapisane: 31 lipca 2011, o 18:10 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lipca 2011, o 13:25
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Rotterdam
Imię: Sebek
Silnik: inny
dolacze sie z malym problemem... mianowicie szumi mi dosc mocno w miejscu jak zaznaczylem na zdjeciu tyle ze od strony kierowcy:)

mam wrazenie jakby w tym zaznaczonym miejscu szyba nie dociskala mocno uszczelki i stamtad tez szumi:/
oraz szczelina miedzy szybami jest wieksza niz od strony pasazera :)
i szyba tak jakby "odstawala" bardziej w tym zaznaczonym miejscu...
czy idzie to jakos wyregulowac?? wpuscic szybe wglab auta ? czy musze kupic nowa uszczelke??

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

_________________
http://astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=10976


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lipca 2011, o 18:43 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 stycznia 2008, o 13:01
Lokalizacja: Ostrołęka
Imię: Robert
Silnik: inny
Ponieważ ta szyba była wymieniana kiedyś, chyba trzeba by ją na nowo wyregulować.
Uszczelkę chyba bym zostawił, bo nie jest sparciała.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 grudnia 2012, o 22:11 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 grudnia 2009, o 15:33
Lokalizacja: Mrągowo / Gdańsk
Silnik: Z18XE
Podepne się.
Zauważyłem, że szyba pasażera lata luźno przód - tył, wiadomo ograniczają ja uszczelki i nie wypada, ale trzeba to umocować. Czy wystarczy dobrać się do szyn i na nich dokręcić jakoś szybę, czy grubsza sprawa?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 grudnia 2012, o 23:06 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lipca 2011, o 13:25
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Rotterdam
Imię: Sebek
Silnik: inny
rozbierz boczek, bo i tak musisz, jesli chcesz cokolwiek zrobic... zobacz co jest nie halo i napraw :)

_________________
http://astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=10976


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL