Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 01:57

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o nadwoziu i wnętrzu SERYJNYCH aut.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 września 2008, o 23:50 
Witam,
chciałem ostatnio odnowić konsolę centralną w mojej QP. Widziałem, że kilka osób na forum ma pomalowane konsolki, a flokowanie mi się nie podoba. Chciałem pomalować na taki grafitowy metalic z gruba i lśniącą warstwą klaru. No i gość z mieszalni lakierów stwierdził, że mogą być problemy z warstwą tworzywa (gumy) która pokryte są te elementy. U mnie w aucie jest tak, że można spokojnie paznokciem zdrapać ta gumę. I w zwiazku z tym rodzi sie pytanie, czym zmyć/zdrapać warstwę gumy z konsoli? Papierem ściernym? Rozpuszczalnikiem? A może da się poprostu ją pomalować? Proszę o pomoc osoby, które miały z tym do czynienia. Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2008, o 00:04 
Mistrzem w malowaniu konsoli nie jestem ale mysle ze drobny papier scierny zalatwi sprawe :) Poza tym jak juz dajesz pod spodem adnotacje "pisze poprawnie po polsku" to tak miedzy nami wyraz po prostu pisze sie osobno :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2008, o 10:41 
sam chcesz malować czy dasz do Lakiernika ? bo jeśli do Lakiernika to chyba On najlepiej będzie wiedział jak to profesjonalnie zrobić ?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2008, o 13:56 
Shreq79, dzięki za cenna uwagę. Cele akcji piszę poprawnie po polsku są opisane w linku i nie chodzi w tym wszystkim o to, żeby każdy czepiał się błędów w moich wypowiedziach.

Boję się, że papier nie da rady, szybko się zapcha.

alice, witam koleżankę z Wrocławia :)
rozmawiałem z kilkoma lakiernikami w naszym cudownym mieście i żaden nie potrafił nic powiedzieć na ten temat... :/ A myślałem, żeby samemu polakierować.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2008, o 14:06 
Tomalka, ja malowałem konsolę u siebie. są nawet fotki w dziale "Moja Coupe". nic nie trzeba zdzierać, ścierać ani tym podobne... trzeba porządnie odtłuścić konsolę. nakładasz podkład, później farbę. wybierasz matową albo błysk. osobiście polecam Ci błysk. ja tak mam u siebie.


ot i całe malowanie konsoli srodkowej w Pędziwiatrze zwanym QP 8~t

p.s.
nie próbuj sprayem ani pędzlem ;) musi być pistolet i to w dłoni profesjonalnego lakiernika .


Ostatnio edytowano 5 września 2008, o 14:24 przez sixu, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2008, o 16:15 
sixu31,
a też Ci tak odchodziła ta guma? W niektórych miejscach ta warstewka gumy odeszła i pod lakierem będzie widać nierówności...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2008, o 16:47 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
Tomalka, kup czarną od zwykłej astry i pomaluj.
A jak już zrobisz to pochwal się u kogo, bo też się przymierzam.

_________________
Leszek


Ostatnio edytowano 5 września 2008, o 16:47 przez DAN, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2008, o 19:47 
najwazniejszy jest podklad do plastiku, najlepiej w sprayu dosyc grubo ze 2 warstwy
potem papier 2000 i mozesz psikac na kolor , polecam lakier szybkoschnacy bo on po jakichs 30 min od lakierowania nadaje sie do polerowania filcem i wychodzi blysk
powodzenia


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2008, o 22:59 
Tomalka napisał(a):
a też Ci tak odchodziła ta guma?


tak.

Cytuj:
warstewka gumy odeszła i pod lakierem będzie widać nierówności...
_________________


nic nie widać.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 września 2008, o 12:46 
Tomalka, dowiadywałeś sie ile kosztuje u was malowanie takich cześci ??? chce porównać ? $)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 września 2008, o 15:26 
Ta guma to żaden problem. Ja malowałem swoją i wyszło zajefajnie. Robiłem sobie kolor aluminium i malowałem półmatowym klarem z dodatkiem takiego środka który zapobiega rysowaniu itp.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 września 2008, o 17:46 
DzejDzej napisał(a):
Ta guma to żaden problem. Ja malowałem swoją i wyszło zajefajnie. Robiłem sobie kolor aluminium i malowałem półmatowym klarem z dodatkiem takiego środka który zapobiega rysowaniu itp.

moglbys zapodac fotki i podac nazwe tego tajemniczego srodka?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 września 2008, o 22:11 
To moja konsola:
http://odsiebie.com/pokaz/501872---1636.html
A ten środek to AD. Plast 1200 czy jakoś tak


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 września 2008, o 06:56 
DzejDzej napisał(a):

kurde naprawde ekstra Ci to wyszlo, gratulacje


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 września 2008, o 08:07 
Trzeba przyznac, że wygląda to ładnie, niemal jak fabrycznie ;)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL