Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 29 marca 2024, o 13:55

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o nadwoziu i wnętrzu SERYJNYCH aut.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, o 10:09 
Michaelm, miałem dokłądnie to samo co ty :) meczyłem sie z tymi dwoma srubami od siedzien probowałem rozwiercic ale nie dało rady i zmuszony byłem oddac blacharzowi i gosc odkrecił w 15min.podobno jeden klucz torx taki jak oni maja kosztuje 40zł.Jedz to ci odkreca bo mnie to juz cos trafiało


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 marca 2008, o 23:24 
Panowie w mojej QP jest ten sam problem, podejrzewam że mój egzemplarz należał kiedyś do kolegi bertne który nie zdążył tego naprawić przed sprzedażą. Ale do rzeczy. Czy ktoś z was zna dobre miejsce na naprawę tego usrojswa bo już nie mogę wytrzymać jak rano wsiadam i słszę ciągle ten irytujący dźwięk.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2008, o 18:37 
widze ze wiele osob ma ten sam problem ja znalazlem jedno pekniecie ale widoczne golym okiem ale chyba jest cos jeszcze bo jak odkrecilem foel to szyny patrzac z boku nie szly w jednej lini chyba caly fotel sie poddal na jedna strone wiec nie wiem czy wizyta u tapicera cos pomoze ... chyba ze ktos wie jaka moze byc jeszcze przyczyna??

[ Dodano: Wto 03 Cze, 2008 16:07 ]
podpinam sie pod temat i nic jak napisalem nowy to dostalem ostrzezenie wiec nie wiem jak tu moge uzyskac jaka pomoc...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 czerwca 2008, o 21:03 
SirAdam napisał(a):
bertone napisał(a):
fotel skrzypi i delikatnie,przy nacisku na bok luzuje sie do tylu


Rama fotela jest peknieta, btw jeden spaw puscil - to jest znany problem w fotelach u Astry.
Tapicerke zdjac, pospawac, tapicerke naciagnac - gotowe.



Adam


a to nie jest tak ze sprezyny te co sa w fotelu skrzypia, jak sie sciagnie z tylu tapicerke to je widac, nie mam zadnych pekniec czy przechyłów fotele a skrzypi mi czasami jak autko sie buja


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2008, o 18:02 
u mnie tez skrzypi ale rama napewno jest peknieta i skrzwiona tylko nie wiem gdzie ja naprawic w okolicy Lodzi? bylem w ASO to malo mnie reanimowali jak mi gosc cene podal za nowy stelaz za dolna czesc 1500za gore 1300 chyba za goraco maja w tym serwisie moze kots mi poleci jakiegos speca ktory mi to naprawi aha jeszcze chyba wyrobula sie ta zebatka co jest do reg. pochylenia bo przy ruszaniu lub hamowaniu oparcie delkatnie sie odchyla


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, o 13:58 
Mam podobny problem z tym że u mnie przechylony jest fotel kierowcy na lewą stronę i nie działa regulacja położenia oparcia (tylko mały obrót można wykonać). Byłem u tapicera , powiedział mi że jest to nienaprawialne i że trzeba wymienić stelaż fotela, podobno jakaś część plastikowa. Zdjołem skórę z tyłu fotela między pokrętłem a zębatkami jest okrągły plastik, nie obraca się przy kręceniu pokrętłem tak jak jest to w sprawnym fotelu.
Czy żeczywiście jest to nienaprawialne, czy może da się wymienić sam mechanizm położenia oparcia (np. ze zwykłego fotela, większy wybór i tańsze)?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2009, o 19:40 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwietnia 2008, o 10:34
Lokalizacja: Gliwice
Imię: Seba
Silnik: Z20LET
Krzysztof0156 napisał(a):
Czy żeczywiście jest to nienaprawialne, czy może da się wymienić sam mechanizm położenia oparcia (np. ze zwykłego fotela, większy wybór i tańsze)?


rzczeczywiscie ''prawie wszystko sie da'' :twisted: zrobilem ostatnio taki myk ze sprzedawca calego kompletu foteli do bertony:) mialem przypalona kanape z tylu i za doplata 50zl wymienilem ja na lepszy model:) oczywiscie takie same kolory:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 kwietnia 2009, o 10:52 
Ja znalazlem goscia ktory zrobil mi fotel rama byla peknieta teraz jest super.. ale teraz znow musze sie od niego udac bo jedna z lnek skaldania opacia sie zerwala probowalem zrobic to sam ale nie wiem jak sie zabrac do tego ...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2009, o 11:53 
u mnie jest taki problem ze fotel pasazera przesuwa sie tylko w zakresie ok 10 cm fotela nie moge zdemontowac bo pozycje fotela zaslaniaja łby srub, po za tym przy przesuwania slychac terkotanie, przy drugim fotelu takiego dziwieku nie ma.

Pozdrawiam


Góra
  
 
PostNapisane: 17 czerwca 2009, o 07:57 
Chciałbym wymienić same bebechy fotela i znalazłem na allegro taki bez poduszki bocznej link. Ja w swoim mam poduszkę, czy teraz jeżeli wymienię bebechy będę mógł podłączyć do tego moje obicia i moja poduszkę ? Czy w ogóle nie wchodzi to w grę ?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2009, o 09:16 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwietnia 2008, o 10:34
Lokalizacja: Gliwice
Imię: Seba
Silnik: Z20LET
nie kombinuj poszukaj na allegro foteli z poduszka... cena taka sama..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2009, o 19:37 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwietnia 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Łukasz
Silnik: X18XE1
czy stelaż od zwykłej astry 3d będzie pasował?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2009, o 20:21 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
jezeli miala sportowe siedzenia to tak


Ostatnio edytowano 24 listopada 2009, o 20:22 przez sjR, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 20 kwietnia 2010, o 18:39 
tertus napisał(a):
u mnie jest taki problem ze fotel pasazera przesuwa sie tylko w zakresie ok 10 cm fotela nie moge zdemontowac bo pozycje fotela zaslaniaja łby srub, po za tym przy przesuwania slychac terkotanie, przy drugim fotelu takiego dziwieku nie ma.

Pozdrawiam


Pisze bo moze ktos bedzie mial tak sam przypadek

po dlugim okresie zmobilizowalem sie i wzialem sie za fotel.
Przyczyna ograniczenia przesuwu fotela byly dwie sruby ktore trzymaja mechanizmy przesuwu a nie widac ich bo sa w prowadnicy. Obydwie sruby odkrecily sie i wpadly w dolona czesci prowadnic ograniczajac jego przesuwanie. Sruby wyjalem przy pomocy magnesu na drucie wowczas moglem juz przesuwac fotel. Brak tych srub powoduje ze fotel nie przesuwa sie gdy kladziem opraci ( odjazd fotele ulatwiajacy wsiadanie ) sadze ze jakby byly luzne to efekt bylby podobny. Po przesunieciu fotela do przodu mamy dostep do srub mocujacych prowadnice sa one dwie na TORX 40 u mnie bylo duzo kleju na nich wiec przez prawie caly gwint ciezko sie odkrecaly. Kabel od poduszek jest na tyle dlugi ze nie trzeba odpinac. Prowadnice maja otwory od spodu wiec nie trzeba ich wyciagac zeby wkrecic sruby.

Mam nadzieje ze komus moga sie przydac ten infromacje.


Góra
  
 
PostNapisane: 21 lutego 2015, o 17:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 października 2013, o 10:07
Lokalizacja: PPL
Imię: Andrzej
Silnik: Z20LET
Odświeżam
Mam zablokowane przesuwanie fotela pasażera.
Oparcie składa się bez problemu. Podnoszenie góra/dół też działa.
Nie mogę go przesunąć ani w przód, ani w tył.

Jest zablokowany w pozycji, w której można z niego wygodnie korzystać,
ale chciałbym to naprawić.

Dużym utrudnieniem jest fakt, że śruby mocujące fotel są zakryte i nie mogę odkręcić fotela.
Problem jest z chyba od strony drzwi. Cały mechanizm jest tam opuszczony i najwyraźniej poluzowany.

Świecąc latarką w prowadnicę widzę, że bolce się nie podnoszą (a powinny, porównywałem z fotelem kierowcy).

Czy jest jakiś sposób, aby uwolnić fotel i móc go odkręcić?
Coś gdzieś włożyć? Będę wdzięczny za poradę.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL