Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 00:42

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o nadwoziu i wnętrzu SERYJNYCH aut.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 sierpnia 2007, o 14:38 
wokół miejsca gdzie przyciska się sygnał dźwiękowy pęka mi guma którą pokryta jest poduszka powietrzna, co można z tym zrobic?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 sierpnia 2007, o 14:43 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
Tylko wymiana poduchy. Same przyciski sa niedostepne.

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 sierpnia 2007, o 16:30 
Tak samo znaczek Opla na kierownicy. U mnie sreberko z tego znaczka zaczeło sie "kruszyc". Samego znaczka w ASO nie maja - tylko wymiana z poducha :O


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sierpnia 2007, o 23:33 
Można dokupić od Astry G sam ten plastik zaślepke poduszki w kierownicy ze znaczkiem opla i przyciskami trąbienia. Przerabiałem temat w zwykłej Astrze G, też mi sie poprzecierały przyciski trąbienia i popękały. Znalazłem na allegro nówke, kosztowało o ile pamiętam chyba 90zł. Wymiana jest troche trudna.

Po pierwsze trzeba odkręcić poduche 2 śruby od spodu kierownicy, odłączyć kabel detonator poduchy :D i odłazi cała poducha z plastikiem. Nastepnie trzeba oddzielić poduche od tego plastiku. O ile pamiętam trzymało sie to na 3 nitach które trza po prostu szlifierką zeszliwować oraz takie zatrzaski w plastiku które trzeba troche brutalnie potraktować żeby puściły poduche (plastik i tak już do kosza). Teraz trzeba uważać żeby poduszka sie nie rozwinęłą bo bedzie ciężko ją wepchnąć do nowego plastiku. Troche zabawy i można umieścić poduche jak trzeba w nowym plastiku tyle tylko że już bez tych nitów które były fabrycznie. Według mnie te zatrzaski i ta bardzo dobrze trzymają poduche więc chyba powinny wystrzymać wrazie czego.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 sierpnia 2007, o 21:39 
Troche dużo roboty z wymianą, ja nie próbowałem wymieniać samych gumek. Słyszałem, że są "prywaciarze", którzy trudnią się tym i nawet niegłupio to wychodzi. No ale jak ktoś lubi majsterkować to niech próbuje :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2007, o 08:46 
el_beton napisał(a):
Można dokupić od Astry G sam ten plastik zaślepke poduszki w kierownicy ze znaczkiem opla i przyciskami trąbienia. Przerabiałem temat w zwykłej Astrze G, też mi sie poprzecierały przyciski trąbienia i popękały. Znalazłem na allegro nówke, kosztowało o ile pamiętam chyba 90zł. Wymiana jest troche trudna.


ja też miałem zaślepkę o której piszesz w rękach i wymiana tego wydała mi się niemożliwa do zrobienia, z tego co pamiętam nie ma tam napisu Airbag, dwa że nie ma też nacięcia laserem aby materiał airbau mógł wyskoczyć na zewnątrz więc w razie wystrzału poduszki wybuchnie kierownica zamiast wyskoczyć poduszka -od wewnątrz jest cała "kratownica" plastikowa, dlatego jestem pod wrażeniem że fizycznie udał o CI się to zrobić, a ja ze wzg. na powyższe bym nie zaryzykował,
brat


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2007, o 21:33 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
Panowie a moze inaczej. Co byscie powiedzieli jakby wyciac taki kawalek gumy( nie wiem moze z detki choc to smiesznie brzmi) i wkleic go w miejsce tej starej z dziurą?? co prawda nie bedzie rysunku tej trabki ale jak sie to w miare ladnie zrobi to czemu nie??

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2007, o 21:50 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lipca 2006, o 08:04
Lokalizacja: Łaziska Górne
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
wesol napisał(a):
Co byscie powiedzieli jakby wyciac taki kawalek gumy( nie wiem moze z detki choc to smiesznie brzmi) i wkleic go w miejsce tej starej z dziurą??


To mi trochę wioską zalatuje...

_________________
RPM-SERVICE - serwis ogumienia, regeneracja felg, mechanika, autoklima

www.rpm-service.pl
https://www.facebook.com/pages/RPM-SERVICE/680155875351081

ZAPRASZAM :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2007, o 22:50 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
Odrazu mowilem ze nie bedzie jak oryginal ale napewno taniej, prosciej.
Cale szczescie ze na żadnej wiosce nie mieszkam xP :DD xP

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 września 2007, o 08:11 
bratPit napisał(a):
ja też miałem zaślepkę o której piszesz w rękach i wymiana tego wydała mi się niemożliwa do zrobienia, z tego co pamiętam nie ma tam napisu Airbag, dwa że nie ma też nacięcia laserem aby materiał airbau mógł wyskoczyć na zewnątrz więc w razie wystrzału poduszki wybuchnie kierownica zamiast wyskoczyć poduszka -od wewnątrz jest cała "kratownica" plastikowa, dlatego jestem pod wrażeniem że fizycznie udał o CI się to zrobić, a ja ze wzg. na powyższe bym nie zaryzykował,
brat


Ja miałem taką zaślepkę i wszystko z nią było ok wycięcie miała i napis "Airbag" też miała. Może miałeś jakąś podróbkę ??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2007, o 14:18 
el_beton napisał(a):

Ja miałem taką zaślepkę i wszystko z nią było ok wycięcie miała i napis "Airbag" też miała.


hmm ciekawe jaki jest tego numer katalogowy?

el_beton napisał(a):
Może miałeś jakąś podróbkę ??


raczej nie, zamawiałem w GMPL ;-)
brat
PS jak się dorwę do epc to podam CI OE tego co ja zamawiałem.


Ostatnio edytowano 18 września 2007, o 14:19 przez bratPit, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2007, o 19:51 
już mam, zamawiałem 12 42 350 cena w aso 192zł, i zdecydowanie nie nadaje się toto do założenia na poduszkę, spełnia tylko rolę zwykłego przycisku klaksonu,
brat

edit: przejrzałem jeszcze epc i nie znalazłem nic innego więc zastanawiam się co Tobie udało się kupić na allego i czy czasem nie była to zaślepka imitująca airbag?


Ostatnio edytowano 18 września 2007, o 20:11 przez bratPit, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, o 23:55 
Wznawiam temat bo mam zamiar coś zrobić z tymi popękanymi przyciskami...wkurza mnie to strasznie i straszy ludzi...Może ktoś już sobie z tym poradził? :) chodzi mi o naprawienie bez ruszania poduchy...


Ostatnio edytowano 8 grudnia 2008, o 23:56 przez jajek2007, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, o 23:57 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
trzeba kupic nowa poduche.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2008, o 00:01 
no to lipa a tak mniej wiecej jakie koszty?


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL