Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 16:35

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o nadwoziu i wnętrzu SERYJNYCH aut.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2007, o 21:50 
Cytuj:
bez sciagniecia tapicerki i spawania sie nie obejdzie.


:???: nie jest to dobra wiadomosc, dzis wracaja do dom zauwazylem ze moj fotel tez zaczal sobie podskrzypiwac...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 kwietnia 2007, o 08:09 
Powiecie mi jeszcze przy wyciaganiu fotela musze na cos uważać poduszka powietrzna albo cos innego:) Dzis to rozbieram bo mnie trafi:)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 kwietnia 2007, o 21:10 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
marcel195 napisał(a):
Powiecie mi jeszcze przy wyciaganiu fotela musze na cos uważać poduszka powietrzna albo cos innego:) Dzis to rozbieram bo mnie trafi:)


1.odpiac kleme na akumulatorze
2. rozlaczyc wtyczke pod fotelem od bocznej poduszki
3. wyciagnac siedzenie.
4. jak jest ze skory to zaniesc do tapicera, bo sam nie dasz rady tak fachowo sciagnac i zalozyc spowrotem skory.
Jezeli jest z materialu to mozesz sam sprobowac.
Zobaczyc gdzie spawy puscily, pospawac, i spowrotem tapicerke zalozyc.
Reszta analogicznie.





Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 maja 2007, o 22:51 
No i zrobiłem ... obeszło się bez spawania:) problem polegał na tym że siedzisko jest zrobione z gąbki, a miedzy gąbka a stelażem jest szmatka która sie poprzesuwała (gąbka tarła o metal i był efekt skrzypienia) wsadziłem tam kawałek szmaty i jest oka:) może sie komuś przyda Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2008, o 15:35 
witam odswieze troszke temat :P czy to skrzypienie foteli moze byc spowodowane wilgocia? Bo do tej pory bylo u mnie wszystko ok! teraz jest troszke wilgotno bo jak zawazyliscie w polsce opady :/ dodam ze mam skore i nie wiem dokladnie czy to ta skora czy stelaze(szyny czy jak to sie nazywa :P ) :/


Ostatnio edytowano 21 września 2008, o 15:36 przez walus_1987, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2008, o 21:33 
od wilgoci to racej nie ale nic nie wykluczone ;/ raczej przypadek jak u kolegi wyżej ściereczka sie przesunęła poprostu rozbierz i spr


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 września 2008, o 18:40 
I ja mam taki problem z siedzeniem kierowcy podniose się usiąde i skrzypi. zdemontowałem tapicerkę od tyłu popsiukałem wd 40 we wszytskie śrubki, prowadnic itd. ale nic nie pomogło. ma ktoś może pomysł gdzie zajrzeć jeszcze ?


I jeszcze taki problem jadać samochodem drga mi cos takiego jak by jakieś kuleczki na początku byłem święcie przekonany że to alu ramki w zegarach ale niej jak wymieniałem żarówki w zegarach spr. je i są zamontowane na amen. A co może tak drgać wydając właśnie taki dźwięk jak podaęłm.
jakaś może śruba w desce gdzieś ?

Nie opisuj dwóch rzeczy w jednym temacie. Masz dwa problemy napisz dwa tematy. Oczywiście najpierw poszukaj.
DAN


Ostatnio edytowano 29 września 2008, o 19:17 przez szary, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 września 2008, o 19:00 
szary napisał(a):
I jeszcze taki problem jadać samochodem drga mi cos takiego jak by jakieś kuleczki na początku byłem święcie przekonany że to alu ramki w zegarach ale niej jak wymieniałem żarówki w zegarach spr. je i są zamontowane na amen. A co może tak drgać wydając właśnie taki dźwięk jak podaęłm.
jakaś może śruba w desce gdzieś ?


wada fabryczna mocowania srodkowej konsoli.
viewtopic.php?t=2533&highlight=skrzypienie


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 września 2008, o 19:07 
mi skrzypi cos po stronie pasazera w fotelu. po ogledzinach doszedlem do tego ze to ten plastik po stronie zapiecia pasow ociera sie o skore i piszczy. co z tym zrobic to nie wiem ale pewnie posmarowac czyms tlustym :P


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 września 2008, o 19:13 
Shreq79 napisał(a):
mi skrzypi cos po stronie pasazera w fotelu. po ogledzinach doszedlem do tego ze to ten plastik po stronie zapiecia pasow ociera sie o skore i piszczy. co z tym zrobic to nie wiem ale pewnie posmarowac czyms tlustym

podklej filcem, ja tak mam bo mi pas ocieral o podlokietnik ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 stycznia 2009, o 21:52 
Może jakaś fotorelacja z demontażu tapicerki ??? Na co zwrócić uwagę podczas rozbiórki ??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2009, o 00:21 
dokladnie, to by sie przydalo bo skrzypienie jest strasznie denerwujace. Mam juz 2ga bertone i w obydwu to samo :/


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2009, o 12:55 
Qbeł napisał(a):
dokladnie, to by sie przydalo bo skrzypienie jest strasznie denerwujace. Mam juz 2ga bertone i w obydwu to samo :/


zobacz tutaj viewtopic.php?t=3882


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 marca 2009, o 10:25 
panowie

stracilem cierpliwosc i zabralem sie za fotel. wczesniej oddawalem go do tapicera. cos tam niby porobil i nic. dalem mu jescze raz do poprawki bo nie bylo efektu i nic.

na chwile dalem sobie spokoj. wczoraj wyciagnelem fotel i tak go spsiukalem wd ze az z niego cieklo ;)

no i udalo sie. zaznaczylem strzalka miejsce ktore halasowalo(skrzypialo u mnie).
tam w tej rorce jest jakas sprezyna. w kazdym razie pomoglo.

wystarczy zdjac ta plastikowa oslone. nie trzeba wyciagac fotela!!!!

w koncu zapanowala bloga cisza w aucie :'(
Obrazek

pozdrawiam


Ostatnio edytowano 1 marca 2009, o 10:32 przez piotrek, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 marca 2009, o 11:22 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
WD pomoze ale na krotko. Przynajmniej tak bylo u mnie. Miesiac minal, WD wyschlo i dalej zaczelo sie skrzypienie.
Teraz uzylem jakiegos magicznego preparatu od znajomego mechanika i jak narazie jest ciiiisza :))


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL