Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 15:04

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o nadwoziu i wnętrzu SERYJNYCH aut.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 grudnia 2006, o 11:51 
Wiem, ze gdzies byl temat o tym ale nie moge go znalesc.

A wiec, zalezy mi bardzo na rozwiazaniu tego problemu i zlikwidowaniu calkowicie jakiego kolwiek skrzypienia foteli. Do tego mam pytanie jak rozwiazujecie takie skrzypniecia wywolane ze skora obciera sie o skore? czy wystarczy nawilzyc ja? No i co zrobic z tym skrzypieniem?


Ostatnio edytowano 5 lutego 2008, o 19:01 przez Pingu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2006, o 13:50 
Ja nie mam skóry i mi plastyki skrzypiały na fotelu kierowcy i pomogło podniesienie troche siedziska :) Nie byłem pewnien czy to to, ale jak opuściłem do konca to znow zaczeło trzeszczeć - podniosłem przestało :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2006, o 16:58 
od tyłu można "rozebrac" fotel i tym samym miec dostep do stelaza - wowczas popsiukac go jakims wd 40


z tego co pamietam to Adam pisał, ze czesto te stelaze pekaja i to one moga tez by odpowiedzialne za te skrzypeieni


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2006, o 22:03 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2004, o 09:33
Lokalizacja: Katowice
mnie tam skrzypi dziadostwo rowno :(

_________________
Opel Z-series Consultant
Z20LET Z20LEL Z20LER Z20LEH


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2007, o 23:29 
Dobrych pare dni zastanawialem sie co mi skrzypi od strony pasazera jak jezdze po naszych dziurach. Opuszczalem szybe, dociskalem uszczelke, boczki, sprzatnalem schowek w drzwiach:) pochylalem siedzenie pasazera (oczywiscie puste:P) - wszystko w czasie jazdy :P i nic.....
Az tu nagle wpadlem na pomysl wyjecia zaglowka i eureka:-) Skrzypi ten plastik z ktorego zrobione sa otwory na zaglowek. Cos mi sie zdaje, ze skrzypi od takiego drucianego wieszaka na marynarke co to mam go za siedzeniem pasazera.

Czym to popryskac/posmarowac? Smarem silikonowym? Takim np. do rolek w kabinach prysznicowych?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2007, o 00:59 
ja bym silikonem posmarowal na poczatek - to takie miejsce, ze raczej nic nie zaszkodzi... aby tylko tapicerki nie upieprzyc.


Ogolnie to ja mam wrazenie, ze astra jest strasznie akustyczna. Wystarczy cos do schowka wrzucic, czy do schowkow w drzwiach i potrafi stukac jak cholera. W innych autach jakos mniej. Nie wiem, moze plastiki sa mniej akustyczne, moze jakies bardziej gumowe.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2007, o 09:26 
heh to tez skukam ale wiem ze to fotel na 99% bo wystarczy ze sie bardziej do przodu podsune (tak ze mocno sie opieram w czasie jazdy) to juz milknie


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2007, o 10:50 
No to ja cos powiem. Na fotele w astrze nie moge narzekać, nic jeszcze nie skrzypi. Miałem jednak problem z fotelem kierowcy w calibrze. Skrzypiało niemiłosiernie, a powodem było pęknięta konstrukcja fotela-drut który formuje boczne podparcie. Trzeba było częściowo zdjąć tapicerkie i pospawać. Częsta przypadłość w calibrach. W astrze konstrukcyjnie folele są zapewnw podobne wiec można się liczyć z takimi uszkodzeniami.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2007, o 10:51 
NasH, to to ja tez mam niestety.... Podejzewam, ze jak sie dluzej jezdzi z jakims ustawieniem, to sie zabki zaczynaja wyrabiac i prowadnice luzu dostaja. Niestety auto tak mialo juz jak kupilem. Na szczescie od pewnego czasu sie przyzwyczailem i jezdze troche bardziej dosuniety, a tam nic nie stuka:)) Strasznie to wkurwiajace... u mnie to bylo do tego stopnia, ze az bylo czuc, ze to fotel caly lata.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2007, o 12:19 
Jak rozebrac oparcie fotela aby zrobic to skrzypienie, jest to jedyna rzecz co mi skrzypi w tym autku i to tylko w Nowym Saczu :\


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2007, o 20:43 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
cezzar napisał(a):
No to ja cos powiem. Na fotele w astrze nie moge narzekać, nic jeszcze nie skrzypi. Miałem jednak problem z fotelem kierowcy w calibrze. Skrzypiało niemiłosiernie, a powodem było pęknięta konstrukcja fotela-drut który formuje boczne podparcie. Trzeba było częściowo zdjąć tapicerkie i pospawać. Częsta przypadłość w calibrach. W astrze konstrukcyjnie folele są zapewnw podobne wiec można się liczyć z takimi uszkodzeniami.


strzal w 10 !!!
Astry maja ta sama "chorobe" (moja na szczescie jeszcze nie)





Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2007, o 21:53 
Jak rozebrac czesciowo tapicerke?

[ Dodano: 2007-02-22, 17:07 ]
nikt nie wie?

czy z tylu nie da sie czasem sciagnac tapicerki?


Góra
  
 
PostNapisane: 29 kwietnia 2007, o 12:13 
Witam mam taki problemik z moim fotelem kierowcy na każdej nie równosci strasznie skrzypi doprowadza mnie to do szewskiej pasji. Spotkał sie już ktoś z czymś takim ma na to jakiś patent?? I problem nie polega na częściach mechanicznych tylko w tapicerce w oparciu... (jak dociskam gabkę ręką to jest to samo)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2007, o 12:16 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lipca 2006, o 08:04
Lokalizacja: Łaziska Górne
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
marcel195, poszukaj na forum, był już taki temat i skrzypienie fotela jest to zjawisko nagminne w qp...

_________________
RPM-SERVICE - serwis ogumienia, regeneracja felg, mechanika, autoklima

www.rpm-service.pl
https://www.facebook.com/pages/RPM-SERVICE/680155875351081

ZAPRASZAM :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2007, o 20:36 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
mich007 napisał(a):
skrzypienie fotela jest to zjawisko nagminne w qp...


w Astrze G rowniez...
bez sciagniecia tapicerki i spawania sie nie obejdzie.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL