Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 05:57

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o nadwoziu i wnętrzu SERYJNYCH aut.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 listopada 2012, o 17:42 
Witam. Mam problem z mechanizmem wycieraczek. Ostatnio zauważyłem, że zaczęło mi się coś obijać podczas włączenia wycieraczek. Okazało się, że wycieraczka uderzała w maskę....dostałem się do mechanizmu wycieraczek, a tam niemiła niespodzianka. Plastik, który wchodzi w tą metalową rurkę z niej wyszedł. Próbowałem to wsadzić, ale w środku rurki została część tego plastiku(tak mi się wydaje, że się ułamała, chyba, że tak ma byc?!) Gdy nie ma ramiona wycieraczki wszystko pracuje okej, ale gdy założę ramię, plastik wyskakuje z rurki i mechanizm nie działa poprawnie. Moje pytanie, jak to naprawić, jak najtańszym kosztem? Na zdjęciu zaznaczyłem, o który plastik mi chodzi. Dodam, że od strony pasażera.Pilne.

Obrazek



Góra
  
 
PostNapisane: 20 listopada 2012, o 13:09 
miałem to samo, żaden klej tego nie utrzyma dłużej niż tydzień... poszukaj mechanizmu używanego. Ja wymieniałem 2 lata temu, zapłaciłem 150zł, pół godziny z wymianą...


Góra
  
 
PostNapisane: 20 listopada 2012, o 19:00 
A jak by to skleic i przewiercić ten plastik i rurę i skręcić śróbą:D?


Góra
  
 
PostNapisane: 21 listopada 2012, o 13:41 
nie obraź się, ale tak to można robić w jakiś starym golfie... czy jak połamiesz zderzak, to też będziesz przykręcał na wkręty do nadwozia? Albo coś robić porządnie, albo wcale... poza tym jak pękło w jednym miejscu, to jakoś to złączysz, a niebawem pęknie w innym miejscu...

tym bardziej, że nie jest to koszt rzędu kilkuset czy nawet ponad tysiąca złotych (nowy mechanizm z silniczkiem kosztuje ok 1500zł) tylko 150zł (używka, w dobrym stanie), więc radziłbym zrobić to porządnie.


Góra
  
 
PostNapisane: 21 listopada 2012, o 19:09 
Ja to doskonale rozumiem i też nie jestem zwolennikiem takich działań, jednak obecnie mam inne wydatki, dlatego szukałem taniego wyjścia.


Góra
  
 
PostNapisane: 21 listopada 2012, o 19:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 stycznia 2012, o 17:35
Lokalizacja: Krosno
Imię: Kamil
Silnik: inny
Moim zdaniem tylko ktoś nie ogarnięty wydaje kasę mimo tego że naprawa wymaga jedynie trochę pomysłowości i minimum umiejętności manualnych ;) jeżeli uważasz że śruba będzie trzymać to czemu nie, użyj dobrego kleju + wkręt lub śruba i zobaczysz będzie trzymać (kupisz dziewczynie kwiatki a sobie browarek za tą kasę) czy nie będzie (kupisz wspaniały mechanizm wycieraczek do Astry G) :) Nie warto od razu lecieć i szukać nowego jeśli można naprawić samemu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 listopada 2012, o 19:47 
Hehe, podsumowałeś. Podjąłem decyzje już parę dni temu i czekam na części od forumowicza:) Może uda się naprawić:)


Góra
  
 
PostNapisane: 23 listopada 2012, o 15:34 
Ok, zgoda, tylko tak jak mówię, były próby napraw, które przynosiły skutek na parę dni a potem kaput...

Powodzonka :)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL