Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 22:25

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o nadwoziu i wnętrzu SERYJNYCH aut.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 15:11 
kupiłem swoję cupe 2 lata temu. byla sprowadzona z niemiec.
we wnetrzu mialem cisze jak makiem zasial!!! nietety po 2 latach jazdy po polskich dziurawych drogach, na felgach 17 (215/40/17) mam coraz wiekszy meksyk we wnetrzu!!
coraz wiecej elementów zaczyna trzeszczeć, strzelać i pierdzieć..
czy znacie jakiś warsztat ktory podjąłby sie uszczelnienia i wyciszenia mi tego wszystkiego??
czytalem wasze tematy o wyciszaniu konsoli srodkowej i innych elementów ale przyznaje szczerze ze wolałbym to oddać w rece jakiegoś fachowca niż samemu to robić...
prosze o wasze opinie i rady.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 17:19 
astra w skórach jest strasznie akustyczna słychać nawet dzwięki ze schowka lub mnetę w boczku drzwi ,wczesniej miałem welur i było znacznie ciszej w kabinie ,na początek radzę zrobić porządek w aucie i wtedy sprawdż skąd dochodzą odgłosy u mnie na przykład trzeszczy półkieszeń od radia :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 18:23 
wez chlopie i postap jak kolega powyzej poradzil
najpierw zlokalizuj skrzypienie, z wlasnego doswiadczenia ja bym sprawdzil w pierwszej kolejnosci konsole srodkowa potem schowek boczny (po wymianie filtra kaboinowego moze ktos nie dociagnal) potem przykrywke bezpiecznikow i atrape nawiewu powietrz pod przednia szyba,
ja podkleilem to wszystko tasma papierowa malarska i jest o niebo lepiej, a naprawde szkrzypialo mocno (mimo iz kupilem 1,5 roczna astre htb, chyba w QP montaz jest lepszy)
jako ciekawostke doddam ze ktos przedemna poupychal tam kawalki gabki, a pod plastikiem tylnej klapy bagaznika znalazlem jakas zuzyta podkoszulke :) :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 19:06 
branch napisał(a):
a pod plastikiem tylnej klapy bagaznika znalazlem jakas zuzyta podkoszulke :) :)
może poprzedni własciciel miał zamontowanego suba i wsadził szmatę żeby nie charczało ?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 20:12 
porządek mam w aucie. nie woze zadnych monet, kluczy, pudelek, kompaktów i innych glupot.
wiec takie sprawy odpadają...
bede musial sie wziać za to , bo delikatnie mowiac wkurzajace jest to, ze w takim fajnym autku wszystko mi skrzypi jak w jakimś starym złomie..
moze wreszcie znajde czas, zeby sie tym zająć, ale też sie troche boje, ze coś rozbiore a potem bedzie jeszcze wiekszy klopot ze zlozeniem...
w kazdym razie wiecej na takim niskim profilu nie jezdze...(kupuje na wiosne nowe letnie opony i biore wyzszy profil bo mam serdecznie dość!!!)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 21:11 
roberto napisał(a):
branch napisał(a):
a pod plastikiem tylnej klapy bagaznika znalazlem jakas zuzyta podkoszulke :) :)
może poprzedni własciciel miał zamontowanego suba i wsadził szmatę żeby nie charczało ?


auto kupilem 10 miesieczne od jakiegos gornika wiec raczej suba w bagarznku nie bylo predzej kilof, a tak w ogole to strzelona byla jedna zatrzaska i przez nia brzeczalo, koszt naprawy 10gr i po sprawie


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, o 21:17 
większy profil dużo nie zmieni bo chyba nie wsadzisz profilu 50 tylko 45


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, o 00:00 
ja też mam 215/40/17 i jakoś nie narzekam... i watpie zeby to była wina profilu opony i zmiana raczej nic Ci nie da...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, o 01:06 
teraz chce kupić 215/45/17
jesli dobrze policzylem to ponad centymetr gumy wiecej bede mial miedzy felgą a jezdnią... a to już coś!!!
potem felgi do regeneracji i powinienem być zadowolony:)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, o 14:00 
st28 napisał(a):
teraz chce kupić 215/45/17
jesli dobrze policzylem to ponad centymetr gumy wiecej bede mial miedzy felgą a jezdnią

Dokładnie 5mm i nie będzie inaczej :D
A wtrącając swoje 5 groszy do tematu muszę stwierdzić że mnie również denerwują np. skrzypiące fotele. Generalnie wykończenie wnętrza i materiały z jakiego jest ono wykonane nie należą do najlepszych ;/ Na szczęście to narazie jedyny mankament jaki zauważam w mojej bertonce :D
PZDR


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, o 14:48 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2006, o 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Silnik: Z20LET
A może zawieszenie jest już zużyte ...?

Lobuziak

_________________
2.0T ~300KM 460NM VXRTurbo Court'sFMIC El-tec(Downpipe3"+Exchaust2,5"+TopHat2,5"+PowerPipe+1.9CDTIAirboxPipe) IntakeCerMetCoated ForgeDV+Actuator BastuckFlywheel HelixClutch TaroxF2000 FerodoDS2500 Court'sBraidedBrakeHoses MotulRBF660 KWV3 YokoAD08 WhitelineRARB+FARB PolyBushes VibraTechnicsEngineMounts QuaifeATBLSD WalbroGss342 NGKBKR7EIX OilRestrictorBolt ThermalGasket AlloyPulley


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, o 23:37 
mariox napisał(a):
st28 napisał(a):
teraz chce kupić 215/45/17
jesli dobrze policzylem to ponad centymetr gumy wiecej bede mial miedzy felgą a jezdnią

Dokładnie 5mm i nie będzie inaczej :D



Dokładnie 10,75 mm :DD

i zgodze sie nie bedzie inaczej :)

Ma ktos pomysl jak wyciszyv ta beznadziejna kratke na podszybiu?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2008, o 02:07 
Pingu napisał(a):
Dokładnie 10,75 mm

i zgodze sie nie bedzie inaczej


No nie będzie fakt :DD
Zawsze byłem przekonany ,że ten wymiar to zwyczajnie profil w mm a nie wysokość do szerokości w % :oops:
Człowiek się uczy całe życie :D
PZDR


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2008, o 16:20 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lipca 2004, o 11:58
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
mariox napisał(a):
Generalnie wykończenie wnętrza i materiały z jakiego jest ono wykonane nie należą do najlepszych

chyba nie chcesz powiedzieć, że w twoich poprzednich autak: mazda, honda było lepsze?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2008, o 22:58 
dobrze, ze sie poprawiłeś z tym profilem, bo już sie przestrszyłem , ze sami amatorzy tu siedzą i ze jednak nie jestem taki zielony:)
najpozniej na wiosne biore sie za totalne wycieszenie swojego autka!!!
chce mieć taką cisze jak wtedy gdy go kupiłem...
wkrotce napisze wam jak to zrobiłem, bo ja jestem taki , ze nie chce mi sie , nie chce, ale jak sie zdrowo wkurwie w koncu, to wszystko osiągne:)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL