Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 14 maja 2024, o 10:26

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o zawieszeniu i całym podwoziu w SERYJNYCH autach.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2007, o 20:29 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Pingu napisał(a):
Ale zwykle taka opone mozna zakladac bezproblemo i smigac spokojnie


Ja jezeli chodzi o opony, to jestem strasznie wybradny, nie kupuje nigdy opon ktore sa starsze jak 6 miesiscy, co nie jest problemem w niemczech.Taksamo NIGDY nie kupilbym opony uzywanej - opona ma pamiec.
No ale w Polsce nie jezdzi sie tak szybko jak u nas, wiec.....
Nie wyobrazam sobie defektu opony przy 250km/h,
chociaz.....
wyobrazam sobie....

przy 240km/h mialem nagla utrate powietrza w przednim kole na motocyklu, nieciekawie bylo, ale przezylem *ufff*
ale to juz jest calkiem inna historia, nie robie OT.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2007, o 20:43 
SirAdam napisał(a):
Pingu napisał(a):
Ale zwykle taka opone mozna zakladac bezproblemo i smigac spokojnie


Ja jezeli chodzi o opony, to jestem strasznie wybradny, nie kupuje nigdy opon ktore sa starsze jak 6 miesiscy, co nie jest problemem w niemczech.Taksamo NIGDY nie kupilbym opony uzywanej - opona ma pamiec.
No ale w Polsce nie jezdzi sie tak szybko jak u nas, wiec.....
Nie wyobrazam sobie defektu opony przy 250km/h,
chociaz.....
wyobrazam sobie....

przy 240km/h mialem nagla utrate powietrza w przednim kole na motocyklu, nieciekawie bylo, ale przezylem *ufff*
ale to juz jest calkiem inna historia, nie robie OT.


Adam



gwarantuje ci Adam ze nie poznal bys roznicy w jezdzie czy chocby wygladzie miedzy opona miesieczna a dwuletnia oczywiscie w miare dobrze przechowywana


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2007, o 22:43 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
zgodze sie, ale wlasnie problem jest z tym przechowywaniem.
Ale nie mam problemu, bo w niemczech raczej opony sie mimo woli dostaje z aktualnej produkcji, bo handlarze nie chca sobie zbyt duzo na magazym klasc.Magazynowanie kosztuje, a zamowic nie jest problem.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opony
PostNapisane: 23 marca 2011, o 01:30 
Troszkę odgrzeję kotleta.

W związku z uszkodzenie w dniu dzisiejszym (a w zasadzie wczoraj, bo to 3 godziny temu było) jednej felgi i opony, coś mnie podkusiło, żeby zmienić cały komplet kół na inne. Zamierzam upolować jakiś felunek 18" i oponki 215/35/18 XL lub 19". Tylko jaki rozmiar opon mógłby podejść w 19" do Coupe z seryjnym zawieszeniem? Czy 215/35/19 nie będą obcierać przy seryjnym zawieszeniu? Niestety nie widziałem, żeby robili 215/30/19, a te na pewno by weszły.

Felga którą uszkodziłem, była przed uszkodzeniem w bardzo dobrym stanie, opona Barum była NOWA (przebieg 150km). Wezwałem Policję, mam notatkę policjantów i zdjęcia dziury, w którą wjechałem. Myślę, że mogę ok 2000zł dostać odszkodowania (opona ok 400zł i felga jak niedawno pytałem w ASO, bo chciałem kupić nowe, ok 1600zł za sztukę). Dołożę drugie tyle i myślę, że na nowe opony, plus felgi używane powinno starczyć. Felgi chcę tylko oryginalne oplowskie, więc ET ok 40-49.

Poradzicie coś z oponkami? Jeśli chodzi o 18" to najpewniej wpadną Uniroyal RainSport2, ale 19" nie mam już pojęcia jakich szukać.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Opony
PostNapisane: 23 marca 2011, o 09:16 
Michaello84 napisał(a):
Troszkę odgrzeję kotleta.

W związku z uszkodzenie w dniu dzisiejszym (a w zasadzie wczoraj, bo to 3 godziny temu było) jednej felgi i opony, coś mnie podkusiło, żeby zmienić cały komplet kół na inne. Zamierzam upolować jakiś felunek 18" i oponki 215/35/18 XL lub 19". Tylko jaki rozmiar opon mógłby podejść w 19" do Coupe z seryjnym zawieszeniem? Czy 215/35/19 nie będą obcierać przy seryjnym zawieszeniu? Niestety nie widziałem, żeby robili 215/30/19, a te na pewno by weszły.

Felga którą uszkodziłem, była przed uszkodzeniem w bardzo dobrym stanie, opona Barum była NOWA (przebieg 150km). Wezwałem Policję, mam notatkę policjantów i zdjęcia dziury, w którą wjechałem. Myślę, że mogę ok 2000zł dostać odszkodowania (opona ok 400zł i felga jak niedawno pytałem w ASO, bo chciałem kupić nowe, ok 1600zł za sztukę). Dołożę drugie tyle i myślę, że na nowe opony, plus felgi używane powinno starczyć. Felgi chcę tylko oryginalne oplowskie, więc ET ok 40-49.

Poradzicie coś z oponkami? Jeśli chodzi o 18" to najpewniej wpadną Uniroyal RainSport2, ale 19" nie mam już pojęcia jakich szukać.


Jako oponę na lato polecam Yokohama PARADA Spec-2 nie jest tania ale z wyższej półki niż Uniroyal.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Opony
PostNapisane: 23 marca 2011, o 11:35 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
Michaello84 napisał(a):
Felga którą uszkodziłem, była przed uszkodzeniem w bardzo dobrym stanie, opona Barum była NOWA (przebieg 150km). Wezwałem Policję, mam notatkę policjantów i zdjęcia dziury, w którą wjechałem. Myślę, że mogę ok 2000zł dostać odszkodowania (opona ok 400zł i felga jak niedawno pytałem w ASO, bo chciałem kupić nowe, ok 1600zł za sztukę). Dołożę drugie tyle i myślę, że na nowe opony, plus felgi używane powinno starczyć. Felgi chcę tylko oryginalne oplowskie, więc ET ok 40-49.


Myślę, że jak chcesz to załatwiać z OC właściciela drogi to możesz zapomnieć o tych felgach na ten sezon, o ile w ogóle uda CI się odzyskać pieniądze. Ja po 10 miesiącach walki z urzędami i ubezpieczalnią (InterRisk) w której ubezpieczona była droga nie dostałem ani złotówki. Miałem protokół policyjny i komplet zdjęć (około 8) z miejsca zdarzenia wraz z wyrwą. Teraz będę się starał o wypłacenie odszkodowania z polisy AC.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opony
PostNapisane: 23 marca 2011, o 11:53 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
Michaello84 napisał(a):
Czy 215/35/19 nie będą obcierać przy seryjnym zawieszeniu?


będzie ocierać

Michaello84 napisał(a):
Niestety nie widziałem, żeby robili 215/30/19, a te na pewno by weszły.


są takie opony ale cena jest z kosmosu

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opony
PostNapisane: 27 kwietnia 2011, o 10:50 
a powiedzcie mi, czy w Coupe musi być opona XL przy rozmiarze 215/40/17? Czy może być bez XL?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Opony
PostNapisane: 27 kwietnia 2011, o 10:59 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lipca 2009, o 21:44
Lokalizacja: Śląsk
Imię: Waldek
Silnik: inny
XL, jak wiesz to indeks nośności - opony bez "XL" po prostu przy większych obciążeniach i prędkościach i przy np wjechaniu w wyrwę na jezdni mogą "strzelić", nie wiem, czy ktoś na forum jeździ na oponach nie XL, choć pewnie i tacy się znajdą więc niech się wypowiedzą. Ja bym nie ryzykował.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opony
PostNapisane: 27 kwietnia 2011, o 11:08 
zawsze miałem XL, ale pytam bo mogę kupić 2szt. bridgestone'a za 250zł, opony dwuletnie z bieżnikiem ok 6,5mm. Więc niezła cena i stan, ale to właśnie nie są XL...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Opony
PostNapisane: 27 kwietnia 2011, o 18:36 
Michaello do diesel'a nie ryzykowałbym opon o mniejszym współczynniku nośności - klekot trochę jednak waży :D
Zamiast oszczędności możesz mieć podwójne koszty


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Opony
PostNapisane: 27 kwietnia 2011, o 22:16 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
Nie no panowie nie przesadzajcie bridgestone to nie strzeli za dobra marka by taki akcje mialy miejsce. Jesli opony nie przezyly jakiejs kolizji, strzala to czemu nie ale powiem szczerze cizko trafic na takie. Mialem sporo uzywek s swojej historii i prawie zawsze bylo jakies male ale co do nich. Nowe mialem uniroyale, firestony i chyba jeszcz ejakies inne ale te dwie mi utkwily jako bardzo dobre. Nowe to nowe, nic nie buczy nic nie szumi. Teraz zaloze do sharana alu-kółka ktore jeszcze mi zostaly jeszcze po astrze to wysmigam te opony i zaloze jakies uniroyalki deszczowe i po sprawie.

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opony
PostNapisane: 28 kwietnia 2011, o 21:00 
temat już załatwiony, okazało się, że to jednak Extra Load i oponki już są na samochodzie, a cena 270zł za dwie sztuki, rocznik 2009, bieżnik ok 5,5-6mm to uważam, że dobra cena :)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL