Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 00:02

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o zawieszeniu i całym podwoziu w SERYJNYCH autach.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 listopada 2010, o 17:06 
Boro czytałem to wczoraj ale żadnych konkretów nie wnosi artykuł. Bo po pierwsze w qp nie ma w pompie hamulcowej odpowietrznika. Tutaj jest opisane jak odpowietrzyc jakimś urządzeniem a co jeśli nie ma urzadzenia i pozostaje metoda wciskania hamulca? ryba1 podobno wie jak odpowietrzyc pompe i przy okazji może będzie wiedział jak odpow ABS skoro w pompa nie była odpowietrzona i prawdopodobnie powietrze dostało sie do ABSu


Góra
  
 
PostNapisane: 7 listopada 2010, o 23:05 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
Jakas lipa z tym artykulem. Powiem szczerze jakbym sie tak w pracy rozczulal to dlugo bym tam nie popracowal. Nie ma co sie tak szczypac. Wymieniasz pompe i odpowietrzasz tradycyjnie z tym ze mialem juz podobny przypadek ze powietrze lecialo mimo iz odpowietrzalismy juz dosc dlugo. Poporstu trzeba bylo procedure z kolami powtrorzyc trzy razy i juz bylo okej. Przepompowalismy chyba z 1,5 litra plynu ale sie udalo bez problemu.

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 listopada 2010, o 22:11 
Witam. Mam ten sam problem z miękkim pedałem hamulca. Z tym że pompę i serwo już wymieniłem, nowy płyn zalany, układ odpowietrzony (1,5l płynu przelane), abs działa bez problemu, tarcze i klocki są w dobrym stanie, a pedał jak był miękki przed wymianą wszystkiego tak jest miękki dalej, Mechanikowi i mi pomysły się już kończą jak to naprawić. Dodam że kiedyś hamulce działały bez zarzutu. Jak ktoś ma jakiś pomysł to byłbym wdzięczny!


Góra
  
 
PostNapisane: 16 listopada 2010, o 23:44 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
czesci zamienne byly nowe czy uzywki ?
Pojedz na Tech-a i daj odpowietrzyc system.



Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 listopada 2010, o 00:01 
nowakmilosz masz zepsuty któryś z zacisków hamulcowych, u mnie problem był ten sam zepsuło sie z dnia na dzień, naprawa to zakup reperaturek czy czegos takiego w sumie wyjdzie około 240zł z robocizną. Pozdro!


Góra
  
 
PostNapisane: 18 listopada 2010, o 23:37 
Jeżeli rozbiorę zaciski to będzie widoczne to uszkodzenie? Jeżeli tak to czego mam szukać? Po prostu Nie chcę już inwestować w ciemno.


Góra
  
 
PostNapisane: 19 listopada 2010, o 09:07 
tego już nie wiem, ja oddałem auto do serwisu bo nie mogłem znaleźć przyczyny.


Góra
  
 
PostNapisane: 5 maja 2011, o 09:58 
Witam panowie
Wymieniałem ostatnio tarcze klocki przód tył, po złozeniu nie miałem wogóle hamulca, puszczła pompa. Po wymianie i odpowietrzeniu hamulec się poprawił , ale jest jakis dziwny, raz miękki raż twardszy. objaw jest taki że jak auto postoi, to pedał wchodzi dośc miękko, po naciśnięciu drugi raz jest już znacznie wyższy (objaw jakby zapowietrzony) Dlaczego pytam, bo na jednym warsztacie powiedzieli że pompa abs padła. Gdybym nie odpowietrzał to bym tu nie pisał. jest możliwe że cos mogło się uszkodzić??? Podczas prób hamowania abs działa bez zarzutu. Może po prostu za słabo odpowietrzyłem jeszcze. Pozdrawiam i mam


Góra
  
 
PostNapisane: 21 października 2012, o 20:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 października 2012, o 19:27
Lokalizacja: Mrągowo/Gdańsk
Imię: Patryk
Silnik: Y22DTR
Wiem, że odgrzewam starego kotleta ale lepsze to niż nowy temat. Mam podobny problem, samochód praktycznie nie hamuje , pedał jest miękki z tym, że układ nie jest zapowietrzony (dzisiaj sprawdzałem). Mam zamiar wymienić komplet tarcz i klocków lecz dalej nie wiem co jest przyczyną "miękkiego hamulca". Tłoczki w zaciskach działają jak należy a samochód nie hamuje ;/ . Jest sens kupować zestaw naprawczy do zacisków czy może to wina pompy abs lub serwo?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 października 2012, o 20:59 
Sprawdz czy ilosc plynu jest wlasciwa, a nastepnym problemem moga byc juz zabardzo zuzyte klocki i tarcze.


Góra
  
 
PostNapisane: 21 października 2012, o 21:00 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 grudnia 2007, o 13:51
Lokalizacja: Warszawa - Okęcie
Imię: Tomasz
Silnik: Z22SE
sprawdź może wężyki od hamulców czy nie przeciekają gdzieś...i ciśnienia nie wywala...

_________________
kom: 517715008

Maine Garage: http://www.astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=2890


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwietnia 2013, o 17:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 grudnia 2012, o 14:32
Lokalizacja: Oświęcim/Kraków
Imię: Marcin
Silnik: inny
Koledzy, mam pilna sprawę. Robiłem wczoraj z hamulcami, zaciski z tyłu były wymontowane ale przewody były pozaciskane. Wczoraj jak odpowietrzałem z bratem sam tył to w jednym zacisku nie dokręciłem sobie odpowietrznika i tak nagle przy pompowaniu pedałem hamulca wystrzeliło z niego powietrze aż gumkę z odpowietrznika gdzieś posiało. Dzisiaj robiłem jeszcze przód ale bez ściągania zacisków. Po poskładaniu wszystkiego hamulec na uruchomionym silniku wpada do podłogi. Próbowałem odpowietrzać już wszystkie koła 2 razy ale dalej to samo. Wycieków nie ma żadnych. Powiedzcie mi czy to mógł pęknąć oring na pompie albo coś w tym stylu? ::beczy

_________________
Było:
1. Fiat Seicento Sporting Abarth 1.1
2. Opel Astra G HB 3D 1.6 8V,
3. Opel Astra Coupe Bertone 2.2 16V ---> http://astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=15001
Jest: Opel Astra H GTC Sport


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwietnia 2013, o 21:02 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
odpowietrzaj dalej. Mialem kiedys tak w saabie. ODpowietrzalem chyba z 25 minut i nadal pedal gumowy. Przepompowalem chyba z litra plynu. Juz mialem sie poddac i jeszcze raz przepompowalem i juz bylo okej. Do dzis nie wiem co bylo nie tak ale co sie nie na odpowietrzalem z kumplem to moje.

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwietnia 2013, o 21:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 grudnia 2012, o 14:32
Lokalizacja: Oświęcim/Kraków
Imię: Marcin
Silnik: inny
Nie wiem czy wczoraj przy pierwszej próbie odpowietrzania pompa nie zassała powietrza przez zbiorniczek przez moją nieuwagę chociaż płyn w otworze zbiorniczka był widoczny jeszcze. To mnie zastanawia gdzie jest to powietrze skoro z każdego odpowietrznika leci sam płyn.
Wie może ktoś z Was jak odpowietrzyć pompę?

Jest kilka mozliwosci ale mozna tez uruchomic procedure odpowietrzania pompy abs. W niej tez potrafia zalegac drobne ilosci powietrza. Pompuj dalej i odpowietrzaj.

_________________
Było:
1. Fiat Seicento Sporting Abarth 1.1
2. Opel Astra G HB 3D 1.6 8V,
3. Opel Astra Coupe Bertone 2.2 16V ---> http://astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=15001
Jest: Opel Astra H GTC Sport


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 maja 2013, o 07:39 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
martino90 napisał(a):
To mnie zastanawia gdzie jest to powietrze skoro z każdego odpowietrznika leci sam płyn.


jesteś pewien na 100%

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL