Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 06:52

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o zawieszeniu i całym podwoziu w SERYJNYCH autach.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 lutego 2009, o 19:05 
Mam taki problem.
Chodzi o to ze w trakcie jazdy do 130km/h wszystko jest ok ale jak przekrocze te granice zaczynaja sie problemy.
Wiem ze te tematy juz byly ale nie znalazlem w nich odpowiedzi na moje pytanie.Pisano tam ze glowna przyczyna sa zle wywazone opony.
Ta opcje moge wykluczyc gdyz dwu krotnie wywazalem letnie opony i teraz mam zimowki rowniez wywazone i dalej to samo.
Objawy sa nastepujace oczywiscie trzepanie kierownicy i uczucie luzu na niej w trakcie drgan nastepnie gdy dotkne pedal sprzegla rowniez odczuwam na nim delikatne drgania.
Co moze byc przyczyna i czy da sie to jakos zdiagnozowac samemu prosze jakies wskazowki


Ostatnio edytowano 1 marca 2009, o 00:55 przez daroa85, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lutego 2009, o 19:44 
..specem nie jestem ale chłopaki pisali, że przyczyną mogą być łączniki stabilizatora.
W sumie mam to samo u siebie, te same objawy.. jak sie konkretnie ociepli to sie za to biore ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lutego 2009, o 19:45 
coś mi się wydaje że przyczyną jest pólośka przy łączenu ze skrzynią chyba rozgruchotany przegub wewnętrzny są dwa jeden jest przy kole drugi przy skrzyni


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lutego 2009, o 19:47 
a da sie to sprawdzic czy to jest na pewno to
i jesli mozna wiedziec piotrek to sam sie za to bierzesz ??

[ Dodano: Sob 28 Lut, 2009 20:07 ]
roberto napisał(a):
coś mi się wydaje że przyczyną jest pólośka przy łączenu ze skrzynią chyba rozgruchotany przegub wewnętrzny są dwa jeden jest przy kole drugi przy skrzyni

a da sie to sprawdzic jakos moze czy to jest powodem i jak wiesz moze Roberto to jaka cena usuniecia tej usterki??


Ostatnio edytowano 1 marca 2009, o 00:53 przez daroa85, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lutego 2009, o 20:13 
Piotrek88 napisał(a):
łączniki stabilizatora.
to nie łączniki a wymiana łączników to dwie śruby do odkręcenia samemu usterkę ciężko będzie stwierdzić jedz do mechaniora chociarz weż auto na podnośnik lub kobyłki na kanale (przód) wsiąć do środka odpal i gazu :P a ktoś niech obserwuje od dołu co się dzieje


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lutego 2009, o 20:30 
roberto napisał(a):
to nie łączniki a wymiana łączników

No o to mi chodziło :P
daroa85 napisał(a):
i jesli mozna wiedziec piotrek to sam sie za to bierzesz ??

Nie raczej nie, pewnie pojade do mojego mechanika to mi to zrobi, przynajmniej bede widział jak to robi to sie moze znowu czegoś naucze :) Choć jak pisze roberto, to chyba nie jest aż tak skomplikowane :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lutego 2009, o 20:44 
dwa klucze jakaś przedłużka i łapka czy coś w podobie aby odciągnąć wachacz w skali trudności można to porównać do wymiany koła ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lutego 2009, o 20:51 
no to pewnie jak zwykle poczytam na necie co i jak i sam to wymienie :) w razie czego zawsze mam kogoś pod ręką co może skorygować moje błędy :)
roberto napisał(a):
coś mi się wydaje że przyczyną jest pólośka przy łączenu ze skrzynią chyba rozgruchotany przegub wewnętrzny są dwa jeden jest przy kole drugi przy skrzyni
musze podjechać i sie dopytać mechaniola na ten temat, bo np. w tym temacie viewtopic.php?t=3051&postdays=0&postorder=asc&highlight=drgania&start=15 nikt o tym nie wspominał. Swoją drogą ciekawe z czego sie biorą te drgania.. bo ja też miałem koła wyważane miesiac temu a dalej to samo :(

*ebane polskie drogi :/


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lutego 2009, o 21:29 
proponuje, przez moderatora zmiane nazwy tematu, bo potem jak ktos bedzie szukal i bedzie mial podobny problem to nie bedzie tak latwo znalezc.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lutego 2009, o 22:05 
a ja proponuje jeszcze sprawdzic stan lozysk w piastach lub ewentualnie ich nasmarowanie,
przegluby mozna sprawdzic skrecajac kola na mmaksa i ruszyc czy jest dziwny dzwiek jakby cos strzelalo albo sprobu rozpedzic samochod duzo powyzej 130 i pusc gaz jesli silnik nie bedzie ciagnal a objawy sie utrzymaja to napewno nie przegluby,


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lutego 2009, o 22:20 
Jak najbardziej jestem za prosze o zmiane tematu przez moderatorow sam nie wiedzialem jaki pod jaki temat to zebrac :/


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lutego 2009, o 22:25 
nie mówię o przegubach od strony piasty xP ale fakt tak się je sprawdza a po wrzuceniu na luz półosie będą się kręcić razem z piastą


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 marca 2009, o 00:55 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
dejm napisał(a):
proponuje, przez moderatora zmiane nazwy tematu,


zmienilem.





Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwietnia 2010, o 17:17 
podczepie się pod temacik :p
wymieniłem koła na letnie i zaczęły się drgania powyżej 100km/h :(
chce podkreslic, ze na zimowkach bylo wszystko si, a jak zmieniałem fele z letnich na zimowe tez bylo si...

czy przyczyna mogloby byc odwrotne zalonie kół ? np. te co byly z tylu do przodu, albo w ogole pomieszanie kolejnosci...
zimą je czyscilem i starly mi sie napisy wykonane kredą z oznaczeniem która jest która ;/


Góra
  
 
PostNapisane: 26 kwietnia 2010, o 17:21 
bardzo prawdopodobne że zamiana 'miejscami' kół może dać taki efekt. Każda opona przecież zużywa się inaczej, a te na napędzanej osi, co oczywiste, dużo mocniej niż te na osi wleczonej :]


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL