Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 17:58

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o zawieszeniu i całym podwoziu w SERYJNYCH autach.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 29  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2009, o 15:22 
wally napisał(a):
jakby ktos pytal.jak ktos mial doczynienia z ta oponka prosze o pare slow

Napisałem już wcześniej - bardzo dobre opony, mówie to jako ich użytkownik... Jeżeli chodzi o obcieranie profilu 45 przy obniżonym zawieszeniu - nie znam odpowiedzi ale chętnie ją poznam bo sam mam profil 45 i w perspektywie obniżenie zawiasu :roll:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2009, o 18:45 
wlasnie mam te fele co ty na fotkach rafaello i moja nizej stoi no coz padlo na te opony jutro kupie wiec dam znac jak tylko zaloze co i jak,prawdziwy test trasa nr 7 od warszawy zaraz za lomiankami (przed swiatlami kolo OPEK i Centrum Meblowe Witek) jest spadek w dol i chopka (w poprzednim aucie przy 150km sprawdzalem)wiec sprawdze,jak nie bedzie obtarcia to git jak bedzie bede plakal :'(

[ Dodano: Nie 15 Mar, 2009 09:34 ]
no i dojeb..lem do pieca.ojciec mi zalatwil toyo px4 215/45/17, zalozylem na turbo fele(et47)zapakowalem zimowki na tyl pojechalem do domku i git.dzis jade do pracy sam trasa krajowa nr.7 przed warszawa,asfalt w niektorych miejscach to tzw "fale" i na tych falach co?kchhhh.....kchhhh i mi tyl obciera :'( kuzwa,zadzwonilem do kumpla wulkanizatora,powiedzial ze mi gumy specjalne zalozy w springi,drugi mowi sprawdz gdzie trze(nadkole plastikowe przy metalowej srubie-zakladam ta ktora trzyma zderzak)i wycinaj...

co mam robic?bo raczej nie moge wymienic opon na ktorych przejechalem ok 100km?

mam obnizone auto na springach wlasnie.

na profi 45 jezdzi sie fantastycznie a na 40 naprawde jest dyrastyczna roznica?(pytam bo moze za doplata uda mi sie wymienic oponki-jednak nie sadze)

niemile uczucie bo sie wykosztowalem a teraz co?czytalem ze 45 bedzie pasowac i sie skusilem :zly: a jak sie nie uda to co sprzedac bede musial lub kombinowac,ale te gumy?czy ciecie plastiku przy tej srubie?
:bad: :bad: :bad:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 marca 2009, o 10:39 
wally napisał(a):
na profi 45 jezdzi sie fantastycznie a na 40 naprawde jest dyrastyczna roznica?


Nie wiem jak się jeździ na 45 ale ja dwa lata jeżdżę już na 215/40/17 i też mam obniżone zawieszenie i nic nie obciera i jeździ się bardzo dobrze


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 marca 2009, o 11:03 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2007, o 00:41
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Adrian
Silnik: inny
wally napisał(a):
czytalem ze 45 bedzie pasowac i sie skusilem

A ja czytałem i wiem, że polecany jest profil 40.
A że niektórym pasuje to tym bym się nie sugerował.
Jak masz obniżone zawieszenie to raczej zostaje Ci wymiana na niższy profil, nie baw się w jakieś gumki, itp.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 marca 2009, o 12:25 
Wally a powiedz mi ile masz obnizony zawias na samych sprezynach bo planuje tez obnizyc a niestety rowniez mam profil opony 45


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 marca 2009, o 12:38 
niewiem wiesz bo kupilem asteroida juz na tym zawiasie.wiem ze sa springi koloru niebieskiego.i naprawde pieknie stoi.zero przeswitu miedzy opona a nadkolem.

pozostaje nowe 215/45/17 toyo wrzucic na allegro :'(

niemam dosc postow na gielde forum wiec wszystkich zainteresowanych zapraszam na pw lub gg 334666/kom 506-962-122 mile widziane sms(bo w pracy)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 marca 2009, o 12:49 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
wally napisał(a):
niewiem wiesz bo kupilem asteroida juz na tym zawiasie.wiem ze sa springi koloru niebieskiego.i naprawde pieknie stoi.zero przeswitu miedzy opona a nadkolem.

pozostaje nowe 215/45/17 toyo wrzucic na allegro :'(

niemam dosc postow na gielde forum wiec wszystkich zainteresowanych zapraszam na pw lub gg 334666/kom 506-962-122 mile widziane sms(bo w pracy)


jeszcze 1 posta Ci brakuje i wejdziesz w dział kupie/sprzedam

i wracając do tematu w poprzedniej Qp miałem opony 225/45/17 i nie przycierało na obniżeniu.teraz mam 215/40/17 i też tak samo chce obniżyć jak i tamtej Qp

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 marca 2009, o 13:12 
to ja juz niewiem od czego to zalezy.poprostu zglupialem...bedzie super jak sie okaze ze mi ../40/.. beda przycierac hehe...dzwonilem do goscia co mi sprzedawal powiedziaal zebym jutro zadzwonil jak w robocie bedzie to cos moze wymyslimy.poki co na allegro jest juz oferta.jakies pomysly i uwagi?walcie,gdyby nie to ze w pracy to bym podchmielony szukal najlepszego rozwiazania hehe


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 marca 2009, o 20:56 
Najprawdopodobniej obciera Ci w dwóch miejscach. Z przodu o rant plastikowego nadkola u samej góry. Z tyłu o listwę plastikową, na której opiera się tylny zderzak. Jeżeli chcesz się bawić to na stronie Irmschera przy felgach do AQP wybierz 18 cali i otwórz załącznik w pdf. Jest tam instrukacja co jak zrobić i przyciąć aby nie obcierało w tych miejscach. Masz podobny problem jak ja z zimowymi 205/55, przy normalnym zawieszeniu nic nie obcierało, przy obniżonym nie ma szans normalnie jechać. Na szczęście idzie wiosna i na F1 będzie się dało jeździć - mam nadzieję.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 marca 2009, o 15:19 
no ja juz oponki kumplowi sprzedalem...jutro jade kupic jak opel przykazal 215/40/17 i mam nadzieje ze bede mial swiety spokoj...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 marca 2009, o 19:32 
troszkę zbocze z tematu, do jakiego stopnia ludzie są pazerni na kase akurat otym mógł sprzedający powiedzieć,a ja cisłem 2paki i po 3 atmoswery w kole ^_^' http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d1f ... ea3bf.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3a9 ... 5f4f4.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a37 ... 4416e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/437 ... 8a1f2.html


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 marca 2009, o 19:49 
Dlatego opony powinno się kupować nowe. Chyba,że na takich kupiłeś auto. To zmienia postać rzeczy ;)


Ostatnio edytowano 17 marca 2009, o 19:51 przez Zlatan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 marca 2009, o 20:11 
były takie jak samochód kupiłem no i zmuszonu byłem kupić teras dwie nowe wybrałem danlop 9000 sport przy moim rozmiarze ceny opon są zabójcze ale jeszcze troche objade natych kołach bo zmiana całości troszke kosztuje


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 marca 2009, o 21:27 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sierpnia 2008, o 14:27
Lokalizacja: Sosnowiec
Imię: Polo
Silnik: Z20LET
Dobre, a przede wsztstkim nowe opony to podstawa.

_________________
Można sprzedać żone, ale nie bertone :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 marca 2009, o 12:45 
Batunio napisał(a):
Nie wiem jak się jeździ na 45 ale ja dwa lata jeżdżę już na 215/40/17 i też mam obniżone zawieszenie i nic nie obciera i jeździ się bardzo dobrze


no to juz prostuje,lepiej sie jezdzi na 45 :-) bardziej komfortowo wybiera nierownosci, do 40 pozostaje mi sie przyzwyczaic...zaleta jest to ze wszystko czuc i wiadomo kiedy i na co sobie pozwolic ^^D

no i nie stwierdzilem faktu obcierania...na qp zawitaly nowe toyo t1r 8)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 29  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL