Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 18:02

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o zawieszeniu i całym podwoziu w SERYJNYCH autach.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 6 października 2008, o 20:10 
Onepixel to ja tylko doradzę ci tyle od siebie, że kup oryginał nie warto kompletnie bawić się w podróbki - o dziwo ani ja ani ojciec nigdy jeszcze nie wymieniałem w swojej ale kolega wymieniał - niestety na podróbki - to był jego pierwszy i ostatni raz :/ masakra, jak sie z tego sypie felgi brudzi i w ogóle . Swoja drogą troszkę to dziwne ze tył się skończył a przód jest ok.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 października 2008, o 20:13 
onepixel napisał(a):
czy tylnie klocki tez maja czujki ?
Z tego co się orientuję to nie ma tam czujników, a o zużyciu tylych klocków informują specjalne blaszki (jak się okładzina prawie zetrze to wydają specyficzny dzwięk) :]


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 października 2008, o 20:26 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
jula napisał(a):
a o zużyciu tylych klocków informują specjalne blaszki (jak się okładzina prawie zetrze to wydają specyficzny dzwięk)


Takie blaszki sa na przednich i tylnych okladzinach (oryginalnych ATE)
Auta z check control maja jeszcze dodatkowo czujniki na przodzie, na tyle nie.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 października 2008, o 12:07 
SirAdam napisał(a):
jula napisał(a):
a o zużyciu tylych klocków informują specjalne blaszki (jak się okładzina prawie zetrze to wydają specyficzny dzwięk)


Takie blaszki sa na przednich i tylnych okladzinach (oryginalnych ATE)
Auta z check control maja jeszcze dodatkowo czujniki na przodzie, na tyle nie.




Adam

A czujniki tzn czujnik nie jest jeden z przodu z lewej strony


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 października 2008, o 12:44 
Darek_21 napisał(a):
A czujniki tzn czujnik nie jest jeden z przodu z lewej strony
Co do przodu to są dwa czujniki (z lewej i prawej) :]


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 października 2008, o 12:59 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Czujniki z przodu sa wpiete w klocki hamulcowe.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lutego 2009, o 18:39 
Pytanie , bo po wymianie klocków mam nadal ten komunikat - niestety przy kockach nie było czujników , przy przekładaniu niestety pękł - mam zatem pytanie - żeby komunikatu nie było mam kabel zostawić w powietrzu czy zewrzeć do masy ??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lutego 2009, o 19:29 
jula napisał(a):
onepixel napisał(a):
czy tylnie klocki tez maja czujki ?
Z tego co się orientuję to nie ma tam czujników, a o zużyciu tylych klocków informują specjalne blaszki (jak się okładzina prawie zetrze to wydają specyficzny dzwięk) :]


hmmm... u mnie kilka dni temu zaczal dobiegac przy hamowaniu taki delikatny dzwiek tarcia z tyłu. Pojechalem do majstra zeby rzucił okiem- powiedzial ze klocki są ok, jeszcze polowa zostala... Czy moze cos po prostu wbilo sie w okladzine i delikatnie halasuje przy hamowaniu?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lutego 2009, o 21:03 
winczako napisał(a):
Czy moze cos po prostu wbilo sie w okladzine i delikatnie halasuje przy hamowaniu?
U mnie też jest dzwięk delikatnego tarcia, a mam roczne klocki ATE. Myśle, że te klocki są mają taką okładzinę, że przy hamowaniu wydaje taki dzwięk i nie jest to nic niepokojącego. winczako może wcześniej na to nie zwróciłeś uwagi :]


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lutego 2009, o 00:13 
jula napisał(a):
może wcześniej na to nie zwróciłeś uwagi :]


tego bede sie trzymal ;)

a jak upierd%^&*() koło to zweryfikuje teorie :lol:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2009, o 12:50 
Wczoraj wyminilem w aucie stare klocki ktore nawiasem mowiac juz od samego poczatku kiepsko dzialaly. Zalozylem nowe z Lumaga gdyz dostalem je po okazyjnej cenie no i teraz pojawil sie problem ( jak zwykle zreszta :) ) : czujniki podlaczane do starych klockow nie pasuja do nowych - jest inna koncowka ktora sie zaklada na klocek. Dzwonie dzis do kolegi ktory mi to zalatwial i pytam czy maja kable a on na to ze maja do tych klockow 2 wersje. I tutaj problem. Zapytal czy maja byc pod elektroniczna kontrole wytlumien czy nie? Dodam ze ta pierwsza wersja kosztuje " tylko" 60 zl i to po znizce. Pytanie tylko co to za system elektronicznej kontroli wytlumien bo nie wiem czy tego potrzebuje czy nie ??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2009, o 13:02 
Shreq79, no to zaoszczędziłeś ;p A nie da się przerobić tej koncówki? Przeciez to nie jest jakis mega układ...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2009, o 14:15 
da sie przerobic i tak wlasnie zamierzam zrobic bo trzeba ja troche spilowac a wiadomo Polak nie Niemiec to potrafi :P tyle ze dalej zastanawia mnie o co chodzi z ta kontrola wytlumien x.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 marca 2009, o 20:02 
Panowie
zmienilem klocki a BREMSBELAG dalej sie swieci
czy jak wypne czujniki (cale kable nie tylko z klockow) to komunikat zniknie?

czy czujniki trzeba za kazdym razem wymieniac? bo wymienilem na oryginalne klocki ate ale czujnikow tam nie bylo i teraz nie wiem czy mozna stare zalozyc czy za kazdym razem trzeba zmieniac na nowe?
pozdrawiam


Ostatnio edytowano 18 marca 2009, o 20:03 przez piotrek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 marca 2009, o 20:07 
no jak już Ci sie oświeciło BREMSBELAG to musisz je wymienić.. starły sie i juz nie ma z nich żadnego pożytku. Jak chcesz zaoszczedzić na tych czujnikach to byś musiał wymienić klocki zanim pojawi sie komunikat na wyświetlaczu. A co do wypięcia całych kabli to przypuszczam, że dalej sie bedzie świecic ale to niech sie ju ż wypowie ktoś kto ma pewność :)

Piotrek.


Ostatnio edytowano 18 marca 2009, o 20:08 przez Piotrek88, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL