Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 29 marca 2024, o 11:31

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o zawieszeniu i całym podwoziu w SERYJNYCH autach.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 maja 2007, o 02:03 
Witam wszytskich serdecznie. Na dniach czeka mnie wymiana tylnych spręzyn. W sklepie opla sa tylko takie: http://www.opel-shop.pl/product_info.php?cPath=146_150&products_id=1772. Czy to sie nadaje do Z18XE?


Ostatnio edytowano 4 lutego 2008, o 20:53 przez gonarek, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2007, o 09:12 
Wedlug mnie nie, bo coupe jest 20mm nizsza.

Jak juz Ciebie i tak czeka wymiana to moze pomysl o obnizeniu auta? nalezy mu sie....


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2007, o 10:11 
mjaza napisał(a):
Wedlug mnie nie, bo coupe jest 20mm nizsza.

No ja też tego byłem pewien i wątpliwości mam nadal, czy aby mam odpowiednie sprężyny. Dlaczego? Otóż dwa tygodnie temu wymieniałem tylne sprężyny w mającym dobrą opinię poznańskim warsztacie GekoCars, niektórzy z Forum tą firmę znają i zachwalają, stąd moje zaufanie do nich :) Założono mi tam sprężyny KAGER i jak się spojrzy na ich katalog, to okazuje się że te same pasują do Coupe, hatch'a, sedana itd (nr OE 9118377). Poniżej link do katalogu, trzeba kliknąć na zakładkę ZASTOSOWANIE, by uzyskać pełną listę modeli, w których są montowane:
http://www.kager.pl/kager/staticDispatc ... cleType/1#
Męczy mnie, że mogę jeździć na trochę innych springach...
Pozdr!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2007, o 10:17 
Piciu, a tyl nie poszedl do gory?

Zmierz odleglosc miedzy ziemia a nadkolem, to pewno ktos z 1.8 Ci rozwieje watpliwosci.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2007, o 10:19 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lipca 2004, o 11:58
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
na allegro jest zestaw http://moto.allegro.pl/item191883100_am ... 3_org.html tylko zastanawia mnie na opakowaniu naklejka Irmscher :shock: jeżeli to jest irmscher to chyba jest lekko obniżający :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2007, o 17:25 
wiec tak ... zagadalem z typem...

jest to faktycznie orginalny komplet irmschera... (nowki nie zakladane) ale dla silnikow 2.2 i 1.8 (ciezar na przodzie) tu tez mial wklad adam :) ktory raczyl WAM pomoc :P i przetlumaczyl o co chodzi :P


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2007, o 17:30 
Jesli to tylko naprawde jest nowe, to jest to swietna okazja cenowo.... Za tyle to sie kupi sam komplet amortyzatorow i to zamienniki.

A czy moze wiecie czym ten komplet Irmshera jest lepszy od tego seryjnie montowanego? Czy wogole sie rozni?

Maciek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2007, o 18:05 
zakladam ze twardoscia.... ale cholera wie ... to wie zapewne sir... wiec trzeba poczekac....
bo jakby poszlo auto w dol ... to na bank bym wzial to :p ale nie do siebie :P


Ostatnio edytowano 7 maja 2007, o 18:05 przez NasH, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2007, o 19:14 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
NasH napisał(a):
zakladam ze twardoscia.... ale cholera wie ... to wie zapewne sir...


wedlug Gutachten od Irmscher , ta zawiecha obniza auto o 20-30mm , a co za tym idzie naturalnie bedzie troszeczke twardsza.
Wogole, co mozna powiedziec o zawieszeniu Irmscher - jest to jedyne dobre zawieszenie, do Coupe, bo Irmscher w przeciwienstwie do innych testowal ta zawieche nie tylko w komputerze (symulacja) a zarowno na torze testowym Opla, do ktorego Irmscher ma staly dostep.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2007, o 19:51 
i co :?: brak chetnych na kompletz allegro, cena jest super, tylko troche jego komentarze odstraszaja. :roll:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2007, o 20:24 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lipca 2006, o 08:04
Lokalizacja: Łaziska Górne
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
Czy można to założyć do turbo??

_________________
RPM-SERVICE - serwis ogumienia, regeneracja felg, mechanika, autoklima

www.rpm-service.pl
https://www.facebook.com/pages/RPM-SERVICE/680155875351081

ZAPRASZAM :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2007, o 20:54 
faktycznie gosciu ma komentarze kiepskie... coraz bardziej watpie w to, ze to jest nowe zawieszenie. Pewno wyglada dobrze i napisal, ze nowe....

Albo moze tez byc tak, ze ktos sobie kupil zawias irmshera, a stare zapakowal w opakowanie po nim. I ten gosciu teraz to sprzedaje jako irmsherowe... Bo zdaje sie, ze tylko opakowanie ma znaczek irmshera.

Poza tym ktos kiedys szukal jakies czesci do zawieszenia, mial irmshera i pisal, ze amortyzatory mialy kolor szary.....

Jedyna opcja to pojechac na ten wygwizdow i oblookac sprawe, bo tam w ciemno to szkoda konta sobie psuc.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2007, o 21:16 
mich007 napisał(a):
Czy można to założyć do turbo??


zalozyc zalozysz ale nie ta waga ... niestety TYLKO 2.2 i 1.8

co do prawdomownosci... mowil mi ze sa tam znaki GM (na zdjeciu z reszta widac)
ale podawal mi kurde numery tj czytal je... (sam nie wiedzial co to za nr) ja osobiscie sprawdzilem w programie i u opla to kurde nie ma wogule takiego produktu

Przedni Amorek - jakies numery

22 17 08 24
9156828
4343264

tylni amorek
22185073
9226297
4343264

moze to sa oznaczenia irmschera....


Ostatnio edytowano 7 maja 2007, o 21:20 przez NasH, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2007, o 22:26 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lipca 2004, o 11:58
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
Dziwne bo to zawieszenie już jest dobre ponad miesiąć i zastanawiałem się nad wymianą u starego w 1.8 i dzisziaj rano zadzwoniłem i koleś kompletnie nie wiedział o co lata tzn pytam się czy to irmscher, a on na to że nie wie, i jak ma poznać , że to irmscher :razz:
podejzewam ze to seria i warto wydać 600,- zł zq cały komplet, Ja kiedyśzapłaciłem za przedni amor prawie 500,- zł :razz: :razz: :razz:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2007, o 22:46 
Oznaczenia irmshera z pudelka - to zaczynajace sie od i, wedlug niego jest to zestawik do 2.2. Niestety do 1.8 jest inny zestaw!!! Zreszta Adam kiedys pisal, ze z22se jest bardzo ciezki.

A pozostalych numerkow tak samo jak Nash nie potrafie rozszyfrowac.
Wedlug mnie jest to seria:(


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL