Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 29 kwietnia 2024, o 04:31

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o zawieszeniu i całym podwoziu w SERYJNYCH autach.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2009, o 18:39 
Angela, ja mam komplet seryjnych. obnizylem wiec moge sprzedac. stan - bardzo dobry. jak cos to PW ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2009, o 20:38 
W ASO wychodzą oryginalne sprężyny w cenie w miarę dobrych sportowych, więc średnio to się opłaca i tylko wtedy, gdy nie chcesz obniżać auta i tracić komfortu. Co do sprężyn ze zwykłej Astry G to będzie za wysoko. Jeżeli używane to szukaj sprężyn z tego samego silnika i z AQP. Sprężyny tylne są te same (jest tylko drobna różnica między Cabrio a Coupe) ale przednie mają inną dopuszczalną masę maksymalną nacisku na oś w zależności od wersji silnikowej. Z drugiej strony ja bym się bał kupować używane sprężyny, to jest podstawowy element bezpieczeństwa i lepiej doinwestować w tą część.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 marca 2009, o 10:48 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
Angela napisał(a):
Wznawiam temat
Gdzie mogę dostać sprężyny w miare dobrej cenie do QP? Pasują sprężyny ze zwykłej Astry G?


pasuja ale Qp bedzie wyżej stała niż obecnie czyli 2cm wyżej.lepiej poszukaj oryginałów od Qp

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 czerwca 2009, o 23:29 
mam obecnie maly problem - powinienem byc z chlopakami na zlocie a mecze sprawe sprezyn :zly: Zakupilem amory bilstein b4 i do tego chcialem jakies seryjne sprezyny. Ktos mi polecil firme Kraemer & Freund ( K+F ). Zadzwonilem do firmy X ktora je sprowadza u nas w regionie. Panowie powiedzieli ze w godzinach popoludniowych beda do odbioru. Wczesniej podalem model samochodu oraz wersje nadwozia i silnika. Sprezyny byly tak jak obiecali o godzinie 16 ale od razu moja uwage zwrocil fakt ze na sprezynie z przodu i tu podam model : 774 267.00 pisze ze jest do wersji : Opel Astra G 2.0 ltr. 16 V + 2.0 DI16V,22DT und Vectra B 2,0 Ltr. 16V. Sprezyny do tylu: 774 274.00 passend fur Opel Astra G Limousine alle 1.8 Ltr - 2.0 Ltr DI 16 V. Sprzedawca uspokoil mnie ze to tylko tak napisane na pudelku bo w katalogu na komputerze jest napisane ze pasuje do Astry G Cabrio 2.2 benzyna 147 km. To mnie uspokoilo a same sprezyny zawiozlem do kumpla ktory mi to mial montowac. Efekt?? Godzina 22 jade odebrac auto i co widze?? Tyl super pracuje widac ze samochod sie ugina pod naciskiem i roznica miedzy opona a rantem wynosi okolo 3 cm. A przod?? Czysty traktor - ze 12 cm odstepu miedzy opona a rantem i zero ugiecia. Tak jak mialem to w poprzednim gwintowanym KW tyle ze 12 razy wyzej. Jutro tam porusze podlogi w tej firmie z rana. A pytanie do Was - czy ktos ma moze jakis dostep do sprawdzenia po powyzszych numerach sprezyn ktore podalem czy faktycznie tak jak mowil sprzedawca pasuja do mojej wersji ?? Niby znana firma ta KF jednak znalezc cos na internecie na jej temat graniczy z cudem. Zadnego katalogu nie znalazlem z opisem sprezyn. Firma z tego co widze jest niemiecka wiec tutaj ogromna prosba do SirAdama moze on cos pomoze... Zalezy mi zeby pojechac na ten zlot jutro i przy okazji wyjasnic ta sprawe...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2009, o 17:22 
mam pytanie jakie najlepiej kupic sprezyny na tył
1.8 2000r Jakie sa orginalne ?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2010, o 08:35 
Jeżeli masz troche grosza do wydania to najlepszym rozwiązaniem beda sprężyny Bilstein B8 Sprint. albo irmschera. zawieszenie w dół idzie ok 30mm.

Orginały to śmigaj do aso niech Ci dadzą numery katalogowe serii i sprawa jasna


Ostatnio edytowano 5 stycznia 2010, o 08:35 przez Caballero, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2010, o 11:36 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
Caballero napisał(a):
sprężyny Bilstein B8 Sprint

Tak gwoli ścisłości to są amortyzatory.
Bilstein ma też całe kity, ale nie wiem jakie oni tam sprężyny dają.

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2010, o 17:07 
Oczywiście masz racje pisałem na szybko i stad ta nieścisłość
Sprężyny Eibach Pro-Kit myslałem o tym.


Ostatnio edytowano 5 stycznia 2010, o 17:14 przez Caballero, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: sprezyny
PostNapisane: 5 stycznia 2010, o 17:19 
pojechałem do warsztatu gdzie na miejscu sami robią sprężyny tanio i dobrze sie spisuja :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: sprezyny
PostNapisane: 5 stycznia 2010, o 18:28 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
noicoze napisał(a):
pojechałem do warsztatu gdzie na miejscu sami robią sprężyny tanio i dobrze sie spisuja :D


że co????co to znowu za wynalazek???

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2010, o 21:12 
Juz widze jak to tanio i dobrze jest naprawde. Kolego przestan rzeżbić, uzbieraj troszke grosza i kup porządne zawieszenie np irmschera albo nowa serie w zelezności czego oczekujesz i bedzie bardzo dobrze.

We wczesniejszych postach było juz napisane co i jak więc nalezy tylko czytać i jeszcze raz czytać.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2010, o 23:36 
a amortyzatorki tez sami robia??!!!!! ::haha1 ::haha1 ::haha


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2010, o 06:44 
Szczerze to wole kupic jakies uzywki niz zeby ktos mi robil na miejscu w jakims warsztacie sprezyny ::sciana
Moim zdaniem to jest niebezpieczne wkladac takie sprezyny.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2010, o 16:01 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
noicoze, życzę powodzenia i wrażeń jazdy qp tymi sprężynami ::haha ::haha ::haha

noicoze napisał(a):
sami robią sprężyny tanio


może tanio robią.znasz takie przysłowie "co tanie to drogie"na reszte opowiedz sobie sam ::kij

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2010, o 17:04 
Albo jest coś dobre, albo tanie.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL