Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 20:07

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o zawieszeniu i całym podwoziu w SERYJNYCH autach.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 lutego 2012, o 15:56 
Witam.
Nurtuje mnie pewien problem. Otóż przy zmianie kół z letnich na zimowe zauważyłem, że brakuje jednej zatyczki(dekielka) piasty od strony kierowcy z przodu i śruba jest na wierzchu. Wcześniej nie było tego widać bo wszystko było przykryte Turbofelą. Raczej za dobre dla śruby to nie jest i warto by było ją przykryć,więc postanowiłem coś z tym zrobić. Znalazłem ostatnio wreszcie te dekielki na allegro i zakupiłem do obu piast. W pełni szczęśliwy zabrałem się do montażu i tu czekało mnie nie małe zaskoczenie. O ile od strony pasażera dekiel pasował w miejsce starego bez problemu, o tyle od strony kierowcy otwór na dekiel okazał się za duży i nie da się wcisnąć dekielka bo jest luźno.Po dokładnym przyjrzeniu się okazuje się że piasty są różne Oo

I teraz moje pytania:
1. Jaki to może mieć wpływ na bezpieczeństwo ?
2. Jeśli wymieniać to jedną czy obie ?
3. No i z ciekawości co to za piasta ta od strony kierowcy ? Może jest to jakaś przerabiana/kombinowana od innej Astry ? Może ewentualnie ktoś porówna ze swoimi piastami.

Piasta od strony pasażera:
Obrazek
Piasta od strony pasażera z dekielkiem:
Obrazek
Piasta od strony kierowcy:
Obrazek


Góra
  
 
PostNapisane: 27 lutego 2012, o 17:12 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
na bezpieczeństwo wpływu to mieć nie powinno,
znając życie ktoś wymieniał tylko 1 piastę i użył zamiennika, dlatego różni się średnica dekla.
części w zawieszeniu wymienia się generalnie parami, aczkolwiek ja wymieniłem sobie tylko 1 piastę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 marca 2012, o 13:14 
Dzięki za odpowiedź :)
W takim razie kombinuję jakąś opaskę do dekielka żeby weszło na wcisk i póki co zostawię to tak, bo Turbolot jeździ jak po sznurku. Jak kiedyś nie będę miał co robić z kasą to wymienię sobie obie xD

Temat do zamknięcia.


Góra
  
 
PostNapisane: 1 marca 2012, o 15:13 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 stycznia 2008, o 13:01
Lokalizacja: Ostrołęka
Imię: Robert
Silnik: inny
Wszystko jest OK, z20let tak miały w serii.
Piasty masz OK.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 marca 2012, o 22:45 
Małe podsumowanie tematu. Otóż okazało się dokładnie tak jak mówi kolega Robertnet. Piasty z przodu w Z20LET różnią się od siebie. Stąd w sprzedaży są 2 różne dekielki. Od strony pasażera dekiel ma średnicę 47mm i nr katalogowy 326872, a od strony kierowcy 57mm i nr katalogowy 330396. Do dostania w ASO lub jak ktoś woli taniej to w Inter Cars gdzie ja zamówiłem. Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)


Góra
  
 
PostNapisane: 14 grudnia 2013, o 09:25 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwietnia 2012, o 00:17
Lokalizacja: Wojkowice (SBE)
Imię: Michał
Silnik: inny
W turbo różnią się rzeczywiście piasty czy same dekielki w końcu? Czeka mnie wymiana piasty (od strony pasażera), szukam jej na allegro i nie ma rozróżnienia prawa/lewa, co ciekawe na liście, do których ma pasować ta piasta są też inne silniki w coupe, a gdzieś na forum czytałem że są inne, ba nawet są wszystkie silniki w innych nadwoziach astry i zafira. Wydaje mi się że sprzedawcy wprowadzają w błąd? I nie mówie tu o szajsach za 130 zł tylko o skf.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 grudnia 2013, o 09:52 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 listopada 2012, o 22:44
Lokalizacja: Żory/Ostrava
Imię: Krzysiek
Silnik: inny
ja kupiłem SKF po VINie, chyba 350zł dałem z tym, że upomnij się o dekielek!!! bo w zestawie nie ma dekla, a ori jest większy(chyba), a każdym razie nie pasuje! i musieli mi dobierać z innego auta po średnicy. tak to pasuje p'n'p


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL