Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 10 maja 2024, o 11:43

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat elektryki. Tematy Car Audio, Navi, Video itp. omawiane są w innym dziale.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 września 2006, o 00:27 
Mam taki problem - zamowilem sobie tak bezmyslnie wierzac w pdf'a z instrukcja zmiany podswietlenia 8 x led niebieskich w formie zarowek. Wkrecilem 3 do wyswietlacza kompa. Chcialem zmienic podswietlenie sterowania nawiewow i sie wtedy okazalo, ze ten pdf klamal - nam sa inne zarowki - dokladnie to jedna r5 bez obudowy.

Wiec zostalem z 5'cioma ledami, ktore moge gdzies wkrecic. Beda pasowac zdaje sie do podswietlenia deski rozdzielczej i ilosc tez mi wystarczy. I teraz jest podstawowe pytanie czy warto????

Podswietlenie kompa jest niestety troche slabsze niz bylo przy bialych zarowkach - troche slabiej widac. Jak bedzie na desce rozdzielczej? Cyferblat mam oczywiscie bialy, ktory ladnie dosc wyglada. Czy warto zmieniac? Moze wypowie sie ktos o wrazeniach, kto na to ma i najlepiej juz od pewnego czasu na tym jezdzi?


Ostatnio edytowano 11 lutego 2008, o 18:48 przez mjaza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 września 2006, o 03:20 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2004, o 09:33
Lokalizacja: Katowice
ja tez mam na polce komplet niebieskich ledow do deski :)

IMO...niebieskie sa beeee, ale to kwestia gustu :)

aktualnie, zegary mam takie jak chcialem....czyli biale podswietlenie czarnych zegarow, wyglada dobrze...a komputer i regulacje nawiewow zostawilem serie, imo jest ok :)

_________________
Opel Z-series Consultant
Z20LET Z20LEL Z20LER Z20LEH


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 września 2006, o 06:49 
LUDZIE LUDZIE !!!

strach sie bac... ja juz przerabialem akcje z poprzednim autem ze w manualach bylo jedno a w samochodzie drugie...

jesli zakupiles diody w oprawce to na 100% 3 z nich wykozystasz przy zegarach (tam gdzie predkosciomierz masz), 2 LUB 3 wykozystasz w zegarku (na konsoli srodkwej)... w zaleznosci od modelu

reszta elementow swiecacych nie posiada opcji tak jak w durexie ... EASY ON :)

przyklad - sterownie drzwiami (kierwoca) - diody SMD (no ja akurat wlaodwalem 3mm)
sterwonie drzwiami (pasazera) - dioda 3mm (STRASZNE MIEJSCE DO LUTOWANIA)

wlacznik swiatel ( 1x 5mm, 2x5mm 2x 3mm i chyba dla efektu wlozylem jescze 2xtakie diody kwadratowe)

sterowanienie nawiewem? sa rozne opcje

1) tu nie wiem o co chodzi ale widze same diody
Obrazek
Obrazek

2) wariant 2 - tu akruat sa wkrecane diody
Obrazek
Obrazek

3) no i taka jak ja mam
Obrazek

a pajaczek wyglda u mnie podobnie ale wlozylem wiecej diod, i moze dlatego musze wyciaganac i narpawic :P bo cos kurde jedna czesc przestala dzialac
Obrazek

juz kiedys pisalem o tym ... wszystko znajdziesz na stronie :

http://www.blauertacho.de/doc/opel/astrag/index.htm

JA NAWET NIE ZNAM NIEMIECKIEGO... poprzegladalem poswiecilem troche czasu :) i sysko juz wiem :)

podstawa... jesli chcesz cos zrobic/pozamieniac najpierw sprawdz CO MASZ NA POKLADZIE bo pozniej same zbede wydataki (tak jak i z filtrem pylkowym)

chcesz to pisz... z checia pomoge

ps. coube to podziel sie z kolegami :P jak leza i sie starzeja :) z reszta jak taki widok moze byc BLE :P
Obrazek jeszcze do tego w niebieskim aucie? :)

coube nie znasz sie :P (ok jedyny kolor ktory pasuje do tego auta to jeszcze jest BIEL.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 września 2006, o 07:53 
nash5009, link do tej strony odnalazlem juz w twoim starszym poscie - nie chcialem juz poprostu postow tluc. W te przerobki jakie tam sa, to na pewno nie pojde. Za duzo roboty - az tak to mi sie nie chce i znajac mnie to bym cos spiepszyl po drodze.

Jesli cos, to zmienie zarowki tylko w desce rozdzielczej. I chodzi mi o to, kto tak ma i jest z tego zadowolony. Jak narazie w glosach jest 1:1. Jakby moja asterka byla niebieska, to bym sie nawet nie wachal, ale jest srebrna... No nic ide do garazu a nie przynudzam na forum.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 września 2006, o 11:43 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lipca 2004, o 11:58
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
Ja mam na czerwono zegary 6 x led i było by fajnie gdybym te diody przypiłował na stożek, no i dwie mi przestały świecić :shock: .
Niebieskie be :P (ostatnio czesto mozna zauważyć w maluchach itp :lol: )
no ale do niebieskiej qp niebieskie są ok :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 września 2006, o 11:52 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lipca 2006, o 08:04
Lokalizacja: Łaziska Górne
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
Ja tam uważam że najlepsze są w kolorze "zachrypniętej jagody" :lol:

_________________
RPM-SERVICE - serwis ogumienia, regeneracja felg, mechanika, autoklima

www.rpm-service.pl
https://www.facebook.com/pages/RPM-SERVICE/680155875351081

ZAPRASZAM :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 września 2006, o 12:05 
zalozylem niebieskie - te spilowane i efekt byl raczej kiepski. Najbardziej mi przeszkadzalo, to ze one swiecily mocno punktowo - bylo widac, gdzie sa zamontowane. Takiego efektu na szczescie nie ma przy orginalnych zaroweczkach, wiec zostalem przy nich.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 września 2006, o 16:52 
do dupy z tym podswietleniem kompa... Wyjechalem w dzien i prawie wowogle nic nie widac. Skonczyli sie na tym, ze wymontowalem diody i zarowki wrocily, tylko sie narobilem.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 września 2006, o 21:36 
behehehhehe :) jakis dziwny jestes... owszem jade ze sloncem to nic nie widze ale na zarowkach rowniez :) wiec co za roznica :)

warik nie wiem jak zes upchnal tam 6 diod :) ale chyba nie w miejsce orginalnych zarowek :)

ladnym kolorem jest kolor BIALY !!! czysty BIALY... widzialem gdzies jak ktos tak zrobil poprostu rewelka ... ale dalej diody (dla tych antydiodowcow :P)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 września 2006, o 21:44 
nash5009, moze ty masz jakies lepsze diody. Ja kupilem te niebieskie polecane na forum i one swieca duzo slabiej niz zarowki, ktore byly. W dzien, w sloncu wyswietlacz na orginalnych zarowkach zawsze jest dla mnie czytelny. Jak ktos robi to podswietlenie pod kolor auta, i zmienia wszedzie, to jeszcze ma jakis sens. W innym przypadku wedlug mnie nie warto - przynajmniej na niebieski, moze ten bialy by lepiej wygladal.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 września 2006, o 22:14 
poszukam w wolnym czasie tego zdjecia na necie... ale jak najbardziej masz racje co do zmiany w calosci podswietlenia...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 września 2006, o 11:21 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lipca 2004, o 11:58
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
nash5009 napisał(a):
warik nie wiem jak zes upchnal tam 6 diod


Na początku wsadziłem w orginalne miejsca chyba 4 i za ciemno było, więc zleciłem gościowi na wsadzenie ile wejdzie i jest teraz po jednej na wskaznikach temp. i paliwa i po 2 na obr. i prędk.
Ale to nic, bo Coube ma z tego co pamiętam to ponad 10 białych i wygląda bardzo fajnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 września 2006, o 17:17 
:/ 10 ale pewnie zwyklych (nie z plaska glowka)... to sie zgodze :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 września 2006, o 01:11 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2004, o 09:33
Lokalizacja: Katowice
jakich zwyklych :) wyjebanych w kosmos Ziąąąą :) gdybys to widzial live :)

_________________
Opel Z-series Consultant
Z20LET Z20LEL Z20LER Z20LEH


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 września 2006, o 07:35 
zapodalbys zdjecie a nie sie chwalisz ;)

ps. what the hell is "Ziąąąąą"


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL