Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 17:31

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat elektryki. Tematy Car Audio, Navi, Video itp. omawiane są w innym dziale.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lipca 2010, o 17:07 
Witam panowie.
właśnie mi mechanik powiedział, że w mojej asi prawdopodobnie klęknął komputer ... :(
i w związku z tym mam pytanie :

Czy wiecie, gdzie takie komputery można dostać? oczywiście używane?
oprócz allegro?
Może ktoś ma jakieś dojście?
I ew. ile kosztuje nowy?

Pzdr.


Góra
  
 
PostNapisane: 28 lipca 2010, o 11:18 
Widzę że nikt się nie wypowie , w takim razie zmieniam pytanie, bo komputer niby znalazłem.

Mój :
Obrazek

Na wymianę :
Obrazek

Czym one się różnią? Czy mogę go kupić?


Góra
  
 
PostNapisane: 28 lipca 2010, o 13:20 
z tego co sie orientowałem to jesli zmieniasz komputer musisz go przeprogramować albo zmienić stacyjkę wiem że chyba w Gdańsku jest firma która je tam naprawia ale powiec mi po czym Twoj mechanik to wywnioskował?? :) link poszedł PW pozdrawiam


Góra
  
 
PostNapisane: 28 lipca 2010, o 13:33 
to jest sam sterownik silnika chyba ;b
powiem ci szczerze , że nie wiem.
Pokazał mi to, powiedział że siadło i że daje do swojego znajomego, że beda probowac ratowac. A na wszelki wypadek żebym szukał, i własnie mówił że tylko tego żebym nie musiał kupować kompletu, immobilizer etc .. nie znam się na tym trochę ;/


Góra
  
 
PostNapisane: 28 lipca 2010, o 13:39 
z tego co kiedyś z panem z Opla rozmawiałem to mówił że nasze auta są na tyle inteligetne że powinien wyskoczyć błąd aczkolwiek nie wiem czy to dotyczyło też 1.8 bo ja mam 2.2 benzy i mój sterownik znacznie się różni zadzwoń zapytaj pod ten link co Ci wysłałem a w ogole auto nie pali??


Góra
  
 
PostNapisane: 28 lipca 2010, o 13:54 
pali, ale pochodzi.. zateży : raz 10min na jałowym, czasem 2min ... czasem da się przejechać 10km, czasem 3km .. masakra jest. i odcina, gaśnie i koniec, włącza się wiatrak. dałem do mechanika, ale podobno z chłodzeniem wszystko jest okej. I mówił o tym sterowniku


Góra
  
 
PostNapisane: 28 lipca 2010, o 14:06 
hmmm a jeszce jedno rozrząd robiłeś??


Góra
  
 
PostNapisane: 28 lipca 2010, o 14:08 
nie był ruszany jeszcze, był sprawdzany po zakupie, i mówił mi znajomy mechanik że jeszcze mogę na nim jeździć. Ale myślę, że oni to już sprawdzali, w razie gdyby poszedł.


Góra
  
 
PostNapisane: 28 lipca 2010, o 14:20 
Offline
Klubowicz
Klubowicz

Dołączył(a): 10 października 2007, o 19:54
Lokalizacja: Legionowo
JAk sterownik padnie lu b sie go odlaczy to automatycznie wlaczaja sie wentylatory wiec to ze wiatrak Ci sie sam wlacza to normalny objaw padajacego sterownika.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lipca 2010, o 14:26 
marcinpsk napisał(a):
JAk sterownik padnie lu b sie go odlaczy to automatycznie wlaczaja sie wentylatory wiec to ze wiatrak Ci sie sam wlacza to normalny objaw padajacego sterownika.

mowa o sterowniku klimatyzacji a nie o sterowniku silnika a to 2 różne rzeczy mi np kontrolka wiatraka swieciła a był rozrząd zle złożony noo chyba że się myle to przepraszam za OT


Góra
  
 
PostNapisane: 28 lipca 2010, o 15:01 
mogę dodać, że przy zapalonym aucie (gdy jest chłodny działa przez 3min) świeci kontrolka kontroli trakcji.


Góra
  
 
PostNapisane: 28 lipca 2010, o 16:08 
ja bym proponował zczytać błędy i wszytsko będzie jasne;)


Góra
  
 
PostNapisane: 28 lipca 2010, o 19:17 
Offline
Klubowicz
Klubowicz

Dołączył(a): 10 października 2007, o 19:54
Lokalizacja: Legionowo
spokoDamian napisał(a):
marcinpsk napisał(a):
JAk sterownik padnie lu b sie go odlaczy to automatycznie wlaczaja sie wentylatory wiec to ze wiatrak Ci sie sam wlacza to normalny objaw padajacego sterownika.

mowa o sterowniku klimatyzacji a nie o sterowniku silnika a to 2 różne rzeczy mi np kontrolka wiatraka swieciła a był rozrząd zle złożony noo chyba że się myle to przepraszam za OT



JAkbys znal zasade dzialania i polaczena elektryki w aucie to bys takich bzdur nie pisal. ECU silnika jest polaczony ze sterownikiem wiatrakow/klimy. JAk ECU padnie lub jest odlaczony to sterownik wiatrakow nie dostaje sygnalu od ECU i zalacza wentylatory.
Chyba w miare jasno ta zaleznosc teraz wytlumaczylem.
Aha i ze sterownikiem ABS i TC tez jest polaczony ECU silnika takze jak padnie to ABS tez moze bledy wywalac.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lipca 2010, o 20:07 
dlatego napisałem że przepraszam jak sie myle bo nie jestem pewny czy idzie to w 2 strone bo ja np przy zle zlozonym rozrzadzie mialem taki objaw wentylator chłodził kontrolka z niego swieciła wiec przyczyna może być każda inna dlatego chyba sprawdzić go i podłączyć do TECHa i racze wyjdzie czy to sterownik silnika czy cos innego


Góra
  
 
PostNapisane: 30 lipca 2010, o 17:06 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
Cos wam powiem. Koles wczoraj podmienil ECM'a ( komp silnika) w 1.7 dti i jakos silnik odpalil. Ponoc sa nieprogramowalne te moduly.

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL