Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 15:30

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat elektryki. Tematy Car Audio, Navi, Video itp. omawiane są w innym dziale.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 256 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2009, o 15:53 
Offline
Klubowicz
Klubowicz

Dołączył(a): 10 marca 2008, o 22:25
Silnik: X18XE1
hector_ostrow napisał(a):
Jestem laik w tych sprawach stąd takie durne pytanie.


Pomyśl, czy nie byłoby lepiej oddać to w ręce kogoś kto trochę lepiej siedzi w temacie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2009, o 18:32 
Dokladnie to samo mialem napisac.
Mozesz narobic wiecej szkod niz pozytku- pozniej zalozysz temat w stylu ' nie dziala mi centralny zamek' - nie wiem czy wiesz ale ten moduł jest odpowiedzialny nie tylko za szybki ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2009, o 20:27 
jesli nie mam opcji komfortschliessung to czy dam rade zamontowac domykanie szyb z pilota??
czytalem temat ale sam sie pogubilem juz :(


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2009, o 20:40 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwietnia 2008, o 10:34
Lokalizacja: Gliwice
Imię: Seba
Silnik: Z20LET
hector_ostrow napisał(a):
Chciałem samemu coś takiego zmontować, ale mam pytanie jaki ten przewód trzeba kupić?
Pozostałe maleństwa już mam. Jestem laik w tych sprawach stąd takie durne pytanie.


na alldrogo sa do kupienia gotowe moduly za 35zl. Wszystko idealnie dziala, sam mam taki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2009, o 20:41 
marcinek2508 napisał(a):
jesli nie mam opcji komfortschliessung to czy dam rade zamontowac domykanie szyb z pilota??
czytalem temat ale sam sie pogubilem juz :(


Nie.
Jedynie alarm z funkcja domykania, lub jak napisal kolega wyzej modul, ale powiem szczerze jeszcze sie z tym nie spotkalem w praktyce.


Ostatnio edytowano 8 grudnia 2009, o 20:42 przez nero6, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2009, o 21:09 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwietnia 2008, o 10:34
Lokalizacja: Gliwice
Imię: Seba
Silnik: Z20LET
jak sie nie ma opcji komfort to ten modul z allegro nie zadziala


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2009, o 21:30 
No - wiec tak jak mowilem pozostaje Ci tylko alarm z funkcja domykania.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2009, o 21:42 
oke oke dzieki zaptam jutro u mego specjalisty :P


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2009, o 21:46 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
Dupa tam.
Ja kupowalem modul na allegro za 45 PLN jakos i smiga az milo
nie mam funkcji KOMFORT

[ Dodano: Wto 08 Gru, 2009 21:48 ]
http://allegro.pl/item844464167_modul_d ... orowy.html
MODUŁ DOMYKANIA DWÓCH SZYB JEDNOCZEŚNIE

taki mam u siebie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2009, o 21:56 
dzieki sJr a mozesz powiedziec jak z montazem? ciezko jest to zamontowac??:>


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2009, o 21:57 
Właśnie ja też jestem ciekawy?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2009, o 22:08 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
trzeba zdjac boczki, dostac sie do silniczków szyb, posiadac miernik uniwersalny i troche czasu. Mi sie zeszlo okolo 4-6 godzin z zalozeniem. Najtrudniej jest przeciagnac sie kabelkami z drzwi do kabiny. nie wiem czy juz wczesniej o tym nie pisalem w tym temacie.
jak ktos jest bardziej zainteresowany to zapraszam na gg

[ Dodano: Wto 08 Gru, 2009 22:11 ]
Cytuj:
Kupilem moduł a allegro RTX ktory domyla 2 szyby JEDNOCZESNIE. Nie chcialem chlamu ktory domyka po kolei.

Do rzeczy.

Montarz jest banalnie prosty ale potrzeba sporo wolnego czasu, pare piwek lub czegos mocnieszego, 8 m przewodu 1mm (4 koloru np. czarnego i 4 koloru czerwonego), zestaw do lutowania, srubokrety (torx i krzyzak)

Troche o modulle. Moduł domyka szyby tylko i wylacznie wtedy gdy wyjmiemy kluczyk ze stacyjki. W momencie gdy mamy kluczyc w stacyjce modul nie działa.

Instalacja jest prosta lecz wybaga cierpliwosci.

ODPIAC AKU !

Oprocz wpiecia sie w wiązke sterownika centralki (znajduje sie pod półką koło nóg pasażera) musimy dostać sie do silniczków znajdujących sie w drzwiach.

W tym celu zdejmujemy poszycia drzwi (manual jest gdzies na stronie) ale jezeli ktos nie pamieta to najpierw zdejmujemy trojkaty przy lusterkach (mocowane na 3 spinki) pozniej krzyzakiem odkrecamy 3 sruby od dolu poszycia, następnie zdejmujemy rączke od wewnetrznego poszycia, odkrecamy 4 sruby krzyzakowe, wypinamy boczek ze spinek. Jezeli boczek jest juz luzny lapiemy go od dolu i wypychamy ku gorze. Listwa ktora przylega do okna powinna wyjsc i boczek powienien odejsc.

Po demontazu boczku odłaczamy klamke (niebieska spinka i stalowa linka)

Jezeli calo boczek udalo nam sie zdjąć odstawiamy go na bok i przystepujemu do demontazu glosnika. Demontujemy go odkrecajac 3 sruby TORX i odpinajac wiązke.

Jezełi udalo nam sie dostac juz do drzwi i zdemontowalismy glosnik po lewej (drzwi lewe) lub prawej (drzwi prawe) stronie ukaze sie nam wiązka z wtyczką do silniczka (kolor szary). Musimy ja odpiąc z silniczka oraz przeciąc opaskę zaciskowa ktora utrudnia nam wyciagniecie jej przez otwor po glosniku.

Jezeli juz mamy wtyk silniczka wyciagniety pozostalo nam puscic od niego przewod do kabiny. Ja i siebie nawiercilem 2 otwort w gniazdach wiązki ktora idzie od drzwi do kabiny. Niestety nie udalo mi sie przeciągnac przewodów po wyjssciu z drzwi w tym gumowym "kondonie" dlatego zaraz po wyjsciue przewodami przez plastikowe gniazda wykolanel dziury w gumie i puscilem je dolem. Następnie zaraz przed kabiną podwazylem tego kondona i przewody puscilem dolem.

Jezeli udalo nam sie pociagnac juz po 2 przewody z drzwi do kabiny (prawe drzwi i lewe drzwi po 2 przewody - kolor1 i kolor2) mogemy przystapic do instajacji modulu.

w tym celu ponownie bierzemy kostke wiązki silniczka, odszukujemy przewod szaro zielony w drzwiach pasazera i szaro zolty w drzwiach kierowcy i przecinamy je.
Teraz wlutowac wczesniej puszczone przewody w miejsce przeciecia.

Zasada jest taka. ze impuls domykania ktory znajduje sie na przewodach szaro-zoltym i szaro zielonym musi przejsc przez modul znajdujacy sie w kabinie.



tak to wyglada.

Jezeli juz wpielismy sie nowymi przewodami do wiazki silniczkot pozostaje podpiac modul.

Modul domykania wpinamy w wiązkę centralki pod schowkiem.

Musimy znalesc 4 przewody: +12V (czerwony GRUBY); +12V (czerwont Cienki), Masa (Brazowy GRUBY), Sygnal sterowania centralnym (Czarno-zółty)

wpinami sie w nie wedlug instrukcji dołączonej do moduli a zworke w module ustawiamy na PLUS.

Podłaczamy modul i skladamy wszystko do kupy.

Czas: 8h

Ale jaka radosc :D

teraz pare porad.
1. Najgorzej jest puscic nowe przewody z drzwi do kabiny, z tym meczylem sie kolo 4 godzin
2 Plastikowe gniazda wiązki laczace drzwi z kabina odkreca sie po wyjeciu czerwonej plomby na gorze (odkrecac w doł)
3 gniazda i gumy wyjmuje sie do wewnatrz (wpychajac do srodka kabiny lub do srodka drzwi)
4 przy montarzu modulu nie trzeba zrywac foli znajdującej sie na drzwiach,

Niestety w ziazku z tym ze jest zima mialem wypozyczony garaz od kolegi z astra-g. Mialem skonczyc to do 13 a zeszlo mi sie do 17... dlatego tez nie mam zdjeć.
Postaram sie jutro cyknac fotke jak poradzilem sobie z puszczeniem przewodow z kabiny do drzwi. Mam nadzieje ze moje wypociny na cos sie przydadza.

I powiem jeszcze raz. Najgorzej jest pociagnac nowe przewody z drzwi do kabiny ! Reszta to banal.

przepraszam za bledy ale jestem po paru... a nawet wiecej jak paru :D

[ Dodano: Nie 01 Lut, 2009 01:11 ]
Aha. Korzystamy ze schematu nr1 poniewaz astra posiada potencjal masy w trakcie spoczynki na przewodach od zamykania.


Ostatnio edytowano 8 grudnia 2009, o 22:11 przez sjR, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2009, o 09:49 
gadalem z elektrykiem który się tym zajmuje i mówił że takie z allegro palą silniki :lol:
pewnie nie chce mu się z tym bawić = dlatego tak powiedzial i raczej zaryzykuje z tym ;)
jakby co do sJr zgłoszę się o pomoc, oke??;)


Ostatnio edytowano 9 grudnia 2009, o 09:50 przez marcinek2508, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2009, o 10:18 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
marcinek2508 napisał(a):
jesli nie mam opcji komfortschliessung to czy dam rade zamontowac domykanie szyb z pilota??
czytalem temat ale sam sie pogubilem juz :(


da się ale masz 2 pilota.w byłej qp miałem taki bajer koszt 100-200zł razem z założeniem.był u mnie 2,5 roku+rok u kolegi LASIU.

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2009, o 10:22 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
ryba1 napisał(a):
da się ale masz 2 pilota.w byłej qp miałem taki bajer koszt 100-200zł razem z założeniem.był u mnie 2,5 roku+rok u kolegi LASIU.


nie prawda. Podlaczasz modul pod seryjna stacyjke. nie trzeba miec drugiego pilota.
pzdr.


Ostatnio edytowano 9 grudnia 2009, o 10:23 przez sjR, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 256 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL