Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 21:39

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat elektryki. Tematy Car Audio, Navi, Video itp. omawiane są w innym dziale.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 stycznia 2009, o 21:56 
Nie wiem do jakiego działu dać ten temat wiec pisze tutaj.
Mam następujący problem.
Świecą mi sie wszystkie kontrolki(tak jak na drugiej pozycji po włożeniu kluczyka do stacyjki) a jak przekręcam na kolejną to zero reakcji. Nie mam pojęcia co to moze być...
Prosze o POMOC :(


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, o 22:01 
jak zero ? rozrusznik niekreci ?? kontrolki przygasają w 3eciej pozycji kluczyka ?? napiecie aku sprawdzales ??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, o 22:05 
Jest ciemno jak wiadomo gdzie wiec tak zostawilem narazie i mam nadzieje ze tutaj sie czegos dowiem:/
Rozrusznik nie kręci tak jakby zupełnie nie reagował.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, o 22:11 
mogla sie stacyjka posypac i wogole nie łączy przy tej dalszej pozycji.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, o 22:14 
Ale najlepsze jest to ze jechałem odwieźć kobiete, wracając zatrzymałem sie po piwo, wracam i tu taki klops:/ Masakra nie wiem juz co robic....

[ Dodano: Wto 20 Sty, 2009 22:15 ]
figlarz napisał(a):
mogla sie stacyjka posypac i wogole nie łączy przy tej dalszej pozycji.


Ale na drugiej pozycji z tego co pamiętam to gasły kontrolki a tu nic:/


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, o 22:23 
1 stopien to chyba zwolnienie blokady kiery , 2ugi to kontrolki , a 3eci to zaplon. jak niereaguje to faktycznie moze stacyjka albo rozrusznik padł. moze elektromagnes niedziala. bylo czuc jakiś swend w czasie jazdy ? poprzednio dobrze odpalil ?? ja bym poczekal az auto ostygnie , albo zlokalizowal rozrusznik i go poglaskal ;-)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, o 22:33 
Nie reaguje wogole...zobaczymy jutro rano...Dzieki panowie za pomoc...jakby co jutro kontytuuje wątek;(


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, o 23:03 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Przenioslem tutaj, bo temat jest powazny, i tutaj lepiej pasuje.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, o 23:08 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lipca 2006, o 08:04
Lokalizacja: Łaziska Górne
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
ja obstawiam elektromagnes na rozruszniku...albo masa na rozruszniku...teraz zima to moze jakiś syf izoluje

_________________
RPM-SERVICE - serwis ogumienia, regeneracja felg, mechanika, autoklima

www.rpm-service.pl
https://www.facebook.com/pages/RPM-SERVICE/680155875351081

ZAPRASZAM :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2009, o 08:55 
Dzisiaj podjedzie znajomy z komputerem...podłączymy i zobaczymy co jest grane...najgorsze jest to ze nawet nie moge nigdzie podjechać zeby sprawdzić tylko prosić sie zeby ktoś łaskawie przyjechał...ehhh ale co zrobić :(

[ Dodano: Sro 21 Sty, 2009 12:19 ]
Więc jest to na 90 % rozrusznik ale zadne kable ani nic z nim związane nie jest poluzowane. Nie znam sie na tym wiec jutro jade na kanał do Energetyki i miejmy nadzieje ze o albo szczotki sie zazębiły i jest to problem tego typu. Jestem załamany hehe :'(

[ Dodano: Sro 21 Sty, 2009 15:01 ]
A więc rozrusznik. Zamykamy temat. Dzieki wszystkim za podpowiedzi. Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2009, o 15:21 
byłem najbliżej :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2009, o 20:26 
Jak maż martwą ciszę i elektromagnes nawet nie dychnie to mogą być faktycznie szczotki bo obwód zasilania (-) elektromagnesu kończy się na szczotkach i jak nie dolegają to jest przerwa w obwodzie i rozrusznik nawet nie klepnie. To raczej jakiś mały problem, może być nawet wytopiony lut na zasilaniu cewki, albo styk zaśniedziały na przewodzie start . Jedyne co mogło się spalić to elektromagnes.Wirnik i stojan rzadko się palą, dostają przebicie ,chyba że ktoś katuje rozrusznik.A sprawdzałeś czy dochodzi napięcie ze stacyjki na cewkę rozrusznika.

Grzesiek :)


Ostatnio edytowano 21 stycznia 2009, o 20:37 przez Grzesiek 79, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2009, o 20:48 
Grzesiek 79 napisał(a):
Jak maż martwą ciszę i elektromagnes nawet nie dychnie to mogą być faktycznie szczotki bo obwód zasilania (-) elektromagnesu kończy się na szczotkach i jak nie dolegają to jest przerwa w obwodzie i rozrusznik nawet nie klepnie. To raczej jakiś mały problem, może być nawet wytopiony lut na zasilaniu cewki, albo styk zaśniedziały na przewodzie start . Jedyne co mogło się spalić to elektromagnes.Wirnik i stojan rzadko się palą, dostają przebicie ,chyba że ktoś katuje rozrusznik.A sprawdzałeś czy dochodzi napięcie ze stacyjki na cewkę rozrusznika.

Grzesiek :)



Tak jak mowilem...samochód był na kanale i stwierdzona przyczyna:::rozrusznik umarł...szczotki tez swoja droge hehe
Troszke klopotliwy problem bo tylko na "pych" odpalał i jechal za mna kuzyn jakby mi zgasł w czasie jazdy wiec nikomu nie życze tego typu usterki. Nie mozna nawet nic z autem samemu zrobić hehe...Ale cóz rzecz martwa wiec nic nie poradzimy. Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2009, o 20:59 
Ale co mu się stało nie da się naprawić ? ,napisz co mu było ?
Kolega widzę bardzo przeżył ten problem ale rozrusznik w aucie to nie jest taki duży kłopot. Jedynie z wyciągnięciem jest nie raz problem! bardzo prosta diagnoza i sama naprawa typowych usterek nie jest skomplikowana. Nawet jak tulejki są wyrobione i wirnik ociera o stojan to bez wyciągania można to sprawdzić Zakładasz amperomierz kleszczowy i kręcisz jak pobór prądu nie mieści się w normie (jest za wysoki) to wiadomo co jest.


Grzesiek :)


Ostatnio edytowano 21 stycznia 2009, o 21:24 przez Grzesiek 79, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL