Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 19:20

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat elektryki. Tematy Car Audio, Navi, Video itp. omawiane są w innym dziale.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2009, o 14:39 
a cos na temat mojego problemu :P

bo nie wiem czy zamawiac maty..


zeby duzo przerabiania niebylo...

mam troche wolnego i bym mogl to zrobic...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2009, o 14:48 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
powinno się dać zamontować oryginalne maty i instalacja powinna być rozprowadzona.tylko maty i przełączniki i powinna działać.najlepiej zrób test.podgrzewany fotel + przełącznik i będziesz wiedział na czym stoisz

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2009, o 15:00 
ale ja nie chce oryginalnych bo sa drogie...

mam inne od Bmw..

tylko ze 2 przewodowe... na grzanie 12v..

pewnie bedzie bez regulacji??

tylko czemu tak dzinie jest prad na tych kostkach...

tak powinno byc?

[ Dodano: Wto 18 Sie, 2009 19:27 ]
tak patrze na te schematy i widze, ze aby podlaczyc nie orginalne maty bedzie chyba trzeba przerabiac instalacje..

za cale sterowanie odpowiada uklad N1 i uklad N2 czyli te szare pudelka pod siedzeniami... dopiero one steruja matami.. przelaczniki wysylaja tak jak by sygnal..


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2009, o 20:42 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
kamo502 napisał(a):
ale ja nie chce oryginalnych bo sa drogie...


no ja miałem na myśli oryginalne maty.

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 sierpnia 2009, o 10:14 
ma moze ktos opis zlacza przy przelaczniku regulacji

juz nie trzeba....

[ Dodano: Sro 19 Sie, 2009 14:51 ]
mamy na forum jakiegos elektronika, ktory wykonal by takie cos???

zastepujac tym samym to szare pudeleczko, ktorego dostac nie mozna...

wtedy maty bez regulacji by ja mialy...

[ Dodano: Sro 19 Sie, 2009 14:51 ]
Obrazek


Ostatnio edytowano 19 sierpnia 2009, o 10:36 przez kamo502, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 sierpnia 2009, o 23:04 
kondzio napisał(a):
dzieki kolego

[ Dodano: Sro 22 Kwi, 2009 16:05 ]
no i rano zobaczylem czy mam blaszki zeby wlozyc bezpiecznik i niestety okazalo sie ze niema :( a wiazke mam :( czy to mozliwe zeby niebylo blaszki na bezpiecznik a kable do przyciskow byly?

Wiązki są uniwersalne (pod wszystko robione) ale w skrzynce bezpieczników nie koniecznie musi być wszytko. Ja mam dokładane grzanie ale dokładał je poprzedni właściciel więc niestety nie wiem czy skrzynka bezpieczników była "przystosowana" czy nie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 sierpnia 2009, o 09:54 
bezpieczniki musza byc...

oisalem o tym wczesniej....

ogrzewanie siedzeni jest wspoldzielone bezpiecznikami

numer 2 razem z wentylatorem dmuchawy
numer 36 razem z gniazdem zapalniczki...


Góra
  
 
PostNapisane: 22 stycznia 2012, o 01:32 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sierpnia 2008, o 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Imię: Tomek
Silnik: Z16XE
Troszkę odkopię temat.
Zauważyłem, że coś kiepsko zaczęlo działać ogrzewanie fotela pasażera. Niby działa, ale chyba za słabo bo na 5 grzeje naprawdę leciutko tak jakby działało na poziomie 1. Z tego co pamiętam jak włączałem po stronie kierowcy (niestety spalił się jeden element grzewczy, a szkoda było mi wywalać kasę na matę to po prostu nie używam ogrzewania od 2 lat) na poziom 3 to po 5 min. było już naprawdę cieplutko. Teraz pytanie poszły maty czy może jakiś układ (kostka) odpowiadająca za regulację grzania. Da się to jakoś sprawdzić domowym sposobem? Być może od tego ciągłego odsuwania fotela coś się rozłączyło, tak miałem w przypadku czujnika poduszki, rozłączył się kabel. Może ktoś miał podobny problem, chciałbym o ile to możliwe zlokalizować usterkę sam za nim oddam auto do elektryka.

Może ja już nie pamiętam jak to powinno grzać i problem nie istnieje :)
Po jakim czasie mata nagrzewa się do odpowiedniej temperatury i czy faktycznie na poziomie 5 pali w tyłek?


Pzdr



Sent from my iPad using Tapatalk

_________________
Moja Asterka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 stycznia 2012, o 18:00 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwietnia 2008, o 10:34
Lokalizacja: Gliwice
Imię: Seba
Silnik: Z20LET
na 5 poziomie jest masakra, nie polecam:) max 3.. po ok 3min robi sie cieple:) jedz do elektryka lepij


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 czerwca 2012, o 08:09 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 października 2008, o 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Artur
Silnik: Y22DTR
koledzy,

czy przełącznik od grzanych pup jest w jakikolwiek sposób rozbieralny?

Jeden mi nagle przestał działać, dochodzi do niego prąd - podświetlenie działa - jednak po włączeniu na 1,2 etc. nie zapala się ta dioda. Podmiana przełączników nie daje skutku, pasażera działa pod kostką od kierowcy, kierowcy włącznik nie działa pod kostką od pasażera. Także to na 100% przełącznik.

Jest w tym ustrojstwie jakiś bezpiecznik?

cheers,
Art

_________________
"top down" non stop ::love


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 stycznia 2013, o 15:28 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
Witam wszystkich, wykorzystam temat...

W mojej bercie ewidentnie jest problem z grzaniem stołków. Z tego co czytałem w tym temacie, przeważnie wystarcza korzystać z 2, lub 3 stopnia grzania i po kilku min jest już wystarczająco ciepło, a o 5 już nawet nie mówię Oo . W moim przypadku wygląda to tak, że muszę włączać od razu na 5 (oba fotele), żeby coś poczuć po dłuższym czasie(ponad 5 min na pewno). Z tego co się domyślam, taki stopień grzania jak u mnie jest na 5 stopniu powinien być na 1, lub maks na 2 stopniu. W praktyce wygląda to tak, że szybciej sam nagrzeje fotel (czy też pasażer) niż czuć grzanie. Innych stopni, niż 5 nawet nie używam. Przełączniki wydaje mi się, że są dobre, bo na każdym stopniu świecą się kontrolki, oraz jest podświetlenie, ale mogę się mylić. I teraz pytanie co jest bardziej prawdopodobne: czy to, że coś się porozłączało w przewodach (musiałby spr elektryk i pomierzyć miernikiem), czy druga opcja (wg mnie bardziej prawdopodobna), że maty są już zużyte po 12 latach i zapewne intensywnym użytkowaniu w Szwajcarii nadają już się tylko do wymiany? Czy może też istnieje jakaś inna przyczyna tej usterki(czy jak to nazwać :) ) . Jeśli to maty to ile kosztują org, bo na allegro niema do astry g? I czy pasują być, może z innych opli, czy też w ogóle z jakiegoś innego auta? Jutro będę w ASO, to przy okazji zapytam o cenę. Aha i czy grzane są także oparcia u nas, bo przy tak słabym grzaniu trudno to wyczuć, ale wydaję mi się, że tak? Generalnie chciałbym to zrobić na następną zimę, gdyż ta już pewnie za jakiś miesiąc się skończy :) . Dodam, że mi na tym tak bardzo nie zależy, tylko na fotelu obok :P , ale jak już robić to dwa.

Czekam na jakieś porady, wskazówki itp.

Sory za natłok słów, ale chciałem zamieścić jak najwięcej info, byście łatwiej mogli rozpoznać przyczyne :)

Z góry dziękuję Panowie :) Pozdro.

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 stycznia 2013, o 15:39 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 grudnia 2007, o 13:51
Lokalizacja: Warszawa - Okęcie
Imię: Tomasz
Silnik: Z22SE
W sumie to najpierw bym podmienił przyciski...i zobaczył czy coś się zmieni ... ( wyrobiony potencjometr ? ) ...potem po kablach idziesz...i obserwujesz a na samym końcu zabrałbym sie za maty...

_________________
kom: 517715008

Maine Garage: http://www.astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=2890


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 stycznia 2013, o 16:40 
Powinieneś przetestować to u kogoś innego i sprawdzić jak działa ogrzewanie. Może masz tylko takie złudzenie, bo kładąc rękę na włączonym fotelu praktycznie nie czuć grzania. Mimo to moje fotele świetnie grzeją i po pięciu minutach mam gorąco w plecy i tyłek i muszę zmniejszać na 2.


Góra
  
 
PostNapisane: 27 stycznia 2013, o 17:19 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
Fakt, rzeczywiście chyba będę musiał ustawić się z kimś z wawy i porównać. Muszę się zgodzić, że ręką nie czuć prawie nic. Nie wiem, może nie jestem zbyt wyczulony na różnice między ciepłem, a zimnem. W każdym razie, na pewno niema żadnego parzenia na piątce, jak to opisuje większość osób, więc cały czas włączam piątke od razu. Natomiast kogo bym nie wiózł na fotelu pasażera to mówią, że dobrze grzeje (dla mnie tak samo jak mój fotel). Trzeba będzie z porównać z inną bertą. Jak narazie porównywałem z octavią i tam rzeczywiście grzeje dobrze, ale wiadomo, inne auto itd. Jak się okaże, że jest słabo zacznę od podmiany przełączników jak napisał maniek.

28.01.13

Byłem dzisiaj w Aso na rudnickiego w wawie i przy okazji zapytałem o maty orientacyjnie.

Gdyby ktoś kiedyś potrzebował :) :
-siedziska ponad 500 zł/szt
-oparcia ponad 200zł/szt

czyli koło 1,5 tyś/kpl ::haha ::haha dzięki wole zostać przy stanie obecnym, lub kupić od innego auta, gdyby okazały się do wymiany...

27.09.13

Siemka, dzisiaj rano pierwszy raz po sezonie letnim włączyłem grzanie stołków, bo było jakieś +3 stopnie C, i co? Miłe zaskoczenie :D , grzeją jak nigdy, narazie spr tylko fotel kierowcy i włączyłem 3 stopień. Po 2-3 min, było już za ciepło i zmniejszyłem na 2, a po chwili w ogóle wyłączyłem :P . Aż dziwne, że samo się naprawiło ::tralala , ale też tak myślę teraz, że od wiosny rozbierałem dobre kilka razy konsolę i może styki się przeczyściły przy podłączaniu/rozłączaniu kostek ::fiu , nie wiem, ale ważne, że zaczęło dobrze działać,tylko oby tak dalej ;) .

_________________
My garage

Obrazek


Ostatnio edytowano 27 września 2013, o 20:50 przez ryba1, łącznie edytowano 1 raz
edytowałem do jednego posta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lutego 2015, o 16:14 
Offline

Dołączył(a): 29 września 2014, o 13:34
Lokalizacja: Śląsk
Imię: Michał
Silnik: Z18XE
hej forumowicze podepnę się do tematu , miał ktoś kiedyś taki problem z podgrzewaniem siedzeń mianowicie siedzenie od pasażera ładnie grzeje a siedzenie od kierowcy tez ładnie grzeje pod warunkiem ze mam wyłączone światła w aucie jak sa włączone to tylko grzeje siedzenie od pasażera wie ktoś co możne być nie tak ?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL