Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 19:13

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat elektryki. Tematy Car Audio, Navi, Video itp. omawiane są w innym dziale.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 1 grudnia 2008, o 16:38 
rozbebeszyłem dzisiaj fotel , poszło całkiem gładko , ale pojawił sie kolejny problem i w zwiazku z tym mam pytanie .


Czy w astrze podgrzewane jest tylko siedzisko czy oparcie również , jak to jest fabrycznie ??.

Niestety w moim mieście nie ma juz ASO , mogłby ktos u siebie zapytać ile kosztuje mata grzewcza do siedzenia do astry G , bo może nie warto kombinować z zamiennikami jeśli oryginalna byłaby w rozsądnej cenie .


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 grudnia 2008, o 16:50 
77Maka77 napisał(a):
Czy w astrze podgrzewane jest tylko siedzisko czy oparcie również , jak to jest fabrycznie ??.

ja mam rowniez oparcie podgrzewane :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 grudnia 2008, o 16:54 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2007, o 00:41
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Adrian
Silnik: inny
walus_1987 napisał(a):
ja mam rowniez oparcie podgrzewane

zgadza się.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 grudnia 2008, o 17:14 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
77Maka77 napisał(a):
rozbebeszyłem dzisiaj fotel , poszło całkiem gładko , ale pojawił sie kolejny problem i w zwiazku z tym mam pytanie .


Czy w astrze podgrzewane jest tylko siedzisko czy oparcie również , jak to jest fabrycznie ??.

Niestety w moim mieście nie ma juz ASO , mogłby ktos u siebie zapytać ile kosztuje mata grzewcza do siedzenia do astry G , bo może nie warto kombinować z zamiennikami jeśli oryginalna byłaby w rozsądnej cenie .


ja niedługo będę miał takie maty na sprzedaż.mam kumpla który robi siedzenia dla opla i ma dostęp mat.czekam az się odezwie

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 grudnia 2008, o 17:31 
walus_1987 napisał(a):
77Maka77 napisał(a):
Czy w astrze podgrzewane jest tylko siedzisko czy oparcie również , jak to jest fabrycznie ??.

ja mam rowniez oparcie podgrzewane :)


W takim razie muszę iść dwie maty na fotel i byc zmostkowane , bo nie widzę możliwości aby w astrze zrobić to jedną matą . kupiłem co prawda większą mate z myślą od podgrzewaniu oparcia ale niestety w astrze tapicerka fotela sklada sie z dwóch części oddzielnych. Upchałem w takim razie tą matę w siedzisko , jest trochę duża bo zachodzi az na rant siedzenia ale z uwagi ze jest to fotel pasażera będzie można dodatkowo grzać ręce łapiąc za rant fotela ;-) .

w sumie to nie problem kupić dwie maty i zainstalować tylko że większość mat z allegro jest na dwa przewody , a żeby działała regulacja siły grzania potrzebne są na 4 ! .

myślę też nad rozcięciem maty bo jest złaczona dwoma cienkimi paseczkami wtedy oba elementy zamontowałbym każdy w swoją część fotela i połączył przewodem odpowiednio zaizolowanym zeby zamknąć obwód . Pomyślę Nad tym ale najpierw podłacze tak jak jest w siedzisku aby sprawdzić czy w ogóle działa . zapodam zaraz kilka fotel .

[ Dodano: Pon 01 Gru, 2008 17:54 ]
Oto relacja z montażu przycisków

Nie kupowałem oryginalnej listwy tylko sam wyciełem dziury w starej .
Na początek dwie , a pozniej pokusiłem sie jeszcze o
srodkowy otwór tam gdzie jest w oryginalne TC .
Obrazek


A tutaj wmontowany przycisk TC oraz czekajace na montaż przyciski podgrzewania foteli z regulacją . Oczywiście wszystkie przyciski nie są od astry a wykorzystane od innych Opli (omega Vectra)

Obrazek

Podłączenie kostek - kostka zielona fotel lewy , nibieska TC , czarna fotel prawy . dla zwiększenia stabilności przyciski od dołu zostały potraktowane klejem silikonowym .

Obrazek


No i efekt końcowy . W realu wygląda to bardzo przyzwoicie . Mam nadzieje że na zdjęciu też dobrze to oddałem.
Obrazek



A tutaj złacze X1 ze schematu z którego to ciągniemy kable , jeśli ich nie mamy we wtyczce pod siedzeniem . Znajduje się tam gdzie nogi kierowcy tzn z lewej strony na przedłuzeniu plastykowego progu ( obok dzwigni do otwierania maski)


Obrazek

Ciąg dalszy nastąpi.


Ostatnio edytowano 1 grudnia 2008, o 18:06 przez 77Maka77, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2008, o 09:49 
ryba1 napisał(a):
ja niedługo będę miał takie maty na sprzedaż.mam kumpla który robi siedzenia dla opla i ma dostęp mat.czekam az się odezwie


Po ile takie maty? ja mam siedzenia kubelkowe sportivy wiec i maty sa inne.

Daj znac jak to cenowo stoi moze komus uda sie zalatwic jeszcze orginalne przelaczniki od regulacji podgrzewania foteli.

I zrobimy pare kompletow mysle ze chetni beda bo idzie zima... a kazdy chce aby w pupcie bylo nam cieplutko :D

I ciekawe ile ten srodkowy panel na przelaczniki przy skrzyni biegow? moze ktos sie orjentuje.
Mozna zadzownic do ASO albo napisac maila.

Ja napisze maila do ASO i zobaczymy co mi odpisza.

Pozdrawiam

[ Dodano: Wto 02 Gru, 2008 10:31 ]
77Maka77 napisał(a):
w sumie to nie problem kupić dwie maty i zainstalować tylko że większość mat z allegro jest na dwa przewody , a żeby działała regulacja siły grzania potrzebne są na 4 ! .


Wymagane sa 4 kable
1 kabel zlacze X36 pin 6 BK - czyli masa czarny
2 kabel zlacze X36 pin 3 BKGN - czarno szary
3 kabel zlacze X36 pin 4 BKRD - czarno czerwony
4 kable zlacze X36 pin 5 BK - czyli ponownie masa czarna

i wiecej kabli nie idzie do siedzenia od ogrzewania.
Ogrzewanie jest sterowane poprzez rezystancje ktora uzyskuje sie na przelaczniku S7 S8

te 4 kable wchodza do jakiegos kontrolera w macie grzewczej.

Ja juz napisalem maila do ASO czekam na odpowiedz.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2008, o 13:26 
tomek24 napisał(a):

Wymagane sa 4 kable
1 kabel zlacze X36 pin 6 BK - czyli masa czarny
2 kabel zlacze X36 pin 3 BKGN - czarno szary
3 kabel zlacze X36 pin 4 BKRD - czarno czerwony
4 kable zlacze X36 pin 5 BK - czyli ponownie masa czarna


OJ chyba trochę nie tak . wynikałoby ze do jednego gniazda podłaczył bys dwie masy .

jeden PIn w złaczu x36 to jest + ze złacza 80 x1 przewód czarny BK z bezpiecznika f 15
drugi masa brązowy .

I drugie gniazdo czarno czerwony BKRD 12v chyba pin 13 x1 poprzez rezystor regulowany w przełaczniku
i BKGR czyli czarno zielony a nie czarno szary chyba z pinu 12 x1 albo z pinu 3 x1 nie mam schematu przed oczami - co daje + 12v w momencie wybrania innej pozycji niz zero na przełaczniku .

Ja chciałem to podpiąc jeszcze inaczej ale podepnę narazie tak jak wyżej . Dostałem dzisiaj ofertę pracy więc musze odłożyć te modyfikacje na sobote niedziele.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2008, o 14:18 
Faktycznie masz racje machnolem sie nie zobaczylem ze pin 6 idzie od plusa z skrzynki bezpiecznikow.

Tutaj zdjecie z opisem jak to rozumiem (co prawda elektrykiem nie jestem)

Obrazek

Cos pominolem?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2008, o 17:25 
Dobrze z tym że wydaje mi się że przewód BKRD czarny z czerownym paskiem będzie dawał
plus 12 v po właczeniu przycisku a rezystencja na plus będzie szła przez BKGN Czarny z zielonym paskiem . czyli troszkę odwrotnie - ale ja też jestem takim domorosłym elektrykiem , tak mi wyszło gdy mierzyłem miernikiem. Jesli ktoś chciałby bez regulacji to można pociagnąc tylko BKRD czarny z czerownym paskiem i masę , wtedy będzie podawać 12 v po właczeniu przycisku na matę . oczywiście mowa tutaj cały czas o fotelu kierowcy .

w fotelu pasazera to samo tylko inne kolory BKRD = BKYE a BKGN= BKBU


Ostatnio edytowano 2 grudnia 2008, o 17:26 przez 77Maka77, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2008, o 17:31 
dostalem maile od ASO

Cena za mate kolo 170 zl za sztuke
plastki konsoli srodkowej czarny 14-15 zl kolor szary (kolor aluminiowy) 47 zl
przyciski 110 zl sztuka.

Co do maty to bede weidzial dokladnie dla mojego siedzenia bo mam kubelki w swojej Sportive.

[ Dodano: Wto 02 Gru, 2008 17:38 ]
ja raczej nie znajde tanie przelacznikow foteli i taniej nie kupie jak za 110 zl sztuka

Nawet dostepu do watku w dziale Kupie niema: Kupię przyciski podgrzewanych foteli Astra II

a przeszly przeciski kolo mnie za 70 zl na allegro :(

Maty moze ktos bedzie mial do sprzedania ale kolo 170 zl w aso za sztuke to troche zadrogo pozatym ja niemam znizek.

Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2008, o 17:49 
tomek24 napisał(a):
dostalem maile od ASO

Cena za mate kolo 170 zl za sztuke
plastki konsoli srodkowej czarny 14-15 zl kolor szary (kolor aluminiowy) 47 zl
przyciski 110 zl sztuka.

Co do maty to bede weidzial dokladnie dla mojego siedzenia bo mam kubelki w swojej Sportive.

[ Dodano: Wto 02 Gru, 2008 17:38 ]
ja raczej nie znajde tanie przelacznikow foteli i taniej nie kupie jak za 110 zl sztuka

Nawet dostepu do watku w dziale Kupie niema: Kupię przyciski podgrzewanych foteli Astra II

a przeszly przeciski kolo mnie za 70 zl na allegro :(

Maty moze ktos bedzie mial do sprzedania ale kolo 170 zl w aso za sztuke to troche zadrogo pozatym ja niemam znizek.

Pozdrawiam


A nie podobają ci sie takie przełaczniki jak mam ja ?? wyniosły mnie ok 100 zł dziury sam wyciełem chociaz ten koszt akurat jest nie wielki.

Maty w Aso są zdecydowanie za drogie . Napisałem do gościa ktory mi sprzedawał matę czy ma mniejsze 4 przewodowe . Ewentualnie sprobuje tą moją rozdzielić na dwie częsci i zmostkować kablem w osłonie termicznej ale nie wiem czy to najlepszy pomysł. Narazie wpakowałem za duzą matę w siedzisko.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2008, o 18:11 
poszukam jeszcze na ebayu

[ Dodano: Sro 03 Gru, 2008 09:58 ]
Dzisiaj dostalem info z ASO ze za 164 zl jest jedna mata ale :bad:
na fotel wchodza 2 sztuki czyli po 164 zl x2 (siedzisko i oparcie) x2 fotele

To nie dla mnie zadroga zabawa =; chyba ze kolega ryba1 zalatwi cos taniej od tego znajomego.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 16:22 
witam

ja również jestem w trakcie montowania podgrzewania foteli, zakupiłem komplet skóry i przyciski, podłączyłem i.....nic :(

czy ktoś może wie czy trzeaba podłączyć jeszcze jakiś dodatkowy bezpiecznik czy coś innego ? może trzeba kasować błędy na komputerze? nie mam już pomysłów

będę wdzięczny za informacje :)

pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 16:50 
a czy te skory maja maty w srodku?? podlaczyles kable pod fotelem??

zrob ich zdjecie kabli pod fotelem to pomozemy.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 18:35 
wszystkie kabelki są podlączone, co do tego czy mają maty to nie wiem na 100%, sądziłem że wszystkie skóry mają :(

zaraz zrobię fotki

[ Dodano: Sro 03 Gru, 2008 19:35 ]
C:\Documents and Settings\Emilka\Pulpit\hhh

[ Dodano: Sro 03 Gru, 2008 19:38 ]
mam problem z wklejeniem fotki :) jak to zrobić ?

[ Dodano: Sro 03 Gru, 2008 20:01 ]
Obrazek

[ Dodano: Sro 03 Gru, 2008 20:03 ]
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 6501e.html

[ Dodano: Sro 03 Gru, 2008 20:05 ]
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... bf182a.htm

[ Dodano: Sro 03 Gru, 2008 20:07 ]
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/279 ... 365ab.html

[ Dodano: Sro 03 Gru, 2008 20:12 ]
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... f182a.html

[ Dodano: Sro 03 Gru, 2008 20:13 ]
mam nadzieję że da się te zdjęcia zobaczyć :)

wybaczcie mi ew. błędy, dopiero się uczę


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL