Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 29 marca 2024, o 10:12

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat elektryki. Tematy Car Audio, Navi, Video itp. omawiane są w innym dziale.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 lipca 2008, o 19:11 
Witam
Nie działa mi regulacja wysokosci swiatel... fakt faktem z jednej strony kostka byla rozłaczona. Jedyne co pasowało do gniazda, była wtyczka z napisem AMP 827578... Nie wiem czy dobrtze wetknąłem, ale dalej nie działa. Elektryk ze mnie żaden, mechanik podobnie... ale w tej chwili jestem swiezo po kupnie wymarzonej Bertonki i kasy nie ma w tym miesiacu na wypad do jakiegokolwiek mechanika. Generalnie instalacja może byc przerobiona przez poprzedniego własciciela (Darek, jesli ejszcze tu zaglądasz to będę wdzięczny zapomoc;) ). Są założone xenony. (przerobione chyba na dodatek jakoś). Leżą jakies wolne wtyczki (zdjęcie nr 1 i 2)... bladego pojęcia nie mam do czego. jest tez zastanawiające mnie miejsce do wetknięcia czegoś pod regulacją reczną wysokości lampy (pod tą zębatką co widać)--> zdjęcie nr 3. zrobnilem tez zdjecie (4) jakichś bezpieczników chyba.. czy coś:P

1 [img][img]http://images27.fotosik.pl/250/f191e87f29146e56.jpg[/img][/img]
2 [img][img]http://images32.fotosik.pl/317/668a886f7aba0018.jpg[/img][/img]
3 [img][img]http://images25.fotosik.pl/250/852f00eb76984280.jpg[/img][/img]
4 [img][img]http://images33.fotosik.pl/325/e78ae8087e7f13fc.jpg[/img][/img]

aha, na zdjęciu nr3 widac po części od tyłu bebechy lampy.
Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, co moge zrobić, żeby uruchomić regulacje wyskości świecenia lampek;) Tylko proszę, weźcie pod uwagę to, że studiuje na akademii medycznej i najtrudniejsze fachowe słowo na temat samochodów jakie znam to amortyzator... :oops:
ps. ale szybko się uczę :P [/code]


Ostatnio edytowano 19 lipca 2008, o 19:15 przez winczako, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2008, o 11:24 
Niezle namieszane w tej instalacji. Wtyczka na 1 zdjęciu wygląda na oryginalną wtyczkę do fabrycznych xenonów (chętnie odkupię 2 sztuki bo tobie nie potrzebne :D ) Wtyczka na zdjęciu 2 raczej nie jest od lamp ale mogę się mylić. Gniazdo pod niebieską zębatką to właśnie gniazdo do podłączenia xenonów. Powinna być w nim ta wtyczka ze zdjęcia 1. Wygląda na to że masz oryginalne xenony jednak przerobione na jakiś chiński badziew. Kabel do silnika regulacji jest podłączony ale niekoniecznie musi działać. Powinno być go słychać. Jeśli słychać a nie pochyla strumienia światła, to może być rozłączone połączenie-regulator-odbłyśnik, czy jak to tam się zwie. Ale przy tych przeróbkach wszystko możliwe.


Ostatnio edytowano 21 lipca 2008, o 11:47 przez cezzar, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2008, o 11:28 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
regulacja dzialala wczesniej ? czy od kupna nie dziala ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2008, o 12:08 
Samochod kupilem w zeszla srode i od poczatku nie dzialala regulacja - Darek1 mówil ze kostki mogą być porozłączane - faktycznie tak było- podpiąłem je, ale cisza- silniczków nie słychać. Więc być może jakiś bezpiecznik jest walniety/ wyjety? komputer nie wyswieetla zadnych blędów...
a ta wtyczka ze zdjecia nr2 to moze do swiatel postojowych? bo sie okazuje ze żaróweczek w ich miejscu nie ma .. są puste dziury w miejscu gdzei powinny byc postojowe.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2008, o 12:49 
winczako napisał(a):
postojowych? bo sie okazuje ze żaróweczek w ich miejscu nie ma .. są puste dziury w miejscu gdzei powinny byc postojowe.

Być może. Musiałby ktoś rzucić okiem w swoim aucie jak to powinno być. Ja z biura mam daleko do samochodu :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2008, o 16:48 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
masz instalacje HELLI ktora byla w komplecie z moimi xenonami poniewaz darek poczatkowo mial je u siebie ale lampy mi sprzedal bez instalacji.
tak wiec lampy masz troche przerobione pod instalacje z lamp ktore mam ja

srob tak:
sprawdz gdzie jest podlaczony silniczek od lamp.
i napisz czy masz samopoziomowanie
wtyczka na 2 zdjeciu to wtyczka od postojowek
napisz do mnie na gg to posataram sie Ci pomoc
pzdr.

[ Dodano: Pon 21 Lip, 2008 18:01 ]
wtyczke z 1 mozesz spokojnie odpiac bo nie musi byc ona podpieta


Ostatnio edytowano 21 lipca 2008, o 16:52 przez sjR, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2008, o 21:47 
Chyba bez sensu żebym tworzył nowy temat..

Czy mogłby mi któryś z szanownych Kolegów, którzy mają samopoziomowanie ksenonow, powiedziec jak to u nich wygląda? Czy lampy wykonują jakiś ruch i w jakim momencie? Jak to sprawdzić.
dzięki


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sierpnia 2008, o 07:16 
winczako napisał(a):

Jak to sprawdzić.



Podnieś przód na lewarku przy włączonych światłach i zapłonie pewnie też.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sierpnia 2008, o 10:00 
winczako napisał(a):
Czy mogłby mi któryś z szanownych Kolegów, którzy mają samopoziomowanie ksenonow, powiedziec jak to u nich wygląda? Czy lampy wykonują jakiś ruch i w jakim momencie? Jak to sprawdzić.
dzięki

Ja na przykład mam takie coś, że jak odpalam samochód to włącza się kontrolka (chyba z symbolem reflektora i strzałek - nie pamiętam dokładnie). Po sekundzie czy dwóch gaśnie. Podejrzewam że to właśnie samopoziomowanie. Nie sprawdzałem jeszcze czy rzeczywiście światła się poziomują, ale nigdy nikt nigdy mi jeszcze nie migał z naprzeciwka i zakres świecenia też jest O.K.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sierpnia 2008, o 15:31 
kontrolki zadnej nie mam. kurde... dzis "podobno szef wszystkich szefów" w okolicy jesli chodzi o lampy zobaczyl ten balagan w lampach i załamał ręce... nie da sie tego rozgryzc w chwile. Wiec niestety bertonka chcąc nie chcąc musi mnie na pare dni opuscic... oby tylko rachunek nie byl zbyt wysoki.... :|


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2008, o 16:23 
Winczako, sorki ze zadam to pytanie, ale czy ty jestes na 100% pewny ze masz swiatla samopoziomujace?

Wiesz... niektorzy z Astrami HB 3-dzwiowymi, mysla ze maja Coupe. ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2008, o 22:29 
Darek- poprzedni własciciel(zresszta chlopak z forum) upiera sie ze tak. poza tym jest jakas dosc duza czarna puszka hella zaczepiona w... komorze silnika;/ No i do silniczkow starujacych ida inne kable niz te od regulacji recznej- ktore sobie wisza swobodnie.. (wczoraj wypatrzył tą puszkę gosc w serwisie, tam powinno byc tez samopoziomowanie). - Ale to by oznaczało ze swiatła nie sa jednak oryginalne...?? idac dalej, jeśli ktos mi puscil niezla scieme i zmusi mnie to do poniesienia sporych wydatkow to ...#$%^&*(


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2008, o 10:00 
a masz regulacje wysokosci swiatel w aucie, czy po prostu jest tam zaslepka?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2008, o 14:13 
jest pokretelko od regulacji....


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2008, o 14:20 
winczako napisał(a):
jest pokretelko od regulacji....

wiec ja obstawiam, ze nie jest to fabryczna instalacja

"wzorcowa" QP, czerwona z niemieckiego forum, mam ksenony z poziomowaniem fabrycznym no i nie ma pokretla. z reszta na chlopski rozum po co...


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL