Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 20:41

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat elektryki. Tematy Car Audio, Navi, Video itp. omawiane są w innym dziale.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 maja 2016, o 17:11 
Mam problem z swoja Astra Coupe. A mianowicie zaczęła mi wariować prawa szyba. Po ostatnich opadach deszczach opuściła się podczas jazdy te 2 cm jak przy otwieraniu drzwi i koniec. Żeby całkiem się zamknęła musiałem odłączyć akumulator i ponownie zaprogramować szyby. Gdy już to zrobiłem to szyba się zaczęła nie opuszczać przy otwieraniu drzwi. A wiec żeby zamknąć drzwi musiałem opuścić szybę przyciskiem te 2 cm, zamknąć drzwi i wtedy podnieść z powrotem. Programowałem 10 razy i za każdym razem nic. Programować potrafię bo już nie raz to robilem i zawsze było ok. Na dodatek szyba przestała się podnosić do góry za pomocą przycisku. Mogłem opuścić ją tylko na dół, a żeby podnieść to odłączałem akumulator i po ponownym podłączeniu szyba automatycznie się zamykała. Rozebrałem cały boczek, wyjąłem ta centralkę elektryczna z silnika podnoszenia szyby. Kiedyś ktoś coś kombinował, bo jest wlutowany nowy przekaźnik zamiast oryginalnego. Była trochę mokra więc wysuszyłem i założyłem z powrotem. O dziwo pomogło na pół dnia. Szyba normalnie podnosiła się i opuszczała za pomocą klawisza. Z tego co wyczytałem za automatyczne opuszczanie się przy otwieraniu drzwi jest odpowiedzialny zamek. Więc wyjąłem go, rozebrałem ale nic nie widać, żeby było coś uszkodzone. Gdy wszystko złożyłem do stanu pierwotnego, znowu przestało działać podnoszenie szyby z klawisza.
Ma ktoś jakiś pomysł co się dzieje ? Czy wymieniać podnośnik i zamek? Ja już nie mam pomysłu od czego to się dzieje i gdzie szukać przyczyny.


Góra
  
 
PostNapisane: 23 maja 2016, o 11:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 marca 2014, o 15:52
Lokalizacja: Gdynia
Silnik: Z22SE
Za opuszczanie od uszczelki odpowiada microstyk w module zamka , z opuszczaniem o 2 cm touche walczyłem , okazało się że uszkodziło się fabryczne łącznie wiązek mniej więcej w okolicy otworu głośnikowego.
Było podobnie że czasem działało czasem nie, jak drzwi był otwarte to szyba potrafiła sama sie podnieść i opuścić o te 2cm potem padło na dobre.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 maja 2016, o 21:03 
No i mnie szyba po otwarciu drzwi idzie jeszcze z 1-2 cm do góry. Muszę opuścić swoim klawiszem, zamknać drzwi i podnieść szybę. Dziś rano np szyba była opuszczona o te 2 cm mimo iż od piatku nie używałem samochodu. Więc nie wiem czy trzepać instalację czy zamek szukać nowy.


Góra
  
 
PostNapisane: 23 maja 2016, o 21:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 marca 2014, o 15:52
Lokalizacja: Gdynia
Silnik: Z22SE
w twoim przypadku może być zupełnie inaczej.... zarówno moduł zamka jak i moduł elektryki w silniku też może ponosić wine, nie wiem skąd jesteś ale mam jak coś obie rzeczy na podmiankę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2016, o 19:50 
Mieszkam 20 km od Ciebie czyli z Gdańska. Po Bożym Ciele będę dalej z tym walczył więc chętnie pożyczę na dzień te 2 rzeczy i podmienię na próbę zamiast sciągać z allegro ;)


Góra
  
 
PostNapisane: 24 maja 2016, o 20:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 marca 2014, o 15:52
Lokalizacja: Gdynia
Silnik: Z22SE
ok


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL