Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 marca 2024, o 10:27

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat elektryki. Tematy Car Audio, Navi, Video itp. omawiane są w innym dziale.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 lipca 2015, o 21:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 marca 2014, o 15:52
Lokalizacja: Gdynia
Silnik: Z22SE
jeśli chodzi o domykanie szyb to za to jest odpowiedzialna elektronika w silniczku ten moduł zwany komfortem to bardziej sterownik.
Jak wiadomo bez elementu wykonawczego może mieć pierdzyliat funkcji ale i tak na nic to jak nie ma czym pokierować :)

Ale temat jest o tym co odpowiada za uchylanie szyby o 2cm i moim zdaniem jest o moduł zamka (są inne do coupe).
Mialem go wyjętego ale nie mogłem otworzyć teraz doczytałem ze trzeba rozwiercić 1 nit żeby to zrobić i obejrzeć w środku.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lipca 2015, o 21:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 marca 2015, o 20:55
Lokalizacja: Szczecin
Imię: Marcin
Silnik: inny
Jesli centralka zamka jest dla ciebie modulem komfortu to nie mam juz pytan.
95% ludzi pisze ze centalka jest modulem komfortu. A nie jest to zgodne z prawda.

przyklad:
bertone 2000 rok nie ma domykania szyb, bertone 2001 ma domykanie szyb. centralka taka sama z tym samym numerem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lipca 2015, o 21:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lipca 2014, o 23:28
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Sebastian
Silnik: Z22SE
Coś tu się nie zgadza ale nie będę się wdawał w dyskusję bo nie mam 100 % potwierdzenia.
Być może mają jeden numer ale te oznaczenia są tam różne CL, CK itp
Ja wiem tylko tyle że tam miałem na instrukcji z allegro.
Nic pozatym :-)
Wysłano z mojego WC przy użyciu gołebią pocztowego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lipca 2015, o 08:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 marca 2014, o 15:52
Lokalizacja: Gdynia
Silnik: Z22SE
sanon napisał(a):
Jesli centralka zamka jest dla ciebie modulem komfortu to nie mam juz pytan.
95% ludzi pisze ze centalka jest modulem komfortu. A nie jest to zgodne z prawda.

przyklad:
bertone 2000 rok nie ma domykania szyb, bertone 2001 ma domykanie szyb. centralka taka sama z tym samym numerem.


do kogo ty piszesz?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lipca 2015, o 08:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lipca 2014, o 23:28
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Sebastian
Silnik: Z22SE
Do mnie zapewne :-)

Wysłano z mojego WC przy użyciu gołebią pocztowego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lipca 2015, o 19:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 marca 2014, o 15:52
Lokalizacja: Gdynia
Silnik: Z22SE
Co mogę potwierdzić to podmianka elektroniki silniczka spowodowała że teraz szyba jedzie po przytrzymaniu w górę i w dół z automatycznie.
Na kości starej jest v1.3 a na nowszej v2.2.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lipca 2015, o 23:51 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 października 2009, o 08:23
Silnik: inny
qp_seba_qp napisał(a):
Moduł komfortu za to odpowiada o ile pamiętam z astra-g

w astrze g moduł komfortu nie istnieję jak słusznie zauważył kolega sanon jest to sterownik CZ
natomiast ludzie tak nazwali sterowni CZ, jako moduł komfortu co tak naprawdę jest błędnym określeniem... i stąd nieporozumienia

qp_seba_qp napisał(a):
Ale coś się mi tu nie zgadza bo wiem że tam jest centralka zamka ale już jak podpinalem zakupione domykanie szyb z pilota to na instrukcji było aby wpiąć się w moduł komfortu który był na foto pokazany tam

w astrach było tak że po przekręceniu i przytrzymaniu kluczyka szyby się potrafiły domknąć :) moduł został skonstruowany w ten sposób aby po podaniu sygnału kondensator dał odpowiednią ilość prądu potrzebną do zamknięcia wszystkich szyb, dlatego wpinałeś to w sterownik CZ (a nie w moduł komfortu)

sanon napisał(a):
Za uchylanie sie szyby odpowiada uklad sterujacy w silniku! Mala wkladka 6 pinowa przykrecona na dwa torxy (chyba T15)
Nie zadne komforty!

niestety tu się kolega troszkę myli :)
za uchylanie i domykanie szyb o 2 cm odpowiada sam zamek który jest w drzwiach jak trzaśniesz drzwiami i drzwi złapią za ten rygiel na słupku to szyba się domyka :)
w samym tym zamku jest specjalna krańcówka ;) żadna inna astra g nie ma takiego zamka w drzwiach jak bertone ze względu właśnie na te szyby

ta wkładka o której piszesz to elektronika sterująca silnika występująca w dwuch wersjach :)
wer 1 bez możliwości domykania roczniki 2000
wer 2 wersja poprawiona z domykaniem wersje 2001

po zmianie tych wkładek na nowsze szyby zaczną ładnie jeździć ;) i można zakładać moduły bo bez nowszych wkładek moduły nie będą działać
tak jak to napisał kolega Tytan

qp_seba_qp napisał(a):
Być może mają jeden numer ale te oznaczenia są tam różne CL, CK itp

oznaczenia są różne bo i wersje są różne :) jedna astra ma fabryczny alarm a druga nie :) jedna będzie miała 4 szyby a inna 2 :P dlatego te oznaczenia są różne
ale ogólnie jak weźmiesz z jakiejś bogatej wersji która ma wszystko a ty masz Mniej to nic się nie stanie ;)
różnica może być wtedy kiedy weźmiesz centralkę z ubogiej wersji do bogatej bo może być tak że niektórych funkcji nie będzie obsługiwać

trzeba też pamiętać że zmiana CZ wiąże się z programowaniem starego kluczyka do nowej centralki, ale to nie jest trudne... ewentualnie kupić centralkę z pilotami

ogólnie to wszystko kiedyś opisywałem co i jak więc to powinno być gdzieś na forum...
a co do astry g pl to informację z tamtego forum trzeba brać przez pół ponieważ jest tam za duży bałagan i każdy pisze co chcę i o czym chcę...

_________________
drugstoreviewer.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lipca 2015, o 10:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 marca 2014, o 15:52
Lokalizacja: Gdynia
Silnik: Z22SE
I to jest pełne wyjaśnienie :) zatem tak jak przypuszczałem muszę rozebrać moduł zamka , rozwiercić nit i zajrzeć do środka co tam się stało (oby tylko czyszczenie).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lipca 2015, o 10:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 marca 2015, o 12:06
Imię: Igor
Silnik: inny
bertoneqp napisał(a):
sanon napisał(a):
Za uchylanie sie szyby odpowiada uklad sterujacy w silniku! Mala wkladka 6 pinowa przykrecona na dwa torxy (chyba T15)
Nie zadne komforty!

niestety tu się kolega troszkę myli :)
za uchylanie i domykanie szyb o 2 cm odpowiada sam zamek który jest w drzwiach jak trzaśniesz drzwiami i drzwi złapią za ten rygiel na słupku to szyba się domyka :)
w samym tym zamku jest specjalna krańcówka ;) żadna inna astra g nie ma takiego zamka w drzwiach jak bertone ze względu właśnie na te szyby

ta wkładka o której piszesz to elektronika sterująca silnika występująca w dwuch wersjach :)
wer 1 bez możliwości domykania roczniki 2000
wer 2 wersja poprawiona z domykaniem wersje 2001

po zmianie tych wkładek na nowsze szyby zaczną ładnie jeździć ;) i można zakładać moduły bo bez nowszych wkładek moduły nie będą działać
tak jak to napisał kolega Tytan


Czyli u mnie na brak automatycznego podnoszenia szyb do końca po przytrzymaniu przycisku powinna pomóc wymiana tej wkładki? Oczywiście programowanie poprzez przytrzymanie przycisku przez kilka sekund po podniesieniu nie pomaga, a o innej metodzie programowania nie słyszałem.
W którym miejscu ona się znajduje?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lipca 2015, o 12:46 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 października 2009, o 08:23
Silnik: inny
zielony001 napisał(a):
Czyli u mnie na brak automatycznego podnoszenia szyb do końca po przytrzymaniu przycisku powinna pomóc wymiana tej wkładki?

tak to pomoże :) ja to robiłem u siebie

co do metody programowania to jest taka sama... jeśli szyba Ci idzie w dół sama to jest ok ;) wymień wkładkę a pójdzie również do góry ;) potem zakładasz moduł i możesz mieć domykanie z pilota itp...

Cytuj:
W którym miejscu ona się znajduje?

musisz ściągnąć tapicerkę i poruszać szybą tak abyś widział silnik i od dołu silnika są 2 śruby torx odkręcasz je i wychodzi cała wkładka

wygląda to tak
Obrazek

silnika nie trzeba wyjmować.... wszystko zrobisz na aucie jeśli będziesz miał nowe wkładki


do końca nie jestem przekonany czy nie podpasowały by wkładki z astry HB z tylnych drzwi ;D bo z tego co kiedyś widziałem wkładki są takie same ;) a HB od 98r miała wkładki już z tą opcją ;) jeśli ktoś ma możliwość tego sprawdzenia to by było fajnie i na pewno było by lepiej dostępne jak by się okazało że zadziała ;)

_________________
drugstoreviewer.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lipca 2015, o 13:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 marca 2015, o 12:06
Imię: Igor
Silnik: inny
Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź! ;)

Właśnie przejrzałem temat, w którym to opisujesz:

"jedyne co w starszych modelach działa to samoczynne opuszczenie szyby w dół bez konieczności trzymania przycisku, gdy chcemy zamknąć szybę to niestety musimy już trzymać przycisk do samego końca ::wstyd "

Czyli wychodzi na to, że nic mi się nie zepsuło, tylko tak ma być.. Mój kuzyn ma HB z 98r. i szyby podnoszą mu się automatycznie... Nie rozumiem logiki producenta ::sciana


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lipca 2015, o 14:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 marca 2014, o 15:52
Lokalizacja: Gdynia
Silnik: Z22SE
Jeśli potrzebne jakieś fotki to do weekendu mam rozdłubane drzwi i starą i nową elektronikę na wierzchu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lipca 2015, o 14:17 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 października 2009, o 08:23
Silnik: inny
zielony001 napisał(a):
Czyli wychodzi na to, że nic mi się nie zepsuło, tylko tak ma być..

dokładnie tak :)

zielony001 napisał(a):
Mój kuzyn ma HB z 98r. i szyby podnoszą mu się automatycznie... Nie rozumiem logiki producenta ::sciana

zwykłe astry nie mają szyb bez ramek :) i tu cały problem ;)
podejrzewam że początkowo to odpuścili a potem poprawili ;) być może nie wiedzieli jak to rozkminić w bertone ;D

_________________
drugstoreviewer.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lipca 2015, o 13:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 marca 2014, o 15:52
Lokalizacja: Gdynia
Silnik: Z22SE
zamek podmieniony i dalej bez zmiań

Jak ściąga się ta wtyczkę od słupka do drzwi (słonika)?

dodane: 28 lipca 2015, o 13:24

Instalacja od modułu "komfortu" przez drzwi do zamka sprawdzona , zamek podmieniony, moduł "komfortu" też. Szyba nadal nie opuszcza się

Ma ktoś jakieś pomysły jeszcze?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lipca 2015, o 15:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 marca 2015, o 20:55
Lokalizacja: Szczecin
Imię: Marcin
Silnik: inny
A krancowka na 100% sprawna?
Wyjmij i sprawdz.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL