Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 19:39

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat elektryki. Tematy Car Audio, Navi, Video itp. omawiane są w innym dziale.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 września 2014, o 19:24 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
Miał ktoś może "przyjemność" wymieniać koło alternatora w Z22SE (bądź innym, w którym jest taki sam alternator)?

Tu się pojawia zagadka, bo nigdzie nie mogę znaleźć do kupienia koła pasowego (także allegro) i następna sprawa, czy były dwie wersje tego alternatora, bo patrząc po używkach na allegro, na jednych widać "puste" koło pasowe, a na innych '"pełne", czyli pewnie tzw. sprzęgiełko jednokierunkowe, ja mam u siebie zwykłe, bez sprzęgiełka. Czy można je stosować zamiennie? Np. w katalogu ic występuje tylko jako sprzęgło jednokierunkowe za prawie tysiaka :D , a zwykła rolka pewnie by kosztowała kilka dych, ale nigdzie nie ma :/ .

Tu zwykłe kółko:

Obrazek

A tu ze sprzęgiełkiem:

Obrazek

Muszę wymienić, bo mam zużytą bieżnie na kółku (gó...ane kółka aluminiowe ::klnie ) , zęby, czy jak to nazwać nie mają już kształtu ostrego, jak na pozostałych kołach, tylko dość mocno przytępiony przypominający trapez w przekroju, przez co pasek za głęboko wchodzi i po roku jest nierówno ściachany i poszarpany, oraz wydaje dziwne dźwięki. Kółko jest ciche nie szumi, problem tylko ze zużyciem bieżni.

Jak nigdzie nie będzie dostępne, trzeba będzie kupić używkę alternator z cichym, niewytartym kółkiem i przerzucić, chyba, że można dobrać jakoś po wymiarach?

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 września 2014, o 19:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sierpnia 2011, o 08:02
Lokalizacja: Ciechanów
Imię: Bartek
Silnik: Z18XE
jak nic nie znajdziesz to bede w piatek przejezdzal przez lomianki i mam taki alternator, dam Ci po cenie złomu :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 września 2014, o 21:04 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
Podjadę jeszcze do Bendiksa w Łomiankach, jak tam nie będą mieli, to już chyba nigdzie :P , ale i tak od Ciebie mogę wziąć w razie co ;) , dogadamy się, reszta pw :) .

A wie ktoś może, czy można stosować wymiennie te kółka?

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 września 2014, o 16:38 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
Na to ze sprzegielkiem zawsze mozesz wymienic. TO tylko poprwi prace i zużycie paska i kola pasowego na wale. W gruga strone to nie zawsze mozna wymieniac bo napinacz dostaje wtedy po tylku i czasami nawet potrafi pęknąć. Skoro mialeś zwykle kolo to znaczy ze takie mozesz miec dalej. Przy duzych mocnych altkach raczje zaklada sie te ze sprzegielkiem bo maja duze ciezkie wirniki a co za tym idzie maja duza bezwladnosc jak sie wprawi w ruch obrotowy.

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 września 2014, o 21:09 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
Dzięki wesol za pomoc, wezmę od Bartka altka i zobaczę jaki tam jest rodzaj kółka i w jakim stanie, być może jest akurat ze sprzęgiełkiem i w dobrym stanie, to nawet lepiej jak piszesz, ale jeśli będę musiał nowe założyć, to raczej zwykłe, takie jak mam, jeśli gdzieś znajdę, bo za sprzęgiełko są chore ceny ::sciana . Mam tylko nadzieję, że zwykłe jest u mnie od nowości, bo jeśli ktoś kiedyś wymienił ze sprzęgiełka na zwykłe, to mogą być problemy, ale to już by się raczej pojawiły, bo trochę km już zrobiłem, a z kołami pasowymi na wale korbowym i na sprężarce jest wszystko ok, jedynie padła rolka napinacza rok temu, ale miała prawo po takim przebiegu, no i teraz świeży pasek zjada, ale to już przez kółko pasowe altka.

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 września 2014, o 09:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 marca 2014, o 15:52
Lokalizacja: Gdynia
Silnik: Z22SE
Ja właśnie wczoraj wydłubałem alternator od siebie bo coś mi tam szumiało.
Rolka ma mocno wytarte rowki no i łożyska tez już tak sobie.

Rolka ze sprzegielkiem INA około 170-180zł chinczyk okolo 110zl
W/g znajomego co robi altki nie ma sensu zmieniać na ta ze sprzęgłem w benzynie

Także w tygodniu będę wiedział jakie najlepsze rozwiązanie i za ile


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 września 2014, o 10:28 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
Gdzie znalazłeś INA w tej cenie ze sprzęgiełkiem? Kup od razu pasek, bo jeśli też masz wytarte kółko, to na pewno go nadszarpało. Mam altka od Bartka, kółko zwykłe jak moje z głębokimi rowkami i ciche, jutro będę wymieniał, zobaczę jak podczas pracy i co najważniejsze nie jest alu, jak moje, bo lekko skorodowane powierzchownie :) , ale przejechałem szczoteczką i jest jak nowe :P , więc powinno długo pożyć, bo raczej się nie wytrze jak alu, chyba, że łożysko zacznie szumieć.

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 września 2014, o 13:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 marca 2014, o 15:52
Lokalizacja: Gdynia
Silnik: Z22SE
Będę wszystko wiedział we wtorek, pasek zmieniłem z 2 miesiące temu i rolkę od napinacza, myślałem że szum był od tego zajechanego paska i rolki wytartej a tu jednak altek dokładał 3 grosze


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 września 2014, o 21:22 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
U mnie problem rozwiązany > viewtopic.php?f=27&t=13329&p=209092#p209092

Dodam, że kółko nie ma łożyska, jak wcześniej błędnie pisałem :P . Czyli jak napisałeś, że łożyska już takie sobie, to muszą szumieć w środku altka.

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 października 2014, o 08:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 marca 2014, o 15:52
Lokalizacja: Gdynia
Silnik: Z22SE
Moje kółeczko ma przyjść dziś dopiero, altek już ma wymienione łożyska bo one tez były na wymarciu. Także czeka tylko na montaż nowej roleczki, diody szczoteczki był w super stanie

dodane: 2 października 2014, o 08:41

Alternator zrobiony roleczka stalowa za 70zł, nowe łożyska, całość wyczyszczona i polakierowana
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL