Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 23 kwietnia 2024, o 11:20

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat elektryki. Tematy Car Audio, Navi, Video itp. omawiane są w innym dziale.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 grudnia 2005, o 14:40 
Witam
Mam problem od niedawna co 2 3 dni gubi mi się kod kluczyka i nie moge otworzyć Qp z pilota <Musze wchodzić przez bagażnik bo usnołem wkładkę kluczyka z drzwi :D >
Po tym jak mi się uda wejść standardowo jak w instrukcji przekręcam kluczyk i naciskam zamkniecie lub otwarcie i wszystko jest ok na dwa trzy dni. Dodam ze to napewno nie jest wina bateri w kluczyku bo wymieniłem juz dwa razy. Jednyne co mi przychodzi do głowy to podłączyłem zwykłe diody świcące w ryglach do jakiegos plusa przy siłownikach centralnego moze to to???????

P.s Prosze o pomoc jak najszybsza bo wczoraj byłem w kinie i zaparkowałem pod ściana tyłem :lol: - jaki ja jestem wygimnastykowany :D :twisted:


Ostatnio edytowano 12 lutego 2008, o 00:21 przez bestia, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2005, o 16:43 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
A jak jest z drugim kluczem ?
To samo ?
Jezeli na obydwoch kluczach "zapomina" kodu to podejrzewam ze wali sie modul z centralnego zamka.Jest schowany tam gdzie Vectra, Calibra mialy Motronic`a
(w nogach pasazera po prawej stronie)




SirAdam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2005, o 20:27 
Juz się wszystko wyjaśniło.
Dzięki Sir za rade tylko kluczyka drugiego nie mam bo jak ściągałem to pani od której kupiłem<a raczej przez komis> nie chciała wogle o tym rozmawiać i rzuciła słuchawką więc kluczyk zastepczy ma ona ale oddac to nie chce :twisted: Nie wiem czym to jest spowodowane bo gosc z komisu tez nie mógł nic zdziałac.

A z pilotem to moja wina przy wyjmowaniu bateri musiałem za mocno podwarzać baterie i pękł lut miedzy blaszka od bateri a płytka. Troche papraniny było bo musiałem się bawic ta małą lutownica.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2005, o 21:06 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
No to super ze problem jest rozwiazany.

A co do tej "Pani" to wez zadzwon do niej kiedys i powiedz ze auto Ci zniknelo, i ona jest jako glowna podejrzana, bo ma zapasowy klucz.I nich siedzi w domu i nie wychodzi nigdzie bo w ciagu najblizszej pol godziny bedzie u niej policja, i zabierze ja na zeznania do prokuratury. :lol:

A tak na powaznie to ona jest ZOBOWIAZANA do oddania WSZYSTKICH kluczy z samochodu w momencie sprzedazy.Ja dostalem nawet ten zlamany klucz od poprzedniego wlasciciela.





SirAdam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Kluczyk
PostNapisane: 15 grudnia 2005, o 21:18 
A tak przy okazji takie info:
tez mialem jeden kluczyk, ale dorobilem drugi w ASO (potrzebny jest car pass - tam jest numer szlifu kluczyka).
Sam kluczyk kosztuje ok. 130 zl. Do tego za ok. 165 zl ten nadajnik do centralnego zamka. Jak sie to zlozy do kupy, to trzeba zaprogramowac (koszt roznie - u mnie podpiecie techa i zaprogramowanie ok. 80 zl, ale slyszalem ze w stolicy potrafia duzo wicej krzyknac).

Swoja droga calkiem fajne urzadzenie, tylko drogie:
http://allegro.pl/show_item.php?item=77516044


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2005, o 22:17 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
defender napisał(a):
Swoja droga calkiem fajne urzadzenie, tylko drogie:
http://allegro.pl/show_item.php?item=77516044



Wszystko ladnie i pieknie, i cena jest superatrakcyjna (powaznie)
ale skad wezmiesz Firmware do poszczegolnych samochodow ?
Do Opla np. dostaniesz dostep na server Opla tylko jako AUTORYZOWANY warsztat.




SirAdam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lutego 2008, o 10:39 
Witam,
Mam taki problem, ze w mojej qp-jce przestal dzialac centalny zamek. Dokladniej rzecz ujmujac, kiedy probuje naciskac w kluczyku przycisk otwarcia lub zamykania drzwi, to dioda w kluczyku mruga, ale zamek nie dziala. Myslalem poczatkowo, ze problem jest z kluczykiem, ale kiedy otworzylem drzwi kluczykiem, to otworzyly sie tylko drzmi kierowcy. Pasazera sa zablokowane. Kiedy od srodka probowalem naciskac przycisk otwierania drzwi pasazera, to rowniez nie udalo sie ich otworzyc. Sa zablokowane od zewnatrz i od wewnatrz. Wyglada to jakby cos sie stalo z centralnym zamkiem. Slyszalem od znajomego, ktory tez ma astre, ze to czesty problem w oplach. Jemu wszystko wrocilo do normy ponoc po kilku dniach. Czy ktos z Was spotkal sie z taka usterka? Jaki moze byc tego powod i co mozna zrobic, zeby to naprawic?

Pozdrawiam,


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lutego 2008, o 12:02 
Witam
Vanquish_81 ten problem jest czesty ale tylko wtedy gdy ktos wymienia nie umiejetnie baterie i ma popsutego pilota. Musisz zaprogramowac guzikiem centralny tzn. wchodzisz kluczykiem wkładasz go do stacyjki przekrecasz do momentu zapalenia kontrolek i przytrzymujesz guzik centralny potwierdzi zaprogramowanie. I jest Dżi ;-)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lutego 2008, o 22:33 
Vanquish_81, zajrzyj tez tutaj viewtopic.php?p=34478&highlight=#34478 a raczej znajdziesz rozwiazanie swojego problemu :)


Góra
  
 
PostNapisane: 27 lutego 2008, o 08:54 
Dioda napisał(a):
Vanquish_81, zajrzyj tez tutaj viewtopic.php?p=34478&highlight=#34478 a raczej znajdziesz rozwiazanie swojego problemu :)



Witam,
Niestety synchronizacja nic nie dala. Tzn tak jak sugerowano w instrukcji obslugi otworzylem drzwi kluczykiem, wlozylem go do stacyjki i nacisnalem przycisk otwierania drzwi, ale nie bylo zadnej reakcji. Jeszcze jedno pytanko. W instrukcji bylo napisane, ze uklad pozostaje 30sek w stanie syncgronizacji. Jak to sie ma do operacji synchronizacji? - Tzn czy mam czekac 30sek i wtedy sprobowac nacisnac przynisk na kluczyku, czy to nie ma znaczenia? Najlepsze jest to, ze czasami zamek po prostu dziala - tzn nie zdalnie niestety, ale udaje mi sie z kluczyka otworzyc wszystkie drzwi i bagaznik. Przez wiekszosc czasu natomiast drzwi pasazera sa zablokowane. Nie moge ich otworzyc od zewnatrz ani od wewnatrz. Czy w tym przypadku moze byc problem z kluczykiem, czy raczej modulem centralnego zamka? Dodam, ze baterii jeszcze nie wymienialem, dioda caly czas mruga na czerwowo kiedy wsickam przycisk.
Pozdrawiam,


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lutego 2008, o 20:01 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
Musisz wykonać synchronizację w ciągu 30 sekund. Jeżeli poczekasz 30 sekund to nie zadziała.
Skoro drzwi pasażera nie otwierają się nawet jak otwierasz kluczykiem (nie pilotem) to usterka jest gdzieś w samochodzie.

Czy drzwi kierowcy zawsze się otwierają/zamykają?

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lutego 2008, o 11:09 
Sprawa wyglada tak, ze rozebralem kluczyk i byl tak odlamany kawalek plastiku przytrzymujacy baterie. Przykleilem go, po czym udalo mi sie zsynchronizowac (raz!) kluczyk z centralnym zamkiem. Zamknalem auto z pilota...i na tym koniec. Tzn znow nie dziala. Na szczescie drzwi pasazera sa odblokowane- zamykam i otwieram je od wewnatrz. Centralny jak nie dzialal, tak nie dziala...Wydaje mi sie wiec, ze to wina kluczyka..(?)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2008, o 17:49 
Ja mam problem tego typu iż jeżeli mi zadzaiła centralny zamek to tylko i wylacznie przy otwieraniu, jeszcze nigdy nie udało mi się zamknąć z pilota.Myslałem ze to wina bateri ale niestety nie, w drógim kluczyku to samo. Synchronizacja nie działa. Czy wprowadzenie kodu kluczyka coś zmieni, jeśli tak to kto mi to zrobi w poznaniu ??


Ostatnio edytowano 29 kwietnia 2008, o 18:14 przez BUŁA, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lutego 2009, o 21:13 
stare poczciwe forum :D
wlasnie dzieki Wam rozwiązałem problem niedzialajacego centralnego z kluczyka:)
8)


Góra
  
 
PostNapisane: 19 listopada 2011, o 14:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 października 2011, o 16:54
Lokalizacja: Wola k. Pszczyny
Imię: Mateusz
Silnik: inny
Ja mam problem nastepującego typu. Słaby zasięg centralnego.
Sprawa wygląda następująca:
-2 kluczyki
-baterie wymienione
-zsynchronizowane
I cały czas słaby zasięg. Ktoś ma pomysły ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL