Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 20:37

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat SERYJNYCH silników.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: bierze olej
PostNapisane: 29 grudnia 2010, o 14:35 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwietnia 2008, o 10:34
Lokalizacja: Gliwice
Imię: Seba
Silnik: Z20LET
Lechu powiem to tak, nic tam nie rob bo tam juz jest wszystko zuzyte, wymiana uszczelniaczy nic nie da, bo zaloze sie na 100% ze najwiecej ucieka przez pierscionki, jak nie bierze wiecej niz 1l na 1000km to nie widze problemu zeby dolewac jakis polsyntetyk.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: bierze olej
PostNapisane: 29 grudnia 2010, o 19:56 
A ile to jest więcej oleju bo u mnie przypuszczam, że dojdzie do 1l/1000km


Góra
  
 
 Tytuł: Re: bierze olej
PostNapisane: 30 grudnia 2010, o 02:53 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwietnia 2008, o 10:34
Lokalizacja: Gliwice
Imię: Seba
Silnik: Z20LET
no jak ci bierze 2-3litry oleju na 1000tys km to zalecam remont, albo kupno innego auta:) do 1,5l jeszcze idzie to zniesc jak sie robi 10tykm na rok;p


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: bierze olej
PostNapisane: 30 grudnia 2010, o 19:35 
Pewnie tak zostawie - miałem wczesniej stara honde civic z 1991, zaczela mi brac olej wlasnie okolo 1l/1000 tylko objawialo sie to totalnym kopceniem przy butowaniu a nie po odpaleniu po dłuższym postoju.
Czyli zupełnie odwrotna sytuacja - co jest jednak na + bo to mniejszy obciach.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: bierze olej
PostNapisane: 31 grudnia 2010, o 02:21 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwietnia 2008, o 10:34
Lokalizacja: Gliwice
Imię: Seba
Silnik: Z20LET
Zaloze sie ze na rozgrzanym silniku przy obrotach powyzej 5tys, kopci. Gdzies ten olej musi wychodzic;p I nie staraj sie mnie przekonywac, ze nie kopci bo w to nie uwierze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: bierze olej
PostNapisane: 2 stycznia 2011, o 14:09 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sierpnia 2008, o 14:27
Lokalizacja: Sosnowiec
Imię: Polo
Silnik: Z20LET
U Juranda przy starcie z 5 tys obrotow to rura wydechowa pluło olejem !! Prawie mi spodnie spaliło, hehe ::eee

_________________
Można sprzedać żone, ale nie bertone :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: bierze olej
PostNapisane: 2 stycznia 2011, o 14:25 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwietnia 2008, o 10:34
Lokalizacja: Gliwice
Imię: Seba
Silnik: Z20LET
no i tez bralo przed remontem z 0,7l na 1000km


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: bierze olej
PostNapisane: 20 września 2011, o 20:21 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
Cytuj:
no i tez bralo przed remontem z 0,7l na 1000km


a teraz?

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: bierze olej
PostNapisane: 20 września 2011, o 21:20 
Lechu napisał(a):
Post można usunąć pytanie się wyjaśniło.


Czyli co było nie tak...? Mam podobny problem tyle, że w tigrze i jestem ciekawy ::fiu ale za mało "jeszcze" bierze żeby coś ruszać, a kopci jak u Ciebie jedynie przy odpaleniu na zimnym silniku przez kilka sekund ....


Góra
  
 
 Tytuł: Re: bierze olej
PostNapisane: 21 września 2011, o 09:15 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2008, o 20:43
Lokalizacja: 100lica
Silnik: Z20LET
kamel napisał(a):
Lechu napisał(a):
Post można usunąć pytanie się wyjaśniło.


Czyli co było nie tak...? Mam podobny problem tyle, że w tigrze i jestem ciekawy ::fiu ale za mało "jeszcze" bierze żeby coś ruszać, a kopci jak u Ciebie jedynie przy odpaleniu na zimnym silniku przez kilka sekund ....

Sadze ze u Ciebie problemem sa przegrzane i twarde uszczelniacze zaworowe pozniej pod wplywem rozgrzewajacego sie oleju miekna i uszczelniaja dlatego pozniej przestaje kopcic

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: bierze olej
PostNapisane: 29 stycznia 2013, o 11:40 
Offline

Dołączył(a): 14 lutego 2012, o 19:41
Imię: Michał
Silnik: Z18XE
Witam, odgrzebię troszku temat. Mam silnik 1.8 125 KM przebieg 130tys i problem jak wiekszość w tym temacie-bierze olej:( Ale tak: po pierwsze nie zaobserwowałem zadnego dymienia ani przy odpalaniu ani wciskaniu w pedał. Ostatnio zauważyłem że jest wyciek spod uszczelki( padł pasek przy 115tys km i wymieniane wszystkie zawory i kompletny rozrząd) ale mechnik powiedział że głowica nie dostała w dupę i nie była planowana. I tu moje pytanie bo słyszałem różne opcje. Czy głowica powinna byc splanowana po takiej awari? i czy brak planowania mogł spowodować wyciek spod uszczelki? (dodam że auto nie jest katowane na wysokich obrotach i o przegrzaniu tu raczej nie ma mowy)
Drugie pytanie: czy jeśli uporam się z wyciekiem pod uszczelką i nic nie bedzie uciekało to czy jest możliwość że nie bedzie brał wogóle oleju?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: bierze olej
PostNapisane: 29 stycznia 2013, o 11:52 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
Ile tego oleju bierze?
Wg OPLA tej glowicy nie powinno sie planowac, ale ludzie robia roznie (ja np, planowalem). jak dlugo masz te auto? olej zaczal znikac dopiero po remoncie?
pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: bierze olej
PostNapisane: 29 stycznia 2013, o 19:05 
Witam
Jeśli stwierdzisz, że padła Ci uszczelka pod głowicą, to z pewnością będziesz zwalał czapkę. A zatem jak ją zwalisz to zobaczysz jak wyglądają tłoki. Jeśli twoim oczom ukażę się taki oto widok to wiedz że twoje pierścienie to już złom. I będziesz miał przyczynę nadmiernego poboru oleju. Te wymyte ślady z nagaru na denkach tłoka to efekt zasysania oleju spod tłoka i z remontem nie ma na co czekać.
ObrazekObrazekObrazek
Ogólnie na tym forum istnieje przekonanie, że jaki ci bierze 1l/1000km to nic z tym nie robić bo opel tak ma. Otóż rzeczywiście opel tak ma, ale jet to efekt sknoconej konstrukcji silnika w fabryce. Ściślej mówiąc zbyt cienkie pierścienie tłokowe 1,2mm które wytrzymują zaledwie ok 100000km. Powyższe zdjęcia to widok mojego silnika X18xe1 po otwarciu. Zanim go otworzyłem pobór oleju to właśnie ok 1l/1000km jak nie więcej. Jak myślisz widząc wnętrze tego silnika, był to zdrowy silnik w końcu brał zaledwie 1l/1000km, a według co niektórych dolewać i się nie przejmować? Samochód nie kopcił zarówno na postoju jak i pod obciążeniem. Moc miał chodził równo. Długo czekałem z remontem silnika bo zasugerowałem się ogólnym przekonaniem na tym forum że te silniki tak mają. Efekt, pomimo braku kopcenia sonda lambda dostała w tyłek (zabrudzona od wewnątrz od sadzy). Co prawda pracuje ale jest powolna i wypłyca sygnał, czego elektem jest zalewanie silnika skutkujące spalaniem dużej ilości paliwa. Moje odwlekanie remontu spowodowało, że muszę teraz wymienić jeszcze sondę lambda.
Moja rada nie słuchaj tych co Ci doradzają dolewać i się nie przejmować bo skutkuje to uszkodzeniem sondy lambda i nadmiernym apetytem auta nie tylko na olej ale także paliwo. A to się wiąże przecież z pieniędzmi.
Piszesz, że remontowałeś głowicę więc z pewnością uszczelniacze zaworów wymieniałeś. Tak więc tą drogą olej Ci nie ucieka.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: bierze olej
PostNapisane: 18 lutego 2013, o 20:51 
Offline

Dołączył(a): 14 lutego 2012, o 19:41
Imię: Michał
Silnik: Z18XE
Mr M M Bertone napisał(a):
Autko posiadam od roku. przed remontem nie zauważyłem żadnego wycieku dopiero po remoncie chociaż nie daje gwarancji że wcześniej sie coś działo. Ale autko wczoraj postawiłem do mechanika(innego niż poprzedniego) i dzisiaj bede wiedzial co tam się dzieje pod głowicą. Jak tylko będę cos wiedział to dam znac:)


więc tak. Autko wrocilo od mechanika-jakis czas temu. okazało sie że głowica jest ok uszczelka też była ok ale uszczelka o ile się nie myle ta która jest miedzy blokiem a głowicą była jeszcze oryginal i siemeringi też od nowości i tamtędy ciekło jak jasna chole... Do tego mechanik powiedział mi że jeżdziłem na źle ustawionym rozrządzie(robota poprzedniego pseudo mechanika) sprawdzil mi cisnienie na tłokach i mam 12,13,12,14 do tego wyskoczyło kilka błedów ale mniej waznych. Jak zrobie troszke wiecej km na liczniku to sprawdzę poziom oleju ale powinno byc ok:) ps. cisnienie na tłokach złe czy dobre?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: bierze olej
PostNapisane: 18 lutego 2013, o 22:45 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwietnia 2008, o 10:34
Lokalizacja: Gliwice
Imię: Seba
Silnik: Z20LET
trosze nie rowne, ale jest ok


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL