Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 12:58

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat SERYJNYCH silników.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: bierze olej
PostNapisane: 19 września 2006, o 12:52 
bierze olej co mam zrobic?? astra coupe 1,8


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 września 2006, o 13:11 
napisz ile bierze, jaki przebieg, czy dymi....


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 września 2006, o 13:15 
zbytnio nie dymi,jak juz to na bialo ale zadko. 113tys km, jak wleje litr oleju to po 200km juz go nie ma. swieci mi kontrolka ciagle "oil". wyciekow nie ma!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 września 2006, o 13:20 
Sprawdz czy plyn chlodniczy nie nosi sladu obecnosci w nim oleju i czy w oleju - zajzyj przez wlew - nie ma sladu plynu - olej wtedy ma wygladac troche jak roztopione maslo.

Wedlug mnie to wszystko wskazuje na uszczelke pod glowica. Stad bialy dym - para z plynu chlodniczego. Troche to kosztuje, ale silnik raczej bedzie zyc. Tylko szybko sie lepiej za to wez i kontroluj poziom oleju, bo mozesz silnik szybko zatrzec - miejmy nadzieje, ze jeszcze nie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 września 2006, o 13:34 
a nie myslisz ze musze pierscienie wymienic?? co najgorsze jest ze teraz jak sprawdzalem to olej jest w nadmiarze a jak wyjezdzalem to bylo go mniej i swiecila kontrolka "oil" co o tym wszystkim sadzisz?? nie ma zadnych sladow plynu w oleju itd.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 września 2006, o 13:43 
Jeśli oleju jest wiecej niż sprawdzałeś ostatnio, to uszczelka pod głowicą się kłania tak jak napisał mjaza.
Odstawiaj jak najszybciej samochód, bo zatrzesz jak łyknął płynu.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 września 2006, o 13:45 
az tak to ja sie nie znam - moze ktos inny doradzi. Adama nie ma niestety - on by od razu wiedzial. Ale ja to bym obstawial ta uszczelke jednak. Moze raz sie tu przelewa, a raz tu i stad raz nadmiar, a raz brak...


Góra
  
 
 Tytuł: bierze olej
PostNapisane: 19 września 2006, o 16:12 
Coupe 1,8 104000km. mi też bierze, co 2-3k km dolewam ok 0,5L. Żadnych wycieków, olej bez żadnego masła czy innych świństw. lizako a oprócz ubytku oleju i dymu z rury masz jakieś inne objawy np. spadki mocy albo pogorszenie pracy silnika (szarpanie na wolnych obrotach)?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: bierze olej
PostNapisane: 19 września 2006, o 18:59 
Przy okazji piszcie jakim olejem zalewacie QP, moze sie to komus kiedys przyda.
A moze zaczely brac po zmianie oleju?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 września 2006, o 19:08 
adam obiecal zajrzec dzis na forum ... zobaczymy w koncu ma chlopina urlop...

to jest 1.8 T... czy jests na 100% ze nie ma wyciekow? bo mi uciekal olej od turbo i potrafilem tez zgubic wszystko w przeciagu paru km, i bardziej deptalem tym szybciej gubilem


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 września 2006, o 19:22 
Zaraz po zakupie samochodu zabrałem się za wymianę oleju, a to co zobaczyłem mnie podłamało :? ...z silnika wylała się poprostu smoła. Zalałem Mobil1 10W40 i teraz po ok 5k km zmieniam znowu. Wycieków nie ma poprostu ŻADNYCH i w dodatku nic nie dymi. Poza lekkim zduszeniem przy gwałtownym dodaniu gazu na niskich obrotach ( i zdarzającym się zafalowaniem obrotów na luzie) - silnik zupełnie OK. Pod koniec tygodnia jadę do swojego mechaniora z Valvoline MaxLife 10W40 to od razu zajrzy do tego cudownego silniczka krokowego :evil: Pamiętam jak ktoś na forum pisał, że jak zmienił olej na inny to mu go przestało ubywać... w cuda nie wierze ale zobaczymy. Nie wiem jaki olej lał poprzedni właściciel... czy możliwe, że jak lał mineralny a ja teraz półsyntetyk to coś się rozszczelniło?

PS. Sorki, że nie napisałem wcześniej czym brykam - QP 1.8 115KM 2001r.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 września 2006, o 20:36 
Butch, tak szarpie mi na wolnych obrotach a czasami gasnie. nawet opisalem ten problem na forum ale juz widzialem ze zdarzyles tam zajrzec.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 września 2006, o 20:38 
1,8 nie turbo :) a szkoda...

Butch bede czekal na twoje wiesci od mechanika


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 września 2006, o 22:56 
Wg mnie tez uszczelka, zwlaszcza nawiazując do poprzedniego tematu ze ci gasnie szarpie i nie ma mocy. Mialem tak kiedys w innym autku. Katowałem katowałem i wydmuchałem uszczelke przy 40 tyś km. A jakie szambo miałem w potem w układzie chłodzenia :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2006, o 09:06 
lizako napisał(a):
a nie myslisz ze musze pierscienie wymienic?? co najgorsze jest ze teraz jak sprawdzalem to olej jest w nadmiarze a jak wyjezdzalem to bylo go mniej i swiecila kontrolka "oil" co o tym wszystkim sadzisz?? nie ma zadnych sladow plynu w oleju itd.

Tu nie ma na co czekać i się zastanawiać - naprawdę szybko trzeba wymienić uszczelkę. Ale uszczelka to nie wszystko! Mechanik powinien w takim wypadku jeszcze chłodnice przepłukać, gdyż ten paskudny olej z silnika może zatykać kanaliki w chłodnicy przez co chłodzenie nie będzie tak efektywne. No i planowanie głowicy...

BUTCH napisał(a):
Coupe 1,8 104000km. mi też bierze, co 2-3k km dolewam ok 0,5L..

Nie jest to mało, ale ciągle OK. Opel podaje max dopuszczalne zużycie oleju na poziomie 0,6 l/1.000km Można spróbować przejść na gęstrzy olej (z 0W lub 5W na 10W).


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL