Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 29 marca 2024, o 02:42

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat SERYJNYCH silników.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 16 stycznia 2010, o 15:27 
Odgrzewam........................................................................

sie cos spitoliło.. Dzis -18 stopni za oknem. Odpalilem samochod, odsniezylem, obskrobalem, posiedzialem chwile w srodku, zeby troche sie rozgrzal.Ok. Wyjezdzam z parkingu, jade miedzy blokami (moze z 300m) lekko, do max 30km/h. Staje na skrzyżowaniu, ruszam na lekko, i nagle, kiedy juz puscilem sprzegło, slychac bylo niezbyt głosne "łup", po czym samochod przestał reagowac na dodawanie gazu, a slychac tylko takie jakby lekkie tarcie. Jak sie toczy na luzie- nie slychac tarcia. Jak stoi, nie slychac tarcia. W jak sie wrzuci bieg i zaczyna puiszczac sprzeglo -to pojawia się to lekkie tarcie. Samochod oczywiscie nie robi nic- w sensie nie jedzie.. Mysle ze sprzeglo sie posypało... tylko dlaczego;/. Myslalem jeszcze o przegubie, ale wtedy (wg mechanika do ktorego dzwonilem) po wrzuceniu biegu i dodaniu gazu ruszyłby sie licznik, bo naped by byl przeniesiony na skrzynie biegów. Ale nic takiego sie nie dzieje. Mozliwe, ze sprzeglo poszlo tak nagle? w zasadzie chyba bez ślizgania sie? Czy moze macie jakies inne pomysly co to..? Silnik chodzi rowniutko, zadnej kontrolki nie wywaliło. Zaraz bede ciągnął samochod do torunia, bo pech chcial ze jestem w bydg....;/


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 stycznia 2010, o 15:46 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 listopada 2008, o 21:19
Lokalizacja: świętochłowice
Imię: Daniel
Silnik: inny
może skrzynia biegów? mi jak poszedł 2 bieg to nie było reakcji na gaz, i cały czas coś chrobotało, może zębatki się starły i zalegają w skrzyni i od ten dźwięk,

_________________
Była Astra coupe 1.8 2000r
Jest Astra h twintop 1.9cdti 2006r
będzie .....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 stycznia 2010, o 15:52 
daniomks90, to niezalezne od biegu ktory wrzucam, 1,2,3,4,5, czy rev...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 stycznia 2010, o 15:55 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 listopada 2008, o 21:19
Lokalizacja: świętochłowice
Imię: Daniel
Silnik: inny
czyli sprzęgło nie reaguje na 100% czyli to będzie to.

_________________
Była Astra coupe 1.8 2000r
Jest Astra h twintop 1.9cdti 2006r
będzie .....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 stycznia 2010, o 16:01 
jakie sprzeglo kupowac i przede wszystkim gdzie i jak wygladaja ceny..? musi wydolić stage 1 u klassena i sluzyc do codzinnej jazdy.

EDIT:
OT: hmmm... pare osob czytalo o moich zagwozdkach z gorszymi osiągami... moglo tak sie objawiac padające sprzeglo??? moim zdaniem sie nie slizgało.

kompresje i tak sprawdze- tyle ze nie wiem czy dzis.


Ostatnio edytowano 16 stycznia 2010, o 16:05 przez winczako, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 stycznia 2010, o 16:21 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
winczako napisał(a):
Mozliwe, ze sprzeglo poszlo tak nagle?


możliwe choć jeszcze się z tym nie spotkałem.jak to się mówi złośliwość rzeczy martwych.najprawdopodobniej sprzęgło do wymiany

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 stycznia 2010, o 16:22 
winczako napisał(a):
jakie sprzeglo kupowac ....


Moze Radzikowski?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 stycznia 2010, o 16:32 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
winczako napisał(a):
po wrzuceniu biegu i dodaniu gazu ruszyłby sie licznik, bo naped by byl przeniesiony na skrzynie biegów.

nieprawda,
licznik dostaje dane z lewej pisaty, ten sam czujnik ktory uzywa ABS/ESP
winczako napisał(a):
jakie sprzeglo kupowac i przede wszystkim gdzie i jak wygladaja ceny..? musi wydolić stage 1 u klassena i sluzyc do codzinnej jazdy.

i tu jest problem,
w 99% "zwykly" zamiennik jaki i kupione u Opla NIE wytrzyma Stage1, bedzie sie slizgac.
Pozostaje Ci kupic Sachs
- spiekowe wytrzyma wszystko, nawet Stage 3, ale do codziennej jazdy .....nie najlepsze.
- organiczne z tego co pisza chlopaki wytrzyma i nadaje sie do codziennej jazdy.
Ceny obydwoch sa podobne, przynajmniej w Niemczech.
Jak sie cena w Polsce ksztaltuje, napisza Ci inni.





Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 stycznia 2010, o 21:06 
dzieki chlopaki za zainteresowanie ale..... to nie sprzeglo.
Wyskoczył jednak przegub z prawego koła....SirAdam masz racje- teraz sobie przypominam, ze faktycznie w lewej jest czujnik. Wcoraj na doraznie wepchnęli mi go w bydgoszczy zebym dojechal do torunia. Dzis skręcając w lewo znow wyskoczył..;/ Mechanik wczroaj stwierdzil ze troche piasku czuje w smarze ktory byl w przegubie (chociaz smar ładnego koloru), a sam przegub w nienajgorszym stanie.... Summa sumarum nic mi nie powiedzial oprocz- nie ch pan pojedzie i da do czyszczenia przegub... Ja sie nie znam, ale czy to cos da?? macie jakies pomysly co z tym fantem? We wtorek lawetą zabiore biedną qpetkę do mechanika swojego, ale szczerze to fajnie by bylo miec jakas koncepcje co dalej. Czy moze juz szukac nowego przegubu lub półośki?

btw, #$%^&*()%^&*(%^&*(%^&*( jak nie urok to sraczka ;/


Góra
  
 
PostNapisane: 18 stycznia 2010, o 15:18 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
winczako napisał(a):
dzieki chlopaki za zainteresowanie ale..... to nie sprzeglo.
Wyskoczył jednak przegub z prawego koła....SirAdam masz racje- teraz sobie przypominam, ze faktycznie w lewej jest czujnik. Wcoraj na doraznie wepchnęli mi go w bydgoszczy zebym dojechal do torunia. Dzis skręcając w lewo znow wyskoczył..;/ Mechanik wczroaj stwierdzil ze troche piasku czuje w smarze ktory byl w przegubie (chociaz smar ładnego koloru), a sam przegub w nienajgorszym stanie.... Summa sumarum nic mi nie powiedzial oprocz- nie ch pan pojedzie i da do czyszczenia przegub... Ja sie nie znam, ale czy to cos da?? macie jakies pomysly co z tym fantem? We wtorek lawetą zabiore biedną qpetkę do mechanika swojego, ale szczerze to fajnie by bylo miec jakas koncepcje co dalej. Czy moze juz szukac nowego przegubu lub półośki?

btw, #$%^&*()%^&*(%^&*(%^&*( jak nie urok to sraczka ;/


można dać do czyszczenia przegub.jeżeli są wszystkie części to pomoże.ale skoro wyskoczył to zostaje juz wymiana.najlepiej byłoby zobaczyć.

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 stycznia 2010, o 17:48 
a sa jakies zamienniki przegubów? np cos takiego podejdzie (wg autora pasuje do astry G z silnikiem 192-200KM)? i czy warto --> http://moto.allegro.pl/item876203592_pr ... t_2_6.html (przegub zewnętrzny,
wymiary: ilość zębów na wieloklinie zewnętrznym 33z
ilość zębów na wieloklinie wewnętrznym 35z
średnica na wejściu do skrzyni biegów 55 mm
ps. a moze w astrze G OPC (Z20LET) są inne przeguby niz w naszych turbolotach?


Góra
  
 
PostNapisane: 18 stycznia 2010, o 17:58 
winczako napisał(a):
a sa jakies zamienniki przegubów?

A czy to jest temat o przegubach? Każdy następny post nie na temat będzie kasowany...


Góra
  
 
PostNapisane: 18 stycznia 2010, o 18:03 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
winczako, miłej lektury:
http://www.astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=32&t=450
http://www.astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=32&t=2800
http://www.astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=32&t=5356

To jest temat o sprzęgle.

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 stycznia 2010, o 19:45 
Zlatan, Dan, racja. W sumie mozna wywalić te dywagacje od mojego 1 posta, bo problem od poczatku jest inny. Umiescilem juz w odpowiednim dziale. Jeszcze raz przepraszam za ciągnięcie bałaganu.


Góra
  
 
PostNapisane: 27 stycznia 2010, o 18:28 
Podpinam się pod temat. Moje sprzęgło zaczęło się ślizgać tak twierdzi mechanik gdzie ostatnio regenerowałem turbinę. Myślałem że to coś z turbo było ale problem pozostał i wygląda to tak: Dzieję się to tylko przy wciśnięciu gazu do dechy w momencie załączenia się turbo 2,5-3tys obrotów. Wskazówka nagle skacze do 3tys i wraca do 2,5tys po czym dalej już idzie normalnie.
Pytanie:
1. Czy to na pewno sprzęgło?
2. Jakie i ile kosztuję sprzęgło pod program?


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL