Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 marca 2024, o 16:37

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat SERYJNYCH silników.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 stycznia 2011, o 19:06 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 stycznia 2008, o 13:01
Lokalizacja: Ostrołęka
Imię: Robert
Silnik: inny
może komuś się przyda:
krótki manual wymiany uszczelki pod pokrywą zaworową
Potrzebujemy:
- kpl kluczy torx (wewn i zewn)
- klucze nasadowe (7 i 10mm)
- śrubokręty płaskie,
- szczypce do zdejmowania opasek zaciskowych oplowskich
- 2 kpl uszczelek, nr kat Opla- 0607647- 1 szt, oraz 0607648- 10 sztuk
- klucz dynamometryczny
- benzyna do przemywania pokrywy, czyste szmatki,

Demontaż:
Zaczynamy od zdemontowania obudowy filtra powietrza, rury od przepływomierza, oraz „naleśnika” , odpinamy przepływomierz.
Obrazek
W moim przypadku dolotu dbilas, nie ma potrzeby demontażu go- demontujemy tylko „naleśnik, rurę od przepływomierza.
Ważne: po zdjęciu naleśnika należy zabezpieczyć dolot do turbo alby nie dostało się tam żadne ciało obce (owinąć czystą suchą szmatką)
Odpinamy wężyki, które znajdują się koło obudowy rozrządu, pokrywę z napisem „ecotec”, czujnik , który jest wkręcony w głowicę, wężyk od zaworku zwrotnego, gumę odmy, oraz odkręcamy cewkę zapłonową, i odpinamy wtyczkę od niej.
Obrazek

Obrazek

Następnie demontujemy obudowę rozrządu:
Obrazek

Obrazek

następnie przystępujemy do odkręcania 10 śrub, którymi jest przykręcona pokrywa (warto sprawdzić przed odkręceniem pokrywy, czy w okolicach świec nie znajduje się olej, jeśli jest to usunąć go- można to zrobić owijając kawałek szmatki na śrubokręt i czyszcząc otwory, w których jest świeca, ewentualnie sprężonym powietrzem):

Obrazek

zdejmujemy pokrywę (p.s. nie trzeba zdejmować pokrywy od wiązki przewodów- zdjęta była w innym celu):
Obrazek

pokrywę zabieramy na warsztat, zdejmujemy starą uszczelkę główną, oraz 10 o-rignów.
Obrazek


następnie czyścimy pokrywę dokładnie z resztek oleju, oraz z resztek gumy od starej uszczelki. Należy dokładnie wyczyścić rowki, w których będzie umieszczona nowa uszczelka. Na koniec można przedmuchać wszystko sprężonym powietrzem (uwaga: pokrywa jest plastikowa, należy uważać aby nie spadła na twarde podłoeże nam bo może się uszkodzić).
Obrazek

Jak już to zrobimy przystępujemy do założenia nowych uszczelek, najpierw 10 o-ringów, potem uszczelka główna. Niektórzy zalecają aby przed włożeniem nowej uszczelki posmarować rowki pokrywie uszczelniaczem do uszczelek (ja użyłem środka o nazwie hermetyk).
Następnie musimy wyczyścić dokładnie głowicę z resztek oleju i starej uszczelki

Obrazek

Obrazek

niektórzy także używają uszczelniacza bezpośrednio na głowicę, ja tego nie robiłem. Zakładamy pokrywę na głowicę, lekko dociskamy ręka całość, i załapujemy ręcznie lekko wszystkie śruby (10).

Obrazek

poniżej kolejność dokręcania śrub, ja dokręcałem pokrywę stopniowo, w kolejności (na foto)ale ręcznie nasadką bez użycia klucza, klucza dynamometr. użyłem na końcu.

Obrazek

montujemy obudowę rozrządu:
Obrazek

pozostaje nam montować wężyki przy obudowie rozrządu, wężyk od zaworka zwrotnego, czujnik w głowicy, cewkę zapłonową, gumę odmy, pokrywa z napisem „ecotec” .
Obrazek

Następnie przykręcamy obudowę filtra powietrza, „naleśnik”, przepływomierz z rurą gumową,
Obrazek

należy odczekać jakiś czas aby uszczelka (i uszczelnienie) się „ułożyła” i odpalamy autko sprawdzając czy olej nie cieknie .
czas pracy ok. 2 godzin -1 osoba,

! Poprawiłem fotki i przykleiłem.
DAN


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL