Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 20 kwietnia 2024, o 15:21

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat SERYJNYCH silników.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 536 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 36  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 lipca 2011, o 21:18 
wtryski to valteki mówił że można podkrecic redukutor ale jest na gwarancji więc szkoda. Nie wiem jakie ciśnienie ale chyba 1.2 bara. Mówił że może pobierać przy obciążeniu razem z gazem benzynę i zalewa świece. Bo ubywa mi coś szy benzyny


Góra
  
 
PostNapisane: 7 lipca 2011, o 22:09 
To jaka ty masz instalacje ? do Z22se to albo listwa Matrix lub Hana pozostałe są za wolne , a ten silnik potrzebuje funkcji dotrysku


Góra
  
 
PostNapisane: 8 lipca 2011, o 10:20 
Instalacja, reduktor zavoli wtryski valteka, komputer ESGI.


Góra
  
 
PostNapisane: 12 lipca 2011, o 18:16 
Byłem u gazowników w kielcach, wyczyścili mi wtryski bo były bardzo zabrudzone, filtr wymieniony bo wyglądał jak by miał nalatane 108 tyś km, świece wymienione 3 elektrodowe Beru ultra, na nowo ustawili gaz bo matoł w krk nie miał pojęcia( koło wydziału mechanicznego AUTO TEST- odradzam odrazu). Teraz już nie gaśnie idzie od 3-4rpm prawidłowo od 1-5 biegu też przy pałowaniu ale jak wrzuce 4 albo 5 bieg i do oporu gaz to jednak czuje połowę mocy silnika tzn spadek lub utrzymuje obroty np 5 tyś i dalej nie ma siły sie wkręcić( na 3 biegu). Co może być powodem ani ja nie wiem ani gazownicy może wy wiecie? Cewka?


Góra
  
 
PostNapisane: 12 lipca 2011, o 20:24 
Pierwszy raz słyszę o świecach Beru do tego silnika, masz za wolne wtryskiwacze, ustawiali Ci funkcje dotrysku? Moj syn jak stroi samochód na Lpg to zajmuje mu ponad 3 godziny i przejedzie z 50 km.Możesz mieć za małe ciśnienie itp stawianie diagnozy/ wg opisu/ bez podłączenia pod kompa to znachorstwo


Góra
  
 
PostNapisane: 12 lipca 2011, o 22:57 
podłączali pod kompa ciśnienie jest ok, wcześniej dobrze sie spisywał gaz. Nie wiem czy ustawiali dotrysk, ale kazałem zwiększyć dawkę gazu. Twierdzą że jest optymalnie i że może to być wina cewki ale patrzyłem i cewka wygląda na zdrową.


Góra
  
 
PostNapisane: 13 lipca 2011, o 00:23 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
pierwsz podstawowa sprawa, czy na benzynie auto chodzi OK ?! zrob resa ECU, pojezdzij troche na benzynie i sprawdz czy tez sa takie objawy, troche tzn z 50 km.
pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lipca 2011, o 11:18 
na benzynie nie ma takich objawów zapier*** aż miło ale na gazie przy jezdzie pod górkę albo utrzymywaniu stałej prędkości potrafi odjąć gazu albo przy gazie w podłogę idzie na połowie mocy. Jeżeli delikatnie dodaję gazu to jest ok. Efekt jak by go zalewało.


Góra
  
 
PostNapisane: 13 lipca 2011, o 16:33 
Driver_Kaskader napisał(a):
Efekt jak by go zalewało.


To może w takim razie masz za bogatą mieszankę. Co do cewki to najczęstszy objaw że chodzi na 2-3 garach. Jazdy praktycznie nie ma. A jak Świece, przewody, filterki ?


Góra
  
 
PostNapisane: 13 lipca 2011, o 17:39 
Driver_Kaskader napisał(a):
świece wymienione 3 elektrodowe Beru ultra

Świece 3 elektrodowe nie są zbyt dobre do gazu ponieważ gaz wymaga większej temperatury zapłonu (lepszej iskry) i lepiej sprawdzą się świece jedno elektrodowe.


Góra
  
 
PostNapisane: 13 lipca 2011, o 19:01 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Driver_Kaskader napisał(a):
patrzyłem i cewka wygląda na zdrową.


::haha

a te idioty z Opla (i inni producenci) wymyslaja jakies komputery diagnostyczne za kilka (-nascie) tysiecy euro...
Wystarczy popatrzec i juz wszystko jasne jest.
Jak mi sie popsuje auto, to nie pojade na warsztat i nie bede za diagnoze przeplacal,
tylko przyjade do Ciebie, popatrzysz i powiesz mi co jest nie tak, ok ?

@Driver
czy Ty czytasz wogole jakie Ty brednie czasami wypisujesz ?
az zoladek czasami czlowiekowi wywraca jak sie to czyta.
Chlopie - opanuj sie.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lipca 2011, o 21:35 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 października 2009, o 12:51
Lokalizacja: PL
Silnik: inny
najlepiej podmien z kims cewke i wtedy zobacz...
zeby auto chodzilo ok na gazie powinno byc w perfekcyjnym stanie, bo jezeli cos powoli siada na benie jeszcze bedzie chodzic a na gazie moze juz nie chodzic...
no i duzo nie kosztuje zakup interfejsu do lpg (40zł) jezeli masz KME to program za free sciagasz, podpinasz pod lapka i wiesz co sie dzieje...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lipca 2011, o 19:29 
mnie powiedzieli że jak jest popękana guma w cewce to jest do wymiany a u mnie nie jest. Podlanczali pod kompa i nic nie wyszło. Ja nie jestem znawca elektryki jak ty więc oddałem auto do ludzi którzy powini się znać na tym a tu pisze co mi powiedzieli a pytać chyba wolno?


Góra
  
 
PostNapisane: 15 lipca 2011, o 14:40 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 października 2009, o 12:51
Lokalizacja: PL
Silnik: inny
Driver a nie zapetla Ci czasem wtrysków LPG? Byc moze przy valtecach trzeba troche podkrecic cisnienie np na 1.3b...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lipca 2011, o 15:44 
co znaczy że zapetla? Pytałem się o podkrecenie ciśnienia na redukutorze to twierdził że się nie da w krakowie mówił że się da więc już sam nie wiem.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 536 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 36  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL