Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 29 kwietnia 2024, o 15:18

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat SERYJNYCH silników.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2009, o 22:14 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
raione, trochę własnej inicjatywy!

viewtopic.php?p=60693#60693

A błąd to P0170.

_________________
Leszek


Ostatnio edytowano 4 sierpnia 2009, o 22:17 przez DAN, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2009, o 22:20 
dzięki wielkie, znalazłem takie coś apropo tego błędu na stronce tej :

http://www.astra-g.pl/viewtopic.php?t=2 ... efde8e0849

(...) Walnięta przepływka objawia się checkiem i nierówną pracą silnika oraz zauważalnym spadkiem mocy. Zepsuta przepływka daje zaniżoną wartość dopływającego powietrza do silnika. Błąd P0170 - przepływka (...)

W sumie to wszystko się zgadza w moim przypadku, to co napisał już Ktoś ..

[ Dodano: Sro 05 Sie, 2009 15:03 ]
A więc tak, komputer dziś pokazał ten sam problem, co wczoraj odczytałem z auta za pomocą Kolegi z forum, P0170 tylko to, ale odłączyli mi przepływkę i okazało się, że silnik jeszcze gorzej chodzi bez tego, strasznie się dusił, wywaliło wtedy błąd na kompie o przepływce, po zamontowaniu z powrotem silnik się uspokoił, czyli zaczął chodzić jak wcześniej , obroty na kompie drgały 780 - 790 chyba z tego co pamiętam , akumulator podobno idealnie ładuje.
Kazali mi na początek wymień filtr paliwa, filtr powietrza i świece, zajechałem do aso vauxhalla i kupiłem to co trzeba, filtra paliwa made in Poland ;) GM, zamontowali mi wszystko co trzeba, przy wymianie świeczzek okazało się, że są całe w oleju, czyli ta uszczelka górna jest do wymiany, ale to za tydzień zrobię, jak czas pozwoli, gościu z naprawy sam się przejechał i jak to oni powiedział : to nie jeździ, to zapier... , ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, więc sam musiałem stestować, początkowo nie było już tych szarpnięć przy próbie energicznego dodania gazu lub wkręcania się na wysokie obroty, ale po paru minutach znów odczułem, że jest podobnie, może nie tak jak wcześniej, ale zamula na chwilę silnik przy próbie wkręcenia go powyżej 2000 - 2500 obr., nie za każdym razem ale zdarza się, pod spodem okazało się, że silnik strasznie się poci, pełno oleju wszędzie, mówili, że wymienią uszczelkę na górze, że generalnie większość opli tak ma i rzadkością jest czysto pod maską.
Już dziś chciałem kupić przzepływkę w ASO, ale powiedzieli, żebym najpierw zaczął od pierdół, no i wg nich przepływka jest ok skoro po odłączeniu jej było jeszcze gorzej ...

Sam nie wiem, chyba będzie trzeba wymienić tą część i tak, co o tym Sądzicie ?

[ Dodano: Sro 05 Sie, 2009 15:12 ]
Za wszelkie uwagi serdecznie dziękuję :) dobrze, że jest forum i dowiedziałem się już sporo rzeczy, tak by mnie skasowali za wszystko o czym nie mam pojęcia :)

[ Dodano: Sro 05 Sie, 2009 16:09 ]
mich007 napisał(a):
na pierwszy rzut oka ja obstawiam 2 przyczyny...albo przepływka albo czujnik Halla

ale oczywiście najpierw TECH!!


teraz to już nie wiem, po wypięciu jej silnik zaczął się dusić strasznie ... co oznacza, że przepływka jest ok ?

[ Dodano: Czw 06 Sie, 2009 19:18 ]
mich007 napisał(a):
na pierwszy rzut oka ja obstawiam 2 przyczyny...albo przepływka albo czujnik Halla

ale oczywiście najpierw TECH!!



Kupiłem, tzn zamówiłem dziś przepływkę, na poniedziałek będzie, kupiona w ASO, miejmy nadzieję, że to jest właśnie to co zamula silnik, zresztą już Pisaliście często, że błąd p0170 to na 90 % przepływka .....

[ Dodano: Wto 11 Sie, 2009 16:59 ]
update, wymieniłem wczoraj przepływkę, zapier**** jak dziki :) od razu banan mi się pojawił na mordce o taki :-) co do nierównych obrotów to są lekkie, minimalne wahania , może przepustnicę trzeba by było wyczyścić :)


Ostatnio edytowano 4 sierpnia 2009, o 22:34 przez raione, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL