Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 29 kwietnia 2024, o 02:12

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat SERYJNYCH silników.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 lutego 2007, o 14:21 
Witam wszystkich posiadaczy Asterek.
Swoje autko nabyłem niedawno bo w połowie stycznia tego roku. Zwarzywszy, że mój portfel BARDZO POWARZNIE (ale jaka najbardziej słusznie) odczuł zakup nowego autka musze je przerobić na LPG w Sekwencji oczywiście.
Wiem, że sporo użytkowników twego forum doradziło by mi żebym "unikał LPG jak ognia",
ale niestety FINANSE WYGRYWAJĄ.....................

Także zwracam się do was z OGROMNĄ PROŚBĄ abyście mi doradzili jaką konkretnie instalacje gazową sekwencyjną mam założyć do mojego silnika????????
(Chodzi mi tu o konkretny model LPG Sekwencji)

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2007, o 17:00 
No i dobrze ci doradzają. Daruj sobie ten gaz, policz sobie ile za te 4000 zl, bo tyle cie ta instalacja wyniesie, kupisz benzyny i za ile lat ci się to zwróci. A jeśli jesteś dostawcą chrupków, to trafiłeś jak kulą w płot z zakupem tej astry, trzeba było zaraz kupić diesla :mrgreen:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2007, o 17:36 
tez mi sie wydaje, ze to slaby pomysl w sumie jest. Lpg nie jest juz takie tanie - pamietam jak po 1,1zl tankowalem. A przeglady trzeba dodatkowe gazu robic, instalka sama w sobie droga, pali troche wiecej (ze wzglednu na nizsza kalorycznosc gazu). Ogolnie jakbym mial taka sytuacje, ze bym musial to bym sie powaznie zastanowil nad sprzedaniem astry i kupnem czegos co sie lepiej nadaje do tluczenia kilometrow. Jakis dieselek VAG'a chociazby.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2007, o 02:08 
Ja mam w taki samym silniku jak Ty sekwencje bigasa i niby większych problemów nie ma ale z biegiem czasu mimo wymiany filterków i regulacji jakoś słabo się kręci powyżej 5tysobr/min, więc coraz więcej na benzynie śmigam :wink: i do następnego auta napewno juz gazu nie założe :evil: Kiedyś to faktycznie się opłacało, teraz gaz po 2.2zł a benzyna 3.6 więc szału z oszczędzaniue nie ma, a kłopotów napewno więcej.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2007, o 02:14 
najgorzej to jest nie z instalacja sama w sobie, tylko z tym, ze ci cholerni gazownicy zawsze cos dzialajacego zepsuja przy zakladaniu tej instalacji. jedno auto mialem z gazem, instalacja zwrocila mi sie z nawiazka, warto bylo, ale drugi raz nie zaloze.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2007, o 11:53 
ja mam w swoim bolidzie, polska instalcje Stag-200 firmy AC. Dobrze sie to spisuje, jakis wiekszych problemow nie mam. Autko jezdzi prawie tak samo jak na benzynie, tylko faktycznie jezeli masz teraz tyle kasy wladowac w instalcje, to nie wiem czy to sie oplaca. Ja kupilem z gazem, sam bym nie zalozyl bo to za duze koszty.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2007, o 15:50 
Pewnie sie naraże połowie z was ale uważam że zakładanie gazu do QP to profanacja...
Ja kupowałem to ałto z pełną świadomością że bedzie palił wiecej niż CC900 i liczyłem sie z tym, że przyjemności kosztują. Robie 50km do roboty co dzień i nigdy nie przeszło mi przez myśl żeby zakładać gaz (a zarabiam nie wiele). Gdybym chciał wydawać mniej na paliwo to bym kupił Corse 1.0 a nie astre 1.8

Czy Lambo Gallardo też byście przerobili na gaz bo taniej ??

Ja uwazam że powinno sie jeździć autem takim na jakie mnie stać :)

Pozdro PEACE :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2007, o 19:14 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Gildzior,

masz u mnie wielkie piwo za ta wypowiedz.
Nareszcie ktos rozsadny przemowil.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2007, o 22:07 
Gildzior napisał(a):
Czy Lambo Gallardo też byście przerobili na gaz bo taniej ??


:mrgreen: Dobre, dobre, nie najgorsze
Juz widze miny ludzi na stacji LPG :lol:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2007, o 23:25 
ogolnie to ja nawet do lpg tak zle nastawiony to nie jestem. Ale jak sie to porzadnie policzy to juz sie to slabo teraz oplaca. Znam wiele osob co maja lpg, ale malo kto mowi, ze do nastepnego auta tez zaklada.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2007, o 23:53 
A ja kiedys widziałem na allegro Astre Turbo z... LPG :mrgreen:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lutego 2007, o 11:54 
Cytuj:
Znam wiele osob co maja lpg, ale malo kto mowi, ze do nastepnego auta tez zaklada.



Dokladnie tak, kupilem astre z gazem ze wzgledu na skromny zasob portfela, ciagle studiuje, i to rozwiazanie jak najbardziej sie sprawdza, jezdzi mi sie tym samochodem tanio. Jednak nastepne autko raczey nie bedzie z gazem, a juz na pewno sam nie zaloze gazu, jest to zdecydowanie za drogie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lutego 2007, o 19:48 
Jam mam Astre od grudnia gaz założyłem w styczniu pełna sekwencjie 4 generacji dałem 3500 dobrej firmy BRC Sequent 24 autko śmiga jak ta lala nie ma zadne j róznicy w osiagach a spala 10 L na 100 przy cieżkiej nodze wiec dramatu nie ma robie dziennie z 80 km wiuec obliczyłem gaz zwruci mi sie po 6 miesiacach.Jesio jeden plus masz wybór jazdy na dwóch paliwach albo gaz albo wacha . :wink: :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lutego 2007, o 20:16 
roberto1977, pewnie jesteś na bieżąco z instalacjami... Teraz ceny mocno spadły i pełen wtrysk gazu, podobno dobry Stag-300 kosztuje wraz z montażem ok 2200-2400 ? Gdzieś w Polsce sekwencję (podobno niekiepskeij jakości) montują za 1800zł. Przy umiarkowanym korzystaniu z auta, czas potrzebny do zwrócenia się kosztów instalacji nie jest liczony w latach, ale w miesiącach. Gdy ktoś jeździ non toper tymbardziej.

Pali Ci 10l/100km średnio, czy to dot. trasy czy miasta?
Napisz ile pali w ruchu miejskim... oczywiści i gazu i benzyny <yes>


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lutego 2007, o 21:51 
Zlatan19 napisał(a):
A ja kiedys widziałem na allegro Astre Turbo z... LPG :mrgreen:


jestes pewien ze to TURBO? czy tylko miala naklejki? bo z tego co mi wiadomo gazior do tego silnika to ciezko....


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL