Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 06:48

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat SERYJNYCH silników.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 maja 2008, o 11:19 
Witam mam wielką prośbę jestem na stanie kupna Bartone 2001 może 02r. i nurtuje mnie pytanie o dynamikę silników, miałem okazje jeździć tylko wersją 1.8 16V, wiec proszę wszystkich o wypowiedź czy jest duża różnica w osiągach, spalaniu, pracy, oraz głośności w porównaniu z silnikami 2.0 i 2.2. Dziękuje za szczere odpowiedzi.

Pozdrawiam.


http://astracoupe.pl/forum/search.php
Gwarantuje, że znajdziesz odpowiedzieć na twoje pytanie.

Przeniosłem.
Chodzi chyba o seryjne silniki, tak?
DAN


Ostatnio edytowano 13 maja 2008, o 11:46 przez onepixel, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 11:40 
Jak chcesz dynamicznie pojezdzic to tylko 2.0 TURBO :D

co do spalania i innych roznic, to jest duzo tematów na tym forum, uzyj opcji "szukaj"


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 11:42 
roznica miedzu 1.8 a 2.0 turbo jest taka jak miedzy skuterem i scigaczem...
koszty utrzymania ? bez porownania. o spalaniu nie wspomne :D
ja mam 1.8 tylko ze wzgledu na spalanie oraz koszty utrzymania. jesli nie masz innych na utrzymaniu, szalej Turbolotem poki mozesz ;-)

z glowa oczywiscie ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 12:03 
Poczytaj forum a znajdziesz odpowiedź na swoje pytania... Może poza dynamiką więc o tym dwa słowa - różnica między 1.8 a 2.2 jest daje się zauważyć, ale spalanie niestety także :P Turbo to już ogromna różnica w osiągach. Użyj opcji Search i ciesz się wiedzą :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 12:17 
Dziekuje za odp. Jesli chodzi o dynamike, napewno silniczki T maja to w sobie, jednak chodzilo mi o porównanie zwyklych 16v


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 12:25 
W Astrze Coupe silniki 2.0 były tylko i wyłącznie z Turbo - 200PS


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 12:29 
Zlatan napisał(a):
W Astrze Coupe silniki 2.0 były tylko i wyłącznie z Turbo - 200PS

w takim wypadku, zostaje 1.8 Dziekuje za szybkie odpowiedzi.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 13:00 
Przyjedz na zlot do KRK w 25. maja to sobie oblookasz wszystkie mozliwe opcje. Daleko nie masz :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 14:11 
onepixel, witam, róźnica między 1.8 a 2.2 jest jeżeli chodzi o dynamikę i przyspieszenie , jeżeli chodzi o spalanie to moja 2,2 pali 10litrów gazu po mieście przy normalnej jeździe , nie mówie tu o deptaniu nonstop , a na trasie 9 czasami poniżej 9 litrów zależy z jaka predkością suniesz, ogólnie między 2.2 a 1.8 jakijeś sakramenckiej róźnicy niema, pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 17:26 
marioo napisał(a):
Przyjedz na zlot do KRK w 25. maja to sobie oblookasz wszystkie mozliwe opcje. Daleko nie masz :)


Właśnie wyczytałem o zlocie i pojawie sie na 100%. :) jak by nie patrząc chcialbym samochód dynamiczny, mowie o przyspieszeniu miedzy 60-120. Mam mały uraz do mojej astry classic poniewaz 2 tygodnie przez brak mocy prawie znalazlem sie pod ciezarówka, postanowilem zmienic na cos mocniejszego, moje spalanie gazu waha sie teraz 9-12l przy silnikczu 1.8 75KM. wiec jesli mam kupic sobie silniczek 2.2 i ma palic 10-15 powiedzmy to zadna różnica;) w sumie. Ale chyba jednak takie informacje i inne znajde na zlocie.

PS. Szukam Coupe 2001 czarna


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 18:18 
Takie liczby na sucho: Z18XE 0-100 km/h 9,5 sek, Vmax 215 km/h, Z22SE analogicznie 8,5 sek i 225 km/h. 1.8 o dziwo dosyć dobrze zbiera się z dołu a 2.2 pokazuje pazurek przy wyższych obrotach


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 19:16 
co jak co :) trzeba sie przejechać i nie ma rady i poczuc na skórze ale dziekuje za info. mam nadzieje ze będę miał okazje w najblizszy 25 maj :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 20:41 
1.8 125KM wyścigówką nie jest, ale nie powiem, dobrze sobie radzi z autem i w mieście i w trasie. Wycieczka nad morze przez pół Polski nie była katorgą, była wręcz przyjemnością, bo korzystając odpowiednio ze skrzyni biegów wyprzedzanie odbywało się bezproblemowo :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2008, o 23:19 
ja mam 2.2 wlasnie i jestem b zadowolony..tera zapakowalem pozadny gazik i niema zadnej roznicy....pail benzynki przy deptaniu i spacerowaniu 10l...gaziku niewiele wiecej....a jesli chodzi o zbieranie---hmm,,,,,zalezy jak sie zabierasz do wyprzedzania!!!!hehehe...pogadamy 25 ,,,nara


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, o 00:08 
GARNULLI, gdzie montowales gazik??? i czy nie mieli problemow z zrobieniem instalacji w tym silniku?? co załozyles i ile kosztowało, pozdrawiam,


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL