Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 marca 2024, o 13:28

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat SERYJNYCH silników.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 października 2008, o 13:37 
Witam od jakiś dwóch tygodni zaczęły mi się problemy z obrotami, silnik nierówno pracował i oczywiscie swiecila mi sie kontrolka check engine. Pojechałem i podlaczylem go do komputera. Nie pamietam dokladnie kodów bledow ale byly one zwiazane z sonda lambda.
Gosc powiedzial mi ze jest padnieta 1-sza sonda lambda i trzeba ja wymienic.
Wiec zakupilem oryginalna sonde NTK dedykowaną do mojego samochodu. W trakcie wymiany znajomy wyczyscil mi rowniez przepustnice. Niestety nic to nie zmienilo obroty dalej skakaly. Wiec zadzwonilem do goscia od komputera a on stwierdzil ze musza zrobic adaptacje sondy.
Pojechalem zrobilem adaptacje. Check zniknał ale obroty dalej falowały. Po dwóch godzinach znowu zapalił sie check. Podpiąłem auto pod komputer i bład P0170. Gość skasował mi błąd a pouplywie 6 godzin znowu zapalił sie check. Dzisiaj podjechalem na komputer i cztery błedy:
- P0170
- U 2108
- P0100
- P0110
Juz teraz sam nie wiem co mam robić wymieniać przepływke czy nie?
Bardzo prosze o pomoc dodam ze jezdże na lpg.
Czy istnieje mozliwosc wyczyszczenie przplywki.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2008, o 13:55 
witam ty masz tam benzynę czy LPG też??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2008, o 13:58 
LPG sekwencje


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2008, o 15:38 
z tego co się orientuje to przepływki się nie czyści a wymienia, moim zdanie to przepływomierz jest właśnie do wymiany, jak masz kogoś kto ma taki silnik jak ty i sprawny przepływomierz to podmień i spr czy obroty wrócą na normal, jeszcze jedno pytanie a czy tak samo sie dzieje i na gazie i na benzynie?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2008, o 16:51 
jaka masz instalacje brc 24??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2008, o 17:29 
Tak i na gazie i na benzynie mi sie to dzieje. :'(


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2008, o 20:30 
Mialem to samo i nowa przyplywka to zalatwila.
Skorzystalem z rady jednego z naszych i wstawilem pierw na zamiane inna dzialajaca by sie przekonac czy to na pwno to i potem juz nie bylo pytan.
Pozycz od kogos z 1.8 i bedziesz wiedzial wiecej.
Jak wstawilem nowa Siemensa to po kilkudziesieciu kilometrach check engine sam zniknal
8)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2008, o 10:55 
A przeplywka ma jakis zwiazek z sonda lambda.
Pytam poniewaz najpierw mi alem blad sondy, wiec ja wymienilem.Jednak chec dalej swiecil ale jak juz podpiolem pod kompa nie bylo bledu sondy ale pojawil sie P 0170 wskazujacy na przeplywke.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2008, o 14:32 
jasne że ma przepływka dobiera dawkowanie powietrza, wiec mogłeś mieć wcześniej nieprawidłowy skład mieszanki


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2008, o 17:38 
mialem dokladnie te objawy i tez sadzilem ze sonda ale zrobilem to co i Tobie napisalem powyzej i okazala sie przyplywka.
Wiec zamiast sonde kupowac lepiej zalatw sobie przeplywke i podmien na chwile a sie pewnie przekonasz.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 listopada 2008, o 20:39 
No i klopotow ciag dalszy :( Podpielem sie znowu pod kompa a tu znowu inne bledy:
-przy cieplym silniku temperatura plynu chlodzacego -44 stopnie
-temperatura zasysanego powietrz dolotowego(czy jakos tak) -22 stopnie
I jak uslyszalem tresc kolejnego bledu to nogi mi zmiekly 2 tygodnie po wymianie sondy lambda na orginalna bosha dedykowana do mojego autka wyskoczyl blad ze sonda lambda wogole nie pracuje :'( Nie wiem co jest grane i nie wiem co juz mam robic nie chce pokolei wymieniac wszystkich czesci. Pomocy :(


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 listopada 2008, o 09:59 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwietnia 2008, o 10:34
Lokalizacja: Gliwice
Imię: Seba
Silnik: Z20LET
sprawdzales ta przeplywke?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 listopada 2008, o 19:19 
ja tez obstawiam przeplywke...

aleeee nie wiem czy to cos moze dać, ale zresetuj kompa - odlacz klemy od aku i podlacz z powrotem, przejedz pare km zeby sprawdzic czy wszystko OK...

poza tym jak lambda to tylko oryginał Siemensa albo Bosch- jaki masz silnik Z18XE czy X18XE1 ?
jak X18XE1 to SIEMENS NR 5WK9 3202


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 listopada 2008, o 20:12 
Witam zrobilem zamiane z Morissem na przeplywki ale przejechalem tylko 100 km i niestety nic sie nie zmienilo check dalej swiecil. Nie wiem czy to nie zamalo zeby kontrolka zdazyla zgasnac.
Mechanik sprawdzal mi jakims przyzadem czy sonda dziala i wyszlo na to ze dziala, wiec skad blad sondy nie wiem.
Jeszcze raz sprobuje zamienic przeplywke jak sie uda tym razem to na dluzej i zobacze jaki bedzie efekt.
Nie chce bez sensu wymieniac wszystkich czesci bo i tak pewnie sie okaze ze wariuje przez gaz.


Ostatnio edytowano 5 listopada 2008, o 20:13 przez daroa85, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 listopada 2008, o 00:19 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
daroa85 napisał(a):
bo i tak pewnie sie okaze ze wariuje przez gaz.


Tak jak ci na GG pisalem - odlacz calkowicie gaz na czas reparatury.
Dopiero jak auto bedzie chodzic jak nalezy, zalacz znowu gaz.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL