Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 20 kwietnia 2024, o 02:15

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat SERYJNYCH silników.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 sierpnia 2015, o 23:28 
Offline
Klubowicz
Klubowicz

Dołączył(a): 28 grudnia 2009, o 01:29
Imię: Maciek
Silnik: Z18XE
Sprawdź lewą piastę, u mnie gdy była sieknięta też działy się cyrki przy dojazdach do świateł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sierpnia 2015, o 05:36 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
kiedys majstrowalem przy takim chewrlecie to mialem tak ze na skanerze predkosci byly okej z kazdej piasty. Jednakze zwalniajac prawie do zera na jednej piascie byl przeskok z 7 km/h odrazu na zero gdzi epozostalem pokzaywaly jeszcze 5.4 itd. Takie zabkowania byly ze jechac sie nie dawalo. A ile razy malo c nie wytrabilem na swiatlach w kogos na przedzie. Wymiana piasty pomogla.
Przpelywka niema nic do gasniecia auta. Pprzpelywka jest ogranicznikiem zadymienia a nie ze steruje autem. Bez przpleywki idzie jezdzic. Nie jest niezbedna.

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sierpnia 2015, o 09:24 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 października 2009, o 08:23
Silnik: inny
Akardo88 opisujesz tu parę różnych problemów na raz...

czy po podmianie modułu ABS licznik zaczął działać ? i czy zniknęły kody błędów które były wcześniej ?
ABS nie ma nic wspólnego że auto gaśnie, czy jak gaśnie to zaświeca się tylko ABS czy wszystkie kontrolki się zaświecają ??

i raczej nie myśl że przy tym objawie gaśnięcia wymiana piasty rozwiąże problem...

Masz może LPG w aucie ? być może masz coś źle wyregulowane i auto przy schodzeniu z obrotów zaczyna wariować i gaśnie
jeśli masz LPG to spróbuj pojeździć na paliwie i zobacz czy nadal będzie się dziać to samo

w necie wyczytałem też że objawy takiego gaśnięcia może powodować walnięty czujnik wału

_________________
drugstoreviewer.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sierpnia 2015, o 15:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwietnia 2013, o 21:14
Imię: Piotrek
Silnik: X18XE1
kolego zrobiłem tak zamówiłem na aledrogo całą pompę abs o tych parametrach co moja -taka sama podmieniłem moduł i jest tak jak było raz sie zapali kontrolka abs i wtedy samochod przy schodzeniu z obrotów potrafi gasnąć, chyba ze mu przy 2500-3000 obrotow zapodam sprzegło to go przydusi ale nie zgasnie a tak dojezdzajac na biegu gasnie ni z gruszki ni z pietruszki, ale jak kontrolka sie nie pali to chodzi normalnie jak burza wszystko jest ok, mam w aucie lpg ale nie sprawia problemow, ostatnio na noc zdjałem kleme i cały tydzien na samej benzynie jezdziłem i tak samo co jakis czas sie włącza ten abs i troche samochod robi sie przymulony, co tu teraz wymienic pali sie ta jedna kontrolka abs i nic poza. czasem w jezdzie zapali sie tez tc i wtedy abs i tc chwile mrugaja i wszystko wraca do normy ale to rzadko
bledy pozostały te same, nie wiem co jest grane rece opadaja pojawia sie mysl zeby go sprzedac w pioruny

teraz po głowie mi chodzi piasta , wezme podłącze jeszcze opcoma i pojezdze i popatrze jak nie bedzie palic sie abs bo wtedy nie moge sie nadal polaczyc z komputerem samochodu ECU na predkosci na kołach przy toczeniu sie jak to wyglada
teraz np wyprowadzałem samochod z parkingu pod praca i jak poszedłem i przekreciłem tylko kluczyk to juz kontrolka abs nie zgasła, rano jak przyjechałem było ok
czy piasta po przekreceniu stacyjki a nie odpaleniu silnika juz moze dawac bład i kontrolka wtedy nie gasnie ??

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sierpnia 2015, o 16:02 
Mnie pojawiała się kontrolka dosłownie chwilę po przejechaniu... Nie raz również już przy samym zapłonie nie gasla...Wymieniłem piaste i do dzisiaj mam święty spokój i brak objawów o których piszesz... Spróbuj wymienić ta piaste i myślę że będzie po problemie, chociaż wiem że koszt jej nie jest mały.


Góra
  
 
PostNapisane: 7 sierpnia 2015, o 18:02 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
wesol napisał(a):
Jednakze zwalniajac prawie do zera na jednej piascie byl przeskok z 7 km/h odrazu na zero gdzi epozostalem pokzaywaly jeszcze 5.4

Mam tak u siebie, ale przeskok nie jest tak duży. Przy samym końcu hamowania włącza mi się ABS. Wynika to raczej z tego, że mam piasty różnych producentów.

Akardo88, wymiana piasty nie pomoże na gaśnięcie auta.

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sierpnia 2015, o 21:41 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 października 2009, o 08:23
Silnik: inny
Akardo88 masz 100% pewności że zakupiony moduł jest 100% sprawny ??
wybacz ale masz typowe objawy walniętego sterownika ABS :( lecz przy walniętym sterowniku auto nie powinno gasnąć...

tak jak DAN napisał, nawet jeśli wymienisz piastę to objaw gaśnięcia samochodu nadal pozostanie nierozwiązany
śmiem twierdzić że problem w ogóle się nie rozwiążę poprzez jej wymianę

masz op-coma, jeśli tam nie jest napisane nic o przednim lewym kole to wg Mnie piastę masz sprawną
ewentualnie podmień z kimś piasty czy coś...

co do samego gaśnięcia samochodu to może warto się zainteresować tym czujnikiem wału ??

_________________
drugstoreviewer.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sierpnia 2015, o 11:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwietnia 2013, o 21:14
Imię: Piotrek
Silnik: X18XE1
kurcze nie mam takiej pewności ze ten moduł jest ok, wiadomo używka, zastanawioam sie czy nie wysłać go do Rumii tam naprawiaja sterowniki moduły itp, wycenili taka przyjemnosc na 200zł i mozna wysyłać kurierem.

dzis postaram sie wykręcic ten czujnik wału, moze jeszcze dodatkowo zmasuje przepływkę tak dla pewnosci, bo to ponoc przypadłość mojego silnika

no na opcomie nie pokazuje błedu zwiazanego z piasta

kurcze robi sie temat rzeka, byłem u mechanika to oczywiscie pierwsze co to wymieniac piasty a potem dalej bedzie myslal, takze tylko stac i becalować

wiec samemu pozostaje, najwazniejsze ze jezdzi maszyna jak sie nie pali ten abs to chodzi jak wariat, gorzej jak sie zapali to robi sie osioł

dodane: 19 sierpnia 2015, o 12:42

Koledzy szybkie pytanko jak zdejmę koło i podłączę pod kostkę nową piastę skf tak na krótko to błąd abs powinien odrazu zniknąć?bo udało mi sie w motoryzacyjnym załatwic taką przymiarkę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sierpnia 2015, o 13:33 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 października 2009, o 08:23
Silnik: inny
Akardo88 napisał(a):
Koledzy szybkie pytanko jak zdejmę koło i podłączę pod kostkę nową piastę skf tak na krótko to błąd abs powinien odrazu zniknąć?bo udało mi sie w motoryzacyjnym załatwic taką przymiarkę.


Tak

_________________
drugstoreviewer.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sierpnia 2015, o 14:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwietnia 2013, o 21:14
Imię: Piotrek
Silnik: X18XE1
i qur.a nie zniknął, kilka razy podłączałem,przekręcałem zapłon, i co to moze byc przewód?? od absu?
wyczerpałem wszelkie możliwości

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sierpnia 2015, o 15:15 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lipca 2011, o 13:25
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Rotterdam
Imię: Sebek
Silnik: inny
A bezpieczniki sprawdziles miernikiem ? Czasami wygladaja ok a nje przewodza

Jak sa ok to zostaje wiazka/sterownik

_________________
http://astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=10976


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sierpnia 2015, o 15:20 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 października 2009, o 08:23
Silnik: inny
Akardo88 przecież Ci pisałem że na 99% jest to przyczyna sterownika, podejrzewam że ten co masz też jest walnięty...

_________________
drugstoreviewer.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sierpnia 2015, o 17:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwietnia 2013, o 21:14
Imię: Piotrek
Silnik: X18XE1
To pozostaje mi wysłać sterownik do regeneracji bo kolejnego bubla nie kupuje a tak będę wiedział na czym stoję, tylko nie wiem który wysłać czy mój zdemontowany czy ten który kupiłem

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sierpnia 2015, o 18:57 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 października 2009, o 08:23
Silnik: inny
Cytuj:
To pozostaje mi wysłać sterownik do regeneracji bo kolejnego bubla nie kupuje a tak będę wiedział na czym stoję, tylko nie wiem który wysłać czy mój zdemontowany czy ten który kupiłem


jeśli nr te same to obojętne

_________________
drugstoreviewer.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 października 2015, o 21:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwietnia 2013, o 21:14
Imię: Piotrek
Silnik: X18XE1
Wielkie dzięki dla kolegi bertonegp miałaś odrazu 100% pewność ze to ten moduł abs!dziś pojechałem do ogarniętego gościa do Łodzi na naprawę tego ustrojstwa i zrobił to w expresowym tępie,zdemontowal i zamontował w chwili naprawdę byłem w szoku bo stałem z boku i sie na wszystko patrzyłem , teraz kontrolka znikła i wszystko prazy jak tra lala jestem zadowolony,dostałem gwarancje na rok i 200 zł za całość zabecalowalem polecam ARG na Wieckowskiego 54 w Łodzi.

dodane: 27 października 2015, o 22:16

Temat zamykam udało sie:p

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL