Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 29 kwietnia 2024, o 08:59

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat SERYJNYCH silników.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 754 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 51  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2007, o 16:53 
Racja, chociaz przywitac mialem sie zamiar dopiero w momencie, jak juz to cacko stanie u mnie pod blokiem :]
Witam wszystkich serdecznie. mam na imie Łukasz i mieszkam w Sosnowcu :]
Zamierzam sie do zakupu Opla Astry II ... silnik 2,2 DTI ... rok 2003 ... jednakże zastanawia mnie spalanie ON w tym samochodzie.
Przyznam szczerze, ze od 2 dni szukam po różnych forach i nie mogę nigdzie znalezc.
Informacja ta jest dla mnie tym bardziej wazna, iż mam dziennie do pokonania prawie 100km ...
Szukalem juz na innych forach, jeden uzytkownik twierdzil, ze przy lekkiej nodze, na trasie potrafil wyciagnac 5l/100km ... silnikiem 2,2 DTI, ON tankowany na stacjach BP.

Inna osoba, ktora uzytkuje ten sam silnik w oplu Vectra twierdzi, ze spalanie to jest o wiele wieksze- w jego przypadku okolo 6,5l/100km.

pozdrawiam :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2007, o 16:55 
nie ten temat kolego ... nie ten temat :)

ladnie tzn W PRAWIDLOWYM TOPICU :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2007, o 17:12 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lipca 2006, o 08:04
Lokalizacja: Łaziska Górne
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
NasH napisał(a):
ladnie tzn W PRAWIDLOWYM TOPICU


Dobra Nash, najważniejsze ze sie przywitał...


Co do spalania to 5l/100km jest do osiągnięcia...nawet w 2.2 :) Mój fater swego czasu w E klasie 2.9 turbodiesel osiągał spalanie na poziomie 6-6,5 litra :O
Ale tak jak już napisałem...defender Ci powie konkretnie...

_________________
RPM-SERVICE - serwis ogumienia, regeneracja felg, mechanika, autoklima

www.rpm-service.pl
https://www.facebook.com/pages/RPM-SERVICE/680155875351081

ZAPRASZAM :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2007, o 17:17 
mich007

serdeczne dzieki
wlasnie studiuje wszystkie posty defender'a
Jest ich troche.... moze gdzies zawarl ta informacje.
Jezeli nie, napisze PW i zapytam.
Pozdrawiam :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2007, o 20:34 
Co jakiś czas ktoś mnie zagaduje na PW z pytaniem o spalanie 2.2 DTI.
A ja nie potrafię zrobić nic innego jak lekko rozczarować :D

Bo ze spalaniem jest tak, że przy baaaardzo dynamicznej jeździe w lecie z klimą w trasie pali ok. 5.8-6 litrów. Natomiast niestety w mieście mi pali ok. 10 litrów :O
Tyle, że ja jeżdżę po średnim mieście na bardzo krótkich odcinkach (do pracy mam np. ok. 1,2 km*) i nie zdąży się zagrzać. Poza tym ja mam małe przebiegi roczne (ok. 10 kkm), więc jakoś szczególnie nie muszę oszczędzać na paliwie.

*Zaraz mnie ktoś opitoli, że jeżdżę do roboty, zamiast iść na piechotę. Ale mam taką pracę, że raz na parę dni muszę się "nagle" przejechać tu i tam na drugi koniec miasta i wtedy bez auta jestem jak bez ręki.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2007, o 20:52 
defender, a jakbyś pojeździł po mieście nie te 1,2km, a non toper zrobił z 20km, wliczając postoje na światłach, korki itd - też paliłaby w granicach 10l/100km?
Znajomy jeździł do pracy ok 2km i mówi, że 320d też na tym odcinku potrafiła łyknąć średnio 10l/100km, ale wiadomo silnik zimny, ssanie ciągnie... A przy normalnej jeździe miejskiej to 7,5-8l/100km. Także wynik 2.2 DTI naprawdę mnie rozczarował. Mnie 1.8 benzyna przy spokojnej jeździe miejskiej pali 9l/100km...

PS. Ja lubię jeździć i te 1,2km też bym pomykał sobie czterema kółkami :-) a jak nie furą to ścigiem :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2007, o 21:02 
Burner napisał(a):
defender, a jakbyś pojeździł po mieście nie te 1,2km, a non toper zrobił z 20km, wliczając postoje na światłach, korki itd - też paliłaby w granicach 10l/100km?


No nie wiem. Musiałbym przed każdą jazdą kasować BC i sprawdzać po wyłączeniu silnika. Raczej niewykonalne.
Ja wiem, że mój styl jazdy nie jest miarodajny, można poszukać na forum Vectry http://forum.vectraklub.pl/index.php tam ludziom 2.2 DTI pali w trasie ok. 6,4 a w mieście 8-10 litrów. Mając na uwadze, że jednak Vectra jest cięższa, to myślę, że w Astrze 7-8 litrów w mieście jest jak najbardziej do "zrobienia".


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2007, o 22:30 
defender dzięki wielkie za informacje.
W poniedziałej jadę przez pół polski, aby obejrzeć samochód....
Dokładnie taki sam jak Twoj-> rocznik 2003, z pełnym wyposażeniem + skóra.
2,2 DTI.
Pozdrawiam :)


Ostatnio edytowano 21 lipca 2007, o 23:28 przez zachej, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2007, o 02:17 
Właśnie wróciłem z 200km trasy - noc pusto , tempomat 120-130 - miasta trochę wolniej i na stacji :DD niecałe 9l/100km gazu - można ekonomicznie jeździć z silnikiem 2.2 :twisted:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2007, o 08:26 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
Mysle ze 2.0 DTI to w trasie 6 l (predkosc 120) w miescie spokojna jazda i nie w korkach 7 l, Szczecin w korkach 8 l. Jak jest z silnikiem 2.2 DTI- mysle ze podobnie.

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2007, o 07:12 
defender napisał(a):
Bo ze spalaniem jest tak, że przy baaaardzo dynamicznej jeździe w lecie z klimą w trasie pali ok. 5.8-6 litrów. Natomiast niestety w mieście mi pali ok. 10 litrów


Nie wiem jak Ty jeżdzisz ale tyle to mi jeszcze nie spaliła u mnie średnia waha się między 6,5l a 7,1l przy ciągłej jeżdzie po mieście (tygodniowo robie jakieś 500km)
Chociaż ostatnio jadąc autostradą z Poznania do Łodzi przy prędkości 160km/h spaliła mi prawie 11l :? , ale za to wracając przy 130km/h spaliła mi 5,9
Więc ciężko powiedzieć ile pali diesel 2.2, ponieważ zależy to od kierowcy.
Dodam jeszcze że przy 50km/h z włączonym tempomatem pali uwaga 3.4l :P
Pozdrawiam :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2007, o 07:26 
dudi napisał(a):
u mnie średnia waha się między 6,5l a 7,1l przy ciągłej jeżdzie po mieście (tygodniowo robie jakieś 500km)


Tyle, że jest "miasto" i "MIASTO". Poza tym to jest silnik ponad 2. litrowy, który siłą rzeczy musi swoje spalić. Mimo to nie obraź się, ale nie wierzę w 6,5 w mieście. To mi trąci kapeluszem.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2007, o 12:25 
defender napisał(a):
Tyle, że jest "miasto" i "MIASTO". Poza tym to jest silnik ponad 2. litrowy, który siłą rzeczy musi swoje spalić. Mimo to nie obraź się, ale nie wierzę w 6,5 w mieście.

Kiedyś Ci udowodnie a narazie to mogę Ci tylko zdjęcie z kompa pokazać gdzie obecnie jest 6.8l/100km i to przy ciężkiej nodze xP :P
defender napisał(a):
To mi trąci kapeluszem.

A co do tego powiedzenia to chyba jestem za młody ale pierwsze słysze coś takiego :? :? :DD


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2007, o 15:40 
Nie zabijać za OT!

dudi napisał(a):
defender napisał(a):
To mi trąci kapeluszem.

A co do tego powiedzenia to chyba jestem za młody ale pierwsze słysze coś takiego :? :? :DD

Cytuj:
Kapelusznik

Jazda samochodem to dla niego duże przeżycie, coś w rodzaju wyprawy na safari. Wkłada swój kapelusz albo przynajmniej okulary i rozpoczyna kilkugodzinną wyprawę na drugi koniec miasta, podczas której czeka go wiele niebezpieczeństw, na przykład skręt w lewo na ruchliwym skrzyżowaniu. Jedzie powoli, bo skupienie się na kilku rzeczach naraz sprawia mu sporą trudność. Lewy pas nie różni się dla niego od prawego. Jeżeli za dwa kilometry czeka go skręt w lewo, będzie przemierzał tę odległość lewym pasem z konsekwentnie utrzymywaną prędkością 40 km/h. Zmiana pasa kosztuje go zbyt dużo nerwów i zajmuje sporo czasu. Woli więc raz podjąć decyzję i trzymać się swojego pasa oraz wyznaczonej trasy. Wszystkie znaki drogowe skrupulatnie ogląda i analizuje. Panicznie boi się wyprzedzać i nie lubi parkować. Nie lubi też... innych kierowców, bo utrudniają mu poruszanie się po mieście. Najchętniej znalazłby się na pustej drodze.


Cytuj:
Kapelusznik

Opis osobowości: Drobnomieszczanin, w weekendy zwany tez niedzielnym kierowcą.

Główne wady i zagrożenia:

* zbyt wolna jazda, często najszybszym pasem,
* brak reakcji na sygnały świetlne,
* anemiczne i niesygnalizowane manewry,
* przyprawiające innych o ataki bluźnierstwa dojeżdżanie na luzie do skrzyżowania,
* fanatyczne przestrzeganie ograniczeń prędkości,
* patrzy tylko przed siebie, gdyż utrzymanie się na prostej drodze absorbuje 100% jego uwagi.


Ulubione samochody:
Wszystkie modele Skody, ale głównie te starsze. W grę wchodzą też Trabanty i duże Fiaty, czasem maluchy.

Uwaga:
Skarcony używa brzydkich wyrazów. Jest przekonany, że wszyscy użytkownicy drogi oprócz niego to wariaci chcący się pozabijać.


:twisted:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2007, o 16:18 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lipca 2006, o 08:04
Lokalizacja: Łaziska Górne
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
:lol:

_________________
RPM-SERVICE - serwis ogumienia, regeneracja felg, mechanika, autoklima

www.rpm-service.pl
https://www.facebook.com/pages/RPM-SERVICE/680155875351081

ZAPRASZAM :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 754 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 51  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL