Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 29 kwietnia 2024, o 09:09

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat SERYJNYCH silników.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 754 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lipca 2007, o 23:04 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Cytuj:
Ja bym powiedział, że przykre, bo trzeba placić i to coraz więcej

A ja bym powiedzial ze trzeba jezdzic z glowa,
ja mam spalanie w miescie na poziomie ponizej 9 ltr. i to na czipowanym silniku

:razz:




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lipca 2007, o 23:14 
No ja jeżdze bardzo z głową i mam 11.5 :mad: no tylko "czasem" sie zdarzy przycisnąć :razz:


Ostatnio edytowano 4 lipca 2007, o 23:15 przez Zlatan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 07:14 
Nie rozumiem ludzi (bez urazy), którzy piszą, że auto im pali mało, tak mało, że mniej już się nie da. Rozumiem, że może Tobie pali nie dużo, ale może komputer wysiadł i liczysz na kalkulatorze, tylko nie w tą stronę? Wg mnie nie ma żadnej możliwości aby w mieście palił Tobie poniżej 9! A nie, przepraszam, zwracam honor - chyba, że nie jeździsz tylko odpalasz, żeby posluchać silnika, parę razy przygazujesz, to wtedy tak, poniżej 9 uzyskasz. Nie ma aut, które nic nie palą. To tak samo jak jeździłem TDS'em. Ludzie na forum pisali, że 2,5 tds w mieście pali 7 a to bzdury, takie bzdury, że faktycznie tematy na temat spalania stają się nudne. Auto musi swoje spalić, tego uczyliśmy się na fizyce, chemii, matematyce itd. Może po prostu jeżdżąc po mieście zauważyłeś najniższą wartość chwilowego zużycia? To mi pali 2,8 :wink: Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem ale chłopie, bądź realistą i zmień na tdi, wtedy będzie palił w mieście 7-8.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 11:39 
pidzey napisał(a):
Nie rozumiem ludzi (bez urazy), którzy piszą, że auto im pali mało, tak mało, że mniej już się nie da. Rozumiem, że może Tobie pali nie dużo, ale może komputer wysiadł i liczysz na kalkulatorze, tylko nie w tą stronę? Wg mnie nie ma żadnej możliwości aby w mieście palił Tobie poniżej 9! A nie, przepraszam, zwracam honor - chyba, że nie jeździsz tylko odpalasz, żeby posluchać silnika, parę razy przygazujesz, to wtedy tak, poniżej 9 uzyskasz. Nie ma aut, które nic nie palą. To tak samo jak jeździłem TDS'em. Ludzie na forum pisali, że 2,5 tds w mieście pali 7 a to bzdury, takie bzdury, że faktycznie tematy na temat spalania stają się nudne. Auto musi swoje spalić, tego uczyliśmy się na fizyce, chemii, matematyce itd. Może po prostu jeżdżąc po mieście zauważyłeś najniższą wartość chwilowego zużycia? To mi pali 2,8 Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem ale chłopie, bądź realistą i zmień na tdi, wtedy będzie palił w mieście 7-8.


kolega gowno wie i szuka wojny ...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 11:42 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lipca 2006, o 08:04
Lokalizacja: Łaziska Górne
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
mjaza napisał(a):
A w trasie (np. wczoraj do Chorzowa)
\

I nawet nie dałeś znać.....WSTYDŹ SIĘ!!!!! :mad:

_________________
RPM-SERVICE - serwis ogumienia, regeneracja felg, mechanika, autoklima

www.rpm-service.pl
https://www.facebook.com/pages/RPM-SERVICE/680155875351081

ZAPRASZAM :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 11:46 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lipca 2006, o 08:04
Lokalizacja: Łaziska Górne
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
pidzey napisał(a):
Auto musi swoje spalić, tego uczyliśmy się na fizyce, chemii, matematyce itd.


Tego z pewnością się uczyłeś, ale ekonomiki to raczej wątpie... :mrgreen:


PS. Sorki za 2 posty...

_________________
RPM-SERVICE - serwis ogumienia, regeneracja felg, mechanika, autoklima

www.rpm-service.pl
https://www.facebook.com/pages/RPM-SERVICE/680155875351081

ZAPRASZAM :)


Ostatnio edytowano 5 lipca 2007, o 11:47 przez mich007, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 14:14 
Zlatan19 napisał(a):
Udało mi się zejść moją Turbo do 11.5 l w mieście


A mnie sie udało jeździć za 50zł na 98 oktanach prawie dwa dni bez tankowania do centrum i spowrotem :D:D:D

A ostatnio jadąc do Wrocka to na pełnym baku zrobiłem tylko 480km :roll: Nie wiem ale jakoś na tym krótkim 20 minutowym odcinku autostrady od Opola do Wrocławia spala mi więcej niź przez póltorej godziny jazdy drogami krajowymi :D

Jakoś pechowa chyba ta droga :D


Ostatnio edytowano 5 lipca 2007, o 14:16 przez el_beton, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 19:20 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
pidzey napisał(a):
Nie rozumiem ludzi (bez urazy), którzy piszą, że auto im pali mało, tak mało, że mniej już się nie da. Rozumiem, że może Tobie pali nie dużo, ale może komputer wysiadł i liczysz na kalkulatorze, tylko nie w tą stronę? Wg mnie nie ma żadnej możliwości aby w mieście palił Tobie poniżej 9! A nie, przepraszam, zwracam honor - chyba, że nie jeździsz tylko odpalasz, żeby posluchać silnika, parę razy przygazujesz, to wtedy tak, poniżej 9 uzyskasz. Nie ma aut, które nic nie palą. To tak samo jak jeździłem TDS'em. Ludzie na forum pisali, że 2,5 tds w mieście pali 7 a to bzdury, takie bzdury, że faktycznie tematy na temat spalania stają się nudne. Auto musi swoje spalić, tego uczyliśmy się na fizyce, chemii, matematyce itd. Może po prostu jeżdżąc po mieście zauważyłeś najniższą wartość chwilowego zużycia? To mi pali 2,8 :wink: Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem ale chłopie, bądź realistą i zmień na tdi, wtedy będzie palił w mieście 7-8.



hehe,
czyzby zazdrosc przez kogos przemawiala ?
Moje auto jest najnormalniej na swiecie po 300.000/ludzi, miescie jezdzone.
A ze daje sobie spokoj z wyscigami od swiatel do swiatel itp. i staram sie "plynac" z innymi autami, to spalanie takie jest jakie jest.
Jak mam zamier przegonic fure po autostradzie , to oczywiscie spalanie jest adekwatne do mocy, czyli ponizej 18ltr/100 nie schoddzi ale to juz jestesmy przy predkosciach >200km/h
Przy topspeed (250-260km/h) spalanie momentalne wynosi ok. 28 - 30 ltr/100, chlodzenie paliwem.Kto sie na mechnice troche zna wie o co chodzi.
A zeby nie byc goloslownym, to obiecuje ze zadam sobie ten trud i zrobie foto z koma pokladowego (ktory nie jest popsuty) zebys mogl widziec jakie mam spalanie srednie.
Dla swojej obrony moge powiedziec ze niemieckie paliwo jest "efektywniejsze" od polskiego, a jezdze wylacznie na 98 okt. lub lepszym (100 okt.)



Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 22:37 
kurde ale nie poniżej 9, chyba że to miasto ma same 2 pasmówki :) i nie zazdrość tylko wiem, że wiele osób się oszukuje wmawiając sobie, że auta im mniej palą i po prostu wyraziłem swoją opinię nie szukając żadnej zaczepki. Po prostu nie chce mi się wierzyć żeby auto nie wyposażone w jakąś tam turbinkę kowalskiego jak w maluchach paliło mniej niż inne.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 22:40 
pidzey ma 2.2 .... wszytsko jasne - tzn mam na myśli, ze 2.2 potrafi skotłowac wiecej niż 2.0 Turbo


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 22:49 
nie no teraz powaga - turbo potrafi spalic w miescie 9? mi pali przy normalnej, naprawdę normalnej jeździe w mieście ale tylko w mieście 11,5. Jeśli turbo tak mało pali, to biorę kredyt i zmieniam.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 23:05 
Niestety 2,2 pali za dużo
Mnie nie udało się jeszcze zejść poniżej 11 l/100 a jeżdżę raczej spokojnie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 23:08 
wiesz...wg mnie 11 to i tak nie jest źle. Jak wspomniałem miałem tds'a który palił w mieście 11, no ale to tds, kto wie co to to zrozumie. Przedtem był jeszcze mer 300CE 24 a to paliło ok 17 więc asterix jest bardzo ekonomiczny


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 23:11 
Może źle nie jest ale w porównaniu do 200 konnej turbo to jednak za dużo.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 23:37 
Cytuj:
nie no teraz powaga - turbo potrafi spalic w miescie 9?


SirAdam to powżny gość, głupot by nie wypisywał


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 754 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL