Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 marca 2024, o 22:18

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat SERYJNYCH silników.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 sierpnia 2013, o 17:25 
Witam,

mam nietypowy problem, otóż gdy jest gorąco jak teraz to po przejechaniu paru km i nagrzaniu się silnika mam dość wyraźny zapach benzyny wewnątrz samochodu. Wycieku żadnego nie zauważyłem, pod maską też nic nie śmierdzi. Zauważyłem też, że w zbiorniku na PB wytwarza się ciśnienie wysokie, bo dzisiaj jak odkręcałem korek to syczało i śmierdziało benzyną.
Co robić ?


Góra
  
 
PostNapisane: 5 sierpnia 2013, o 17:27 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 grudnia 2007, o 13:51
Lokalizacja: Warszawa - Okęcie
Imię: Tomasz
Silnik: Z22SE
sprawdź np...siedzenia tylne ...pod nimi masz okrągłe cosik - czarnego ...;) odkręć, dokręć - zobacz co tam się dzieje...tam jest pompa i zbiornik...być może nie dokręcona uszczelka jest...

_________________
kom: 517715008

Maine Garage: http://www.astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=2890


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sierpnia 2013, o 17:27 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
Odpowietrzenie pewnie przytkane. Taki wężyk idzie obok rury wlewowej.

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sierpnia 2013, o 17:31 
Zapomniałem dodać, że zapach z nawiewów się do kabiny dostaje, gdy zamknąłem obieg to problem znikł...
Mógłby mi ktoś na fotce wskazać gdzie ten wężyk idzie i czy go udrożnić najlepiej ? :)


Góra
  
 
PostNapisane: 5 sierpnia 2013, o 19:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 grudnia 2011, o 13:32
Lokalizacja: Śląsk
Imię: Marek
Silnik: Z22SE
Miałem podobnie.

Okazało się że szczeliła uszczelka w listwie wtryskowej. na początku nie było widać skąd leci ale potem to już lało jak z węża ogrodowego więc zlokalizowałem problem. Ważny szczegół. ja mam inny silnik niż ty ale może jest podobnie ja u mnie było ;)

_________________
Servesys


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sierpnia 2013, o 19:30 
Najgorsze jest to, że śmierdzi tylko jak jest bardzo ciepło na dworze. Z pod maski nic nie czuć, w środku tylko jak nawiew włączony, syczenie przy korku. Można z tym jeździć jakiś czas czy niezwłocznie do mechanika muszę jechać ?
Droga impreza z naprawą tego jest ?


Góra
  
 
PostNapisane: 5 sierpnia 2013, o 20:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 grudnia 2011, o 13:32
Lokalizacja: Śląsk
Imię: Marek
Silnik: Z22SE
ja swój problem zdiagnozowałem dopiero po pół roku około. też czułem benzynę z nawiewów ale nigdzie indziej jej nie było czuć. co do syczenia z korka to szczerze nie zauważyłem czegoś takiego. benzynę było czuć po rozgrzaniu silnika ale nie było to zależne od temperatury powietrza. Zobacz może gdzie indziej ci paliwo cieknie. może bak od spodu gdzieś przetarłeś lub o coś zahaczyłeś. Z tego co kojarzę to im cieplej tym benzyna szybciej paruje i bardziej czuć jej zapach.

_________________
Servesys


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sierpnia 2013, o 20:16 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2006, o 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Silnik: Z20LET
Może trzeba wymienić korek - sprawdź uszczelkę w korku - moja po 13 latach była trochę zjechana...

_________________
2.0T ~300KM 460NM VXRTurbo Court'sFMIC El-tec(Downpipe3"+Exchaust2,5"+TopHat2,5"+PowerPipe+1.9CDTIAirboxPipe) IntakeCerMetCoated ForgeDV+Actuator BastuckFlywheel HelixClutch TaroxF2000 FerodoDS2500 Court'sBraidedBrakeHoses MotulRBF660 KWV3 YokoAD08 WhitelineRARB+FARB PolyBushes VibraTechnicsEngineMounts QuaifeATBLSD WalbroGss342 NGKBKR7EIX OilRestrictorBolt ThermalGasket AlloyPulley


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sierpnia 2013, o 07:53 
No to mnie chłopaki trochę uspokoiliście :) Dla spokojności kupię nowy korek i będę obserwować jak się sytuacja rozwija dalej :)


Góra
  
 
PostNapisane: 6 sierpnia 2013, o 09:23 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
Mam podobny problem ale przy niskim stanie paliwa i to też nie zawsze.jak jest Full nie śmierdzi

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sierpnia 2013, o 10:55 
Heh to u mnie to samo :) Też mam paliwa jakąś 1/4 baku tylko, bo w sumie mie PB tylko na rozruch potrzebna w niewielkiej ilości teraz.

7.08.13

Z racji iż nie mogę edytować poprzedniego postu piszę kolejnego.
Byłem dzisiaj u mechanika i mnie załamał. Powiedział, że to jakiś filtr węglowy który znajduje się w nadkolu i że nowy kosztuje 700 PLN, bo zamienników się nie stosuje...
Jestem na etapie sprzedaży samochodu i średnio będzie to wyglądać jak ktoś wsiądzie, a tu beną wali...
Nie wiem co mam robić...


Ostatnio edytowano 7 sierpnia 2013, o 17:37 przez ryba1, łącznie edytowano 1 raz
edytowałem do jednego posta


Góra
  
 
PostNapisane: 6 września 2013, o 08:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2013, o 10:55
Lokalizacja: Zielonka
Imię: Cezary
Silnik: inny
To ja się podepnę pod temat, sprawa może nie taka sama ale tez z bakiem związana. po zakupie auta wracałem samochodem do domu i na trasie przy większych prędkościach, wskaźnik od paliwa wędrował (uwaga !) do góry :P jak by przybywało paliwa :D po wjechaniu w miasto wskaźnik opadł do normalnej pozycji, czyli wskazywał faktyczną ilość benzyny w baku.I teraz jak jeżdżę po okolicy jest już ok. Powinienem się tym zainteresować?? czy to możliwe że po prostu samochód był mało jeżdżony wcześniej (u osoby sprzedającej) i jakieś ciśnienie się wytworzyło w baku i stąd złe wskazania na wskazówce?? Po przyprowadzeniu auta nie jechałem jeszcze w inną dłuższą trasę, wiec nie mam narazie jak sprawdzić czy problem się pojawia, ale wole zapytać :)

_________________
Niebieska Bertone ----> Klik


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL