Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 14:00

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat SERYJNYCH silników.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 listopada 2013, o 23:55 
Witam jako,że jestem nowy to proszę o wyrozumiałość.
Mam pewną przypadłość silnik Z18XE.Zaraz po zakupie zapaliła mi się kontrolka z kluczem zadzwoniłem do gostka co mi sprzedał samochód i usłyszałem ,że to błąd sonda lambda 1,pojechałem do warsztatu, po podpięciu pod kompa wyskoczyły 4 błędy P0130,P1555,P0170 oraz jakiś 4 nie pamiętam ,następnego dnia telefon jest przyczyna mam jakiś zamiennik przepływomierza trzeba wymienić na nowy ,więc z lekkim bólem mowię ok 920 zeta poszło ,do tego została przeczyszczona przepustnica ,odebrałem samochód i co ......... dodajcie sami,po przejechaniu ok 40 km zapalił się check,Silnik przyśpiesza ok ,ale po wcisnięciu sprzęgła obroty raz na jakis czas wariują raz mnie raz bardziej jak wcisnę gaz na chwilke to sie uspokaja.Próbowałem zdiagnozować wcisnąłem pedał gazu i hamulca wypikało 0170.Czy może mi ktoś udzielić informacji co mogę i w jaki sposób zrobic,zeby ustalić przyczynę bo kolejne wydatki moga już boleć.Jechac do warsztatu i zgłosić usterkę ?? Nie wiem co mam robic bo nie chciałbym ,żeby to się okazało skarbonka bez dna.Z góry dzięki za pomoc ::sciana


Góra
  
 
PostNapisane: 9 listopada 2013, o 01:12 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 listopada 2012, o 22:44
Lokalizacja: Żory/Ostrava
Imię: Krzysiek
Silnik: inny
na początek to zmieniłbym warsztat, bo 920zł za przepływiomierz?!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 listopada 2013, o 02:41 
Offline
Klubowicz
Klubowicz

Dołączył(a): 28 grudnia 2009, o 01:29
Imię: Maciek
Silnik: Z18XE
posiadasz LPG?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 listopada 2013, o 07:47 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2008, o 20:43
Lokalizacja: 100lica
Silnik: Z20LET
Jedz do nich na reklamacje

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 listopada 2013, o 08:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 marca 2012, o 21:45
Lokalizacja: W-wa/Legionowo
Imię: Mirek
Silnik: Z22SE
a jak już będziesz w tym warsztacie to niech sprawdzą
czujnik temperatury silnika, katalizator - czy drożny, ciśnienie z pompy paliwa.
A co sondą lambda o której wspomniał poprzedni właściciel?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 listopada 2013, o 09:19 
Nie ,nie posiadam lpg- benzyna ,tak 920 zł oryginalny hella ,warsztat polecany :)coś mówił mi jak podpiął się pod kompa ,że sonda wariuje i nie może okreslić wartości .Jadę do nich we wtorek mam nadzieję ,że załatwią sprawę


Góra
  
 
PostNapisane: 9 listopada 2013, o 09:24 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 listopada 2012, o 22:44
Lokalizacja: Żory/Ostrava
Imię: Krzysiek
Silnik: inny
http://sklep.dixi-car.pl/przeplywomierz ... p-210.html
hehe, nie żebym się czepiał - ale skoro ja w 3 min znalazłem tańszy to na pewno jest szansa że można znaleźć jeszcze taniej. Do czego dążę - warsztat może i polecany ale kroją Cie i to równo :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 listopada 2013, o 09:51 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
Ja szczerze mówiąc po ostatnim wyjeździe do mechanika nie wierzę już w warsztaty polecane.
Pół roku walczyłem z p0130 który zapalał się kiedy chciał i większość rozkładało ręce. Nawet Kwietniak powiedział że się tego nie podejmie. Trafiłem do jednego z lepszych elektryków w warszawie i diagnoza - On by zaczął od wymiany sondy lambda. I jak bym go posłuchał wymieniałbym części jedną po drugiej bo niestety nie byłą to wina sondy tak jak diagnozował.

Wróć do nich i oddaj im samochód. skasowali prawie 920 PLN za przepływkę której ceny nowej GM zaczyanają się od 450 PLN np. w www.kolmot.com.pl/

Tylko nie daj się naciągnąć na wymianę po kolei podzespołów bo obstawiam że teraz powiedzą, że to wina sondy. Wymienią i stwierdzą że jednak druga też jest walnięta i będą chcieli wymieniać... a na końcu jak wymienią pół samochodu i problem dalej nie zniknie to powiedzą to wina komputera ale oni tego nie robią więc trzeba jechać do kogoś innego...
Niestety tak to u nas działa...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 listopada 2013, o 11:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 marca 2012, o 21:45
Lokalizacja: W-wa/Legionowo
Imię: Mirek
Silnik: Z22SE
Jak sonda wariuje to ją odepnij na próbę zrób parę km i będzie coś więcej wiadomo, tylko szkoda że tego nie zrobiłeś zanim za przepływkę zpłaciłeś :/
Błędy wykasuj zanim próbę będziesz robił (jak niemasz interfejsu do kasowania błędów to odepnij akumulator na parę minut i same znikną)
Po próbie też wykasuj, bo wyjdą dodatkowe - od braku sondy i spalanię może być wyższe bo komp uśrednia.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 listopada 2013, o 13:45 
Witam ponownie rano tak bardzo ogarnięty flustracją pojechałem do innego warsztatu przez całą droge świecil się check oczywiście ,wjechałem zgasiłem silnik podszedł ziomek i pyta co jest to mu powiedziałem o co chodzi ,przyszedł z kompem wpiął się no i co no i g..... :) błędu niet, check się przestraszył chyba bo po przekreceniu stacyjki znikł nagle ,ale zdziwiło go jedno na obydwu sondach pokazywało 0,902 na wolnych obrotach odpiął pierwszą sprawdził napięcie na kostce ok stwierdził chyba ,że nie mam katalizatora


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL