Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 20 kwietnia 2024, o 00:57

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy sprawy związane wyłącznie z Asterkami bez dachu.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 marca 2011, o 14:16 
Witam,

moj problem zaczal sie od nie zalaczania ogrzewania tylnej szyby. Bylem pewien, ze to przekaznik. Niestety dzisiaj podmienilem przekaznik i jest to samo.

Z racji, ze jest slonce to sprobowalem sprawdzic czy dach mi sie otwiera. Pamietam, ze przeciez szyba i lusterka nie dzialaja przy zlozonym dachu. I owszem szyby opuscily sie tak jak do otwierania dachu, jednak w momencie kiedy dach powinien sie uniesc odezwal sie stresujacy wszystkich dzwiek piiip piiip piiip.

Nie sadze by to wina byla komputera siedzacego w bagazniku, bowiem kiedy komputer sie blokuje to nawet nie opuszcza szyb.

Czasami gdy wsiadalem do auta po otwarciu drzwi slychac bylo pykanie przekaznika. Dzwiek dochodzil z konsoli srodkowej. Czy w cabrio jest jakis przekaznik w innym miejscu niz w pozostalych astrach?

Macie pomysl jak diagnozowac usterke?

dzieki.


Góra
  
 
PostNapisane: 7 marca 2011, o 14:38 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
Grzanio napisał(a):
Macie pomysl jak diagnozowac usterke?


może jest za słaby akumulator.nie dalej jak wczoraj oglądałem cabrio i chciałem otworzyć dach.też było pip pip.właściciel podmienił aku i dach się otworzył

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 marca 2011, o 14:39 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sierpnia 2008, o 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Imię: Tomek
Silnik: Z16XE
Takie "pikanie" u mnie występuje w momencie kiedy nie mam zaciągniętego ręcznego, albo klapa bagażnika nie jest dobrze zamknięta. Być może jest jakiś problem z czujnikiem odpowiedzialnym za tego typu informacje. Sprawdź ręczny i zamek tylnej klapy.


Pzdr
Tomek

_________________
Moja Asterka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 marca 2011, o 14:41 
ryba1 napisał(a):
Grzanio napisał(a):
Macie pomysl jak diagnozowac usterke?


może jest za słaby akumulator.nie dalej jak wczoraj oglądałem cabrio i chciałem otworzyć dach.też było pip pip.właściciel podmienił aku i dach się otworzył


A szybki sie opuscily?

z akumulatorem raczej nie mam problemu. Aczkolwiek sprawdzalem ladowanie i mam 13,7. Troche za malo, ale byc moze tak juz bylo od dawien dawna.

Tomek_28 napisał(a):
Takie "pikanie" u mnie występuje w momencie kiedy nie mam zaciągniętego ręcznego, albo klapa bagażnika nie jest dobrze zamknięta. Być może jest jakiś problem z czujnikiem odpowiedzialnym za tego typu informacje. Sprawdź ręczny i zamek tylnej klapy.


Pzdr
Tomek


To akurat odpada. Reczny byl zaciagniety, klapa zamknieta. Poza tym w przypadku nie zaciagnietego recznego czy nawet otwartego bagaznika mozna wlaczyc ogrzewanie tylnej szyby. U mnie nie mozna. Druga sprawa to jak pisalem szyby sie opuscily. A gdy nie jest zaciagniety reczny to nawet szyby sie nie opuszczaja.


Ostatnio edytowano 7 marca 2011, o 14:45 przez ryba1, łącznie edytowano 1 raz
edytowałem do jednego posta


Góra
  
 
PostNapisane: 7 marca 2011, o 14:46 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
Grzanio napisał(a):
A szybki sie opuscily?


tak.opuściły się

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 marca 2011, o 14:50 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 września 2008, o 15:49
Lokalizacja: Kraków
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
Aktualny samochód: Honda S2000
U mnie był ten sam problem, nawet otwierał się troszeczkę dach ( odryglował ) i dalej nie chciał, było pikanie, dość dawno temu, wymieniłem akumulator na nowy i wszystko ustało.

_________________

"Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 marca 2011, o 14:40 
heh, dzieki za odpowiedzi.

Rozwiazanie problemu i tym samym naprawa kosztowala mnie 50 gr :) Dalem ciala, ze dopiero dzisiaj dopatrzylem sie bezpiecznika przy przekaznikach obok komputera dachu. Siedzi tam bezpiecznik 25A :)

Po wymianie wszystko wrocilo do normy, zarowno ogrzewanie szyby, lusterek jak rowniez skladanie dachu.
Tym sposobem dzisiaj po raz pierwszy w tym sezonie otworzylem autko :) co prawda na postoju ale powoli sezon mozna rozpoczynac :)

Pozdrawiam!


Góra
  
 
PostNapisane: 9 marca 2011, o 22:46 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Bezpieczniki nie przepalaja sie tak "od samosci"
albo cos grzebales , albo cos jest nie tak z twoja elektryka.



Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 marca 2011, o 10:15 
SirAdam napisał(a):
Bezpieczniki nie przepalaja sie tak "od samosci"
albo cos grzebales , albo cos jest nie tak z twoja elektryka.



Adam


Z jednej strony to tak. Z drugiej z kolei to autu leci 8 rok. W bagazniku sa nizsze temperatury, nie problem, zeby skroplila sie para. To rowniez moglo sie przyczynic do samoczynnego przerwania bezpiecznika.

A nawet jesli faktycznie cos konkretnego spowodowalo to przepalenie, to dobrze wiesz, ze teraz to jest szukanie igly w stogu siana. Skupie sie na obserwacji, bo chyba to mi pozostalo.

dzieki.


Góra
  
 
PostNapisane: 3 kwietnia 2012, o 22:17 
Mam takie pytanko, na prosbe szwagra, ktory ma problem z otwieraniem dachu w swojej Qp cabrio. Mianowicie, mechanik stwierdzil, że jest zepsuty sterownik dachu oraz sterownik zamka centralnego i wlasnie tutaj pytanie, czy sterownik dachu jest jakos przypisany do tego modelu samochodu o numerze vin, czy mozna bez problemu kupic uzywany z innej astry cabrio i bedzie smigac?


Góra
  
 
PostNapisane: 3 kwietnia 2012, o 22:49 
Oby dwa sterowniki padnięte?
Zanim kupicie proponuje sprawdzić po kolei wg wskazówek zamieszczonych wyżej, czyli:
- bezpieczniki
- przewody
- akumulator
- ilość płynu w pompie/ czy pompa pracuje
- czy centralny zamek działa poprawnie, wszystkie siłowniki muszą być sprawne, a zwłaszcza zamek w bagażniku
- spróbować podmienić sterownik z kimś z okolicy

Używany sterownik to koszt koło 500zł, w tej chwili na popularnym serwisie aukcyjnym jest chyba jeden (oferta nr 2249649683), oraz jeden sterownik centralnego zamka (oferta nr 2210715770).
Podmienić się da na pewno bez vinu, ale czy nie będzie konieczna jakaś inicjalizacja z immobiliserem to nie dam sobie ręki uciąć.


Góra
  
 
PostNapisane: 4 kwietnia 2012, o 12:21 
dzieki za konkretną podpowiedz, z tego co wiem wszystko bylo ok oprocz zamka z bagaznika.


Góra
  
 
PostNapisane: 4 kwietnia 2012, o 17:50 
Możliwe, że tam tkwi przyczyna. Jak się uporasz daj znać, co było sprawcą - przyda się dla potomnych :)


Góra
  
 
PostNapisane: 9 lipca 2012, o 19:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lipca 2012, o 08:53
Lokalizacja: Inowrocław
Imię: Aleksander
Silnik: Z22SE
odświeżam temat, mam ten sam problem od 2 dni mój dach odczepia zaczepy i podnosi się na 5-10 cm i dalej nic nie idzie po chwili zaczyna pikać.
Aku podładowałem, oleju mam wystarczająco na 100%, z tych 3 silniczków przy pompie jeden jest zimny 2 pozostałe gorące
tzn ten zimny działa dobrze.

Jutro wpadne do ASO na komputer i niech zobaczą co i jak. macie jakieś pomysły ponieważ jak wiecie ASO nie jest tanie??

Pozdro

_________________
Gdy już dochodzisz do granic możliwości swojego silnika, cała maszyna drga od tej mocy a licznik wyskakuje w górę, nasuwa się jedno pytanie:

a może by tak wrzucić, dwójkę ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lipca 2012, o 19:44 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
pajak napisał(a):
odświeżam temat, mam ten sam problem od 2 dni mój dach odczepia zaczepy i podnosi się na 5-10 cm i dalej nic nie idzie po chwili zaczyna pikać.


to jakaś pierdoła która u elektryka zrobienie około 100zł kosztuje.jakiś przekaźnik czy coś trzeba nowe wlutować

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL