Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 04:44

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy sprawy związane wyłącznie z Asterkami bez dachu.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 czerwca 2009, o 22:24 
Zna ktos zaklad w woj. Mazowieckim, ktory moze mi zdiagnozowac maly problem z dachem ? W czasie otwierania dach zacina sie lekko w polowie tak jakby nie mial sily dalej ciagnac, ale wystarczy bardzo lekko popchnac reka i idzie dalej bez problemu. W czasie zamykania zero problemow. Jestem umowiony na ten wtorek w ASO Opla na ul. Rudnickiego 3 (jedyne w W-wie, ktore ma speca od dachow) ale chca az ok. 370 zl za sama diagnoze :O


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2009, o 22:48 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 września 2008, o 15:49
Lokalizacja: Kraków
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
Aktualny samochód: Honda S2000
I przy tym piszczy, tak?
Otwierasz go z pilota w kluczyku?
Jak otwierasz masz włączony silnik?
Dzieje się tak tylko jak dłużej auto stoi czy za każdym razem ?
W jakim stanie masz akumlator?

_________________

"Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

Obrazek


Ostatnio edytowano 14 czerwca 2009, o 22:49 przez tasman, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2009, o 22:53 
"I przy tym piszczy, tak?" - raczej nie piszczy. Zatrzymuje sie i jesli bym go dalej przytrzymal to zacznie cos strzelac/tyrkotac jakby jakies tryby przeskakiwaly.

"Otwierasz go z pilota w kluczyku? " - czy normalnie czy tez z kluczyka jest to samo.

"Jak otwierasz masz włączony silnik?" - zatrzymuje sie przy wlaczonym i wylaczonym silniku.

"Dzieje się tak tylko jak dłużej auto stoi czy za każdym razem ?" - za kazdym razem.

"W jakim stanie masz akumlator?" - nowy aku mam od kilku miesiecy.

Podobno mam zbyt niski poziom plynu ale w zaleznosci w jakim polozeniu jest dach to mam min lub max. Nigdy mniej lub wiecej.


Ostatnio edytowano 14 czerwca 2009, o 22:55 przez M@verick, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2009, o 12:59 
Rozwiązałeś problem?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2009, o 17:46 
Zostalo dolane nie wiecej niz 50 ml plynu do hydrauliki gdyz poziom byl praktycznie idealny. Teraz brakuje mu doslownie kilku Nm aby sie poprawnie otwierac. Czesto takze sam sie otwiera bez jakiegokolwiek zatrzymania. Ale takze czesto staje. Tasman ma mi dac namiar na jakiegos goscia w Lodzi. Az dziwne, ze nikt w Mazowieckim sie na tym nie zna poza ASO na rudnickiego gdzie chca za sprawdzenie fortune, od 370 zl w gore...

[ Dodano: Sob 04 Lip, 2009 17:15 ]
Moj kochany dach wpadl na nowy pomysl i teraz otwiera sie troche a potem czujnik piszczy i dalej nie idzie, tak jakby mu cos nie pasowalo. Jesli sie stara popchnac lekko reka to nic to nie daje, natomiast jesli sie jedzie 20 km/h po rownej drodze i jest rownomierny napor powietrza to sie ZAWSZE otwiera ale wtedy czasem sie tylna metalowa klapa do konca nie domyka. Trzeba ja pare razy podniesc i opuscic aby zaskoczyla (po prostu zamki ja trzymajace blokuja sie szybciej niz ona opadnie).

Dlatego tez pilnie potrzebuje speca od dachow, pojade wszedzie w promieniu 150 km od Wawy. Czyli moze to byc np. Lodz lub Lublin takze. Jade na 3 tyg w Europe i nie chcialbym tam miec dziwnych przygod :(


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2009, o 22:37 
M@verick napisał(a):
Zostalo dolane nie wiecej niz 50 ml plynu do hydrauliki gdyz poziom byl praktycznie idealny. Teraz brakuje mu doslownie kilku Nm aby sie poprawnie otwierac. Czesto takze sam sie otwiera bez jakiegokolwiek zatrzymania. Ale takze czesto staje. Tasman ma mi dac namiar na jakiegos goscia w Lodzi. Az dziwne, ze nikt w Mazowieckim sie na tym nie zna poza ASO na rudnickiego gdzie chca za sprawdzenie fortune, od 370 zl w gore...

[ Dodano: Sob 04 Lip, 2009 17:15 ]
Moj kochany dach wpadl na nowy pomysl i teraz otwiera sie troche a potem czujnik piszczy i dalej nie idzie, tak jakby mu cos nie pasowalo. Jesli sie stara popchnac lekko reka to nic to nie daje, natomiast jesli sie jedzie 20 km/h po rownej drodze i jest rownomierny napor powietrza to sie ZAWSZE otwiera ale wtedy czasem sie tylna metalowa klapa do konca nie domyka. Trzeba ja pare razy podniesc i opuscic aby zaskoczyla (po prostu zamki ja trzymajace blokuja sie szybciej niz ona opadnie).

Dlatego tez pilnie potrzebuje speca od dachow, pojade wszedzie w promieniu 150 km od Wawy. Czyli moze to byc np. Lodz lub Lublin takze. Jade na 3 tyg w Europe i nie chcialbym tam miec dziwnych przygod :(


Własnie mailam taka sytuację i strzelił mi siłownik, a tak jak opisujesz sie to objawiało Moze warto sie temu przyjrzec bo bedziesz miał taki problem jak ja , ktory na szczeście juz rozwiązałam . Zakupilam i wymienilam na nowy. Masz do meni tel. w razie czego mam nowy lewy ;-) pozrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2009, o 12:54 
M@verick napisał(a):
natomiast jesli sie jedzie 20 km/h po rownej drodze i jest rownomierny napor powietrza to sie ZAWSZE otwiera


jak to? możesz otworzyć dach w czasie jazdy?? ja muszę mieć zaciągnięty ręczny :O


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2009, o 13:47 
no trzeba reczny zaciagnac ale wystarczy zeby czujnik zalapal i zapalila sie kontrolka na desce rozdzielczej. Wystarczy leciutko zaciagnac reczny, tak zeby nie blokowal kol, a za razem zeby odpalila sie kontrola od recznego :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lipca 2009, o 03:46 
Jade dzis az do Jeleniej Gory do najlepszego specjalisty w kraju odnosnie dachow. Do tej pory ma skutecznosc 100% w rozwiazywaniu problemow. Ale dopiero za 20 dni bede mogl napisac co i jak.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL